Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akinek van tapasztalata...

Akinek van tapasztalata cicahám plusz pórázzal az lécci írja meg?

Figyelt kérdés

Szeretnék egyet rendelni

linkelhettek is jókat



2013. márc. 8. 18:01
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
jöhet még tp
2013. márc. 8. 21:10
 12/17 anonim ***** válasza:
55%

Pár hónapos korától kell szoktatni. Először nyakörv, aztán hám, aztán póráz. Először csak csatold rá a pórázt és menjetek amerre ő akar. Aztán kicsit húzogasd meg, de ne folyamatosan, csak kicsit! Hívogasd és kajával jutalmazd. Száraztáp megfelelő erre. Nekem kinti cicám van, így sétáltatni nem akartam, így inkább kellékkénk használtam trükkök megtanításához. Pl. minden nélkül jön mellettem, de ehhez kellett eleinte hám. Nem szerette, de elviselte.


Más, ha utcán akarod sétáltatni. Az enyém ott csak a házunk előtt jön, mert nem érzi biztonságban magát a hámban. Úgy nehezebben szabadul, ha pl. jön egy kutya. Kis korától kell a zajokhoz, kutyákhoz, emberekhez szoktatni. Először csak udvaron, ha ott tökéletes, jöhet a nyitott ajtó. Majd kicsit kimenni. Kutyás ismerőst meg lehet kérni (ha a kutya nem kergeti, ugat a macskára!!), hogy sátáljon el jó messze. Ezekre oda kell figyelni, mert a hámból könnyen kiszabadul és elszökhet. Bár nagy valószínűséggel az udvarba rohan be.


Én hám fajtából a háromszög, belebújósat szeretem, könnyű feladni és jobban szereti a cica, mint a két részest. [link] [link]


Legfontosabb a türelem és idő!! Amit leírtam több hónapnyi gyakorlás! A hám akkor legyen rajta, ha te is látod, főleg, ha udvaron van! Addig ne ugorj át egy lépést, amíg azt tökéletesen tudja, vagy egy életre meg fogja utálni a hámot! Pl. ha rárakod a hámot, erre elkezd kúszni, nyávogni és még a pórázzal is rángatod, biztos félni fog a hámtól. Viszont, ha fokozatosan adod rá, és ha rajta van a cicán, adsz neki jutalmat, a kajával fogja összekötni.

Vigyázz, hogy ne hízzon el! Az esti etetés helyett az adagját tanítással add neki oda. Ha etetés mellett még jutalmazod is, nagyon dagi lesz!

Sok sikert!

2013. márc. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Én sajnálom őket, mikor ilyenekkel sétáltatják. Aki félti, és nem engedi ki a lakásból magától a macsekot, az ne ilyen módon sétáltassa szerintem. Az én cicám kinti orosz kék nőstény. Szerintem beleőrülne, ha ilyennel sétáltatnám, hiszen nagy a mozgásigényük. Az a macsek, amelyik kis korától kezdve hozzá van szoktatva, biztosan elviseli, mert nem tudja, hogy milyen szabadnak lenni. Az az én véleményem. egyébként a Trixie márkájút elég sok helyen láttam már.
2013. márc. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Az én cicám 5 éves korában kapott mert megsérült és nem engedtük ki. Én pórázzal vittem sétálni, de mindig lelaput, elkezdett kúszni, aztán meg ugrált és le akarta magáról venni. Én amikor ráadtam mindig adtam neki jutalomfalatot, így egy idő után rájött ha nem ellenkezik akkor kap valami finomat.
2013. márc. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
az én macskám utálja :P
2013. márc. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
67%
Az én macskám se bírta elviselni, rossz volt nézni. Pedig én csak átmeneti megoldásnak szántam amíg az új helyét meg nem szokja és szabadon nem bóklászhat. Ez tényleg nem jó megoldás, vagy legyen csak benti egy cica vagy mehessen szabadon, de ez nekik nem természetes dolog, a legtöbb utálja.
2013. márc. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
67%

[link]

asszem erre gondoltál. Mivel írtad,hogy rendelni akarod.Hát szerintem nem mert utáni fogja a cicaa........

2013. márc. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!