Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti macskátiok megeszik az...

A ti macskátiok megeszik az ételmaradékot? Ha igen, milyeneket?

Figyelt kérdés
Csak mert már annyira drágák ezek az állateledelek.hogy kénytelen leszek nekik odaadni a maradékot.A pörköltet tészával azt szivesen elfogyasztják,de a főzeléket,krumplis kajákat nem igazán komálják.Az a baj,hogy a menhelyen rászoktatták őket erre a tápra,meg a konzervekre ahonnan őket elhoztuk.Próbálkoztam nyers csirkefarháttal,apró darabokra cincáltam nekik de igazából csak szétmajszolták.

2013. márc. 16. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen tápot vesztek?Vannak olcsóbbak is.A mieink szeretik a maradékot(rakott káposzta,rizses csirke,pörkölt)csontokat is szoktak kapni.A nyers husit is szeretik.Szerintem keress egy olcsóbb cicatápot,és mellé add az ételmaradékot.
2013. márc. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Én még soha nemadtam a macskáknak tápot!
2013. márc. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp kell nekik jobb minőségű macskáknak való táp, mert abban van egy csomó olyan vitamin meg ásványi anyag, ami nekik szükséges az egészségük megőrzése érdekében. Vagy akkor valamilyen plusz készítmény, ami pótolja ezeket, mert a mi kajáink nekik nem igazán megfelelőek. Emellett biztos adhatsz nekik "maradékot" is, ha mást nem tudsz, de igen, válogatósak...
2013. márc. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Az én cicám például szívesebben megeszi a pörkölt szaftos tarhonyát, meg a töltött paprikát, kukoricát, mint a konzervek többségét. Egyébként meg nem olyan nehéz átszoktatni szerintem. Nem hülyék, ha éhesek majd megeszik ami előttük van. De azért egy kis hiszti várható :D
2013. márc. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem eszik meg, mert nem adok nekik. nem hiszem, hogy havi 2600Ft olyan sok lenne a tápért, ennyibe kerül a Royal Canin egy hónapra, ha van mennyiségben veszem és ebben minden vitamin megvan, pl. taurin, ami nélkül a macska szívbeteg lesz. a maradék is pénzbe kerül, nálam egyébként sincs sose maradék, annyit főzök, amennyit megeszünk, de többet, se kevesebbet, az emberi étel is pénzbe kerül. A pörkölt ráadásul nagyon fűszeres, nem való a macskának. Száraz tápból mindenképp jó minőség kell, ez mellé kaphat a macska direkt neki megfőzött vagy nyers húst, amit hentesnél lehet kapni, nyesedékeket és az is olcsóbb, mint annyit főzni, hogy a macskának mindig jusson maradék.
2013. márc. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vicuska87 ***** válasza:
0%
Semmilyen ételmaradékot nem esznek,és soha nem is adnék nekik! Merte léggé ártalmas a sok zsíros, fűszeres, szénhidrátos étel!
2013. márc. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott a kérdésed, ahogy ezt olvastam. Ha nincs is pénzed a kimondottan állateledeles etetésre, akkor nézd meg a neten, hogy milyen alternatívák vannak. Hosszú távon tényleg nem egészséges, ha csak emberi kosztot kapnak. Mondjuk nekem a füvet egyáltalán nem eszi, nem tudom miért sztárolják mindenhol ennyire, de a többivel azért nyugodtan lehet próbálkozni. Nyers sertés hús kivételével, azt csak főve. A tejet meg fele-fele arányban vízzel keverve írják itt.


"A macskakonzerv kényelmes alternatíva de az etetés e módja roppant drága. Egy egy adag apróra vágott nyers vagy főtt hús, tojás, tej, egy kis sajt el fogja varázsolni kedvencüket. Zöldségeket - főtt répát, borsót, spenótot - is nyugodtan belekeverhetünk az ételbe. Segíthetünk a lenyelt szőrszálak könnyebb eltávolításában azzal hogy egy kis tálkában növesztett fűvel örvendeztetjük meg kedvencünket (állatboltokban is kapható)."

2013. márc. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!