Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vehetném rá a cicánkat,...

Hogyan vehetném rá a cicánkat, hogy használja a macska odut?

Figyelt kérdés
Vettünk neki 2 napja egy kaparót macska oduval, fölötte pihenővel, de nem akar bemenni. Eddig mindig ráfeküdt a lábtörlőre, még akkor is, ha odaraktuk a cipőket! Volt helye, egy doboz, de szétrágta, na meg amúgy is csak ideiglenes volt! Most tökre örültem, hogy jó áron hozzájutottam egy klassz házikóhoz, erre meg nem kell neki. Ma konkrétan belefeküdt az alomba! Már oda raktam ahol a régi helye volt, tettem már a lábtörlő helyére is, addig azt elvettem, hogy ne tudjon ráfeküdni. Már a labdáját is beledugtuk, de csak félig ment be, kihozta és ennyi. Valakinek valami 5let? Vagy ennyi, adhatom el? A rajta lógó játékkal játszik, de ennyi. Teljesen újonnan vettem. Akiktől beszereztük azért adta el, mert a macskájuk nem használta. Na erre most a mienk se. Pedig azt hittem örülni fog neki. Plüssös, puha, nem értem mi a baj!

#macska odu #cica lak
2013. márc. 6. 17:31
 1/3 Mecse ***** válasza:

Akarata ellenére nem fogod tudni rávenni.


2 dolog jutott eszembe, ha reagál a cicád a macskamentára, akkor azzal behintheted neki, akkor bele fog bújni mint akit megbabonáztak.


A másik dolog, elég stabil ez a bútor? Sokszor az a bajuk a cicáknak hogy inog-mozog alattuk ha nagyobb svunggal beleugranak, nem érzik biztonságosnak, ha remeg az egész objektum a súlyuk alatt.


Egyébként pedig 2 nap telt el, ez még semennyi idő. Az én cicámnak sem tetszett az odú része a macskabútoromnak (mondjuk most sem egy odúba bújós állat) az első pár HÓNAPBAN, és aztán egyszer csak belemászott és aludt benne pár órát. Úgyis ott fog pihenni ahol jónak látja, ilyenre nem tudod erőszakkal rávenni.


A bútort pedig nem kell eladnod, mert kaparófára nagyobb szüksége van mint az odúra.

2013. márc. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem minden cica szereti a szűk, zárt helyeket, lehet, hogy ezért nem használja az odút. Ezeknek a cicáknak elég egy kosár,amibe pont kényelmesen elférnek, mert ha abba beleteszel egy puha textil darabot, akkor az puha lesz, kényelmes és nyitott. Viszont ha majd hideg lesz, akkor könnyen lehet, hogy az odú lesz a cicád kedvenc helye, mert az odúban elég meleg van. De az is lehet, hogy még szoknia kell az új helyet. És nehogy eladd, mert a kaparófára még szüksége lesz!!!
2013. márc. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tegnap már kipróbálta :) először csak a tetejére ült föl, de ma már többször aludt az oduban :) :)

Olyan cuki volt! Valószínűleg meg kellett, hogy szokja. A kaparó részét még nem láttam, hogy használta volna.

2013. márc. 8. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!