Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Kinek kell jelezni az orvadász...

Kinek kell jelezni az orvadászt? Ismerek valakit aki már elég régóta foglalkozik hurkolással. A csávó tisztában van vele hogy törvénytelen amit csinál, de ennek ellenére is mindenkinek mutogatja a telefonjában lévő képeket a leölt állatokról.

Figyelt kérdés
2012. máj. 22. 16:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
orvvadászt ...:) elírtam
2012. máj. 22. 16:18
 2/11 eNerdzsy ***** válasza:
100%
Rendőrnek vagy erdésznek kell szólni.
2012. máj. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
ha rendőrségnek szólsz, felveszik a kapocslatot az állatvédőknek! Örülnék ha elcsipnék, mert nagyon sok védett állatot gyilkolnak meg! Védett madarakat, amelyek ritkák! Sajnos én is láttam már ilyeneket, és a vadőrök még sokszor jutalmat is adnak a nyomra vezetőnek, egyszer hallottam olyat is hogy egy nagyon ritka szarvast lőtt le egy orvvadász, és pótolhatatlan , pnzzel megfizethetetlen eszmei értéke volt! És tudom hogy itt nem élnek orrszarvúk sem, de az orvvadászoknak köszönhetően kihalás fenyegeti a fajtát. Nálunk az őzek, rókákat ez nem fenyegeti, de akkor is számos példát tudnék mondani, hogy ritka madár fajokat lőnek le orvvadászok, és én is tuti szólnék a rendőrségnek, állatvédőknek, mert egyes emberek gusztustalan férgek! A vadászatot nem itélem el, mert annnak is megvan az előnye, de az legális, és a vadász tudja mely egyedet mikor szabad kilőni!
2012. máj. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nincs vadásztársaság a közelben? de amúgy rendőrség is jó szerintem, csak lehet vadászok könnyebben "tetten tudják érni" és aztán ők tesznek feljelentést.
2012. máj. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

hát még ősszel pont azon a településen fordult elő ,ahol az illető lakik hogy egy bikának a lába beleakadt a hurokba, a fát kiszakította a helyéről és vonszolta végig magával. A hurok olyan mélyen ment bele a lábába, hogy szinte levágta azt. A vadászok nem is akarták lelőni , mivel eléggé értékes volt az állat, de a sérülései miatt kénytelenek voltak!


És ha ezt jelentem, hogy ő mit csinál, akkor kiderül , hogy én voltam az? Ő tisztában van vele , hogy én ellenzem a dolgait , mindig mondom neki , de ő csak kiröhög.

2012. máj. 22. 17:19
 6/11 A kérdező kommentje:

Amúgy bizonyítékot biztosan találnának nála. Ott vannak a telefonjában a képek. A ház melletti helyiségben , pedig jó pár koponyát tárol.

És ha a vadászoknak szólok, ők hitelt adnak a szavamnak?

2012. máj. 22. 17:21
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
nem biztos hogy rád gyanakodna első sorban! Én megtenném a helyedben, legalább eggyel kevesebb lenne, és mi lett volna ha egy kis gyerek esik a hurokba? Vagy egy rokonod?? Dögöljön meg ott ahol van
2012. máj. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bosszantja a vadászokat is, hidd el, ha kapnak egy tippet, utánajárnak. Nekik csinál kárt. Szerintem akár névtelenül is felhívhatod őket.
2012. máj. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
És ha nem lakossági bejelentés alapján indul ellene eljárás, hanem vadásztársaság jelenti fel, nem fog gyanakodni rád.
2012. máj. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat, mindenképpen valamilyen módon megteszem a megfelelő lépéseket ...
2012. máj. 22. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!