Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 éves kint tartott macska...

3 éves kint tartott macska meg tudja szokni a panellakást?

Figyelt kérdés
3 éves koráig kint volt tartva egy ivartalanított nőstény macska, azonban úgy alakult, hogy magammal kell vinnem a panellakásba. Meg tudja szokni?

2013. márc. 19. 15:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatom: nem lehet nyitva hagyni szellőztetni az ablakot, mert ki akar ugrani. Szétkaparja a kanapét, a tapétát leszedi a falról, ha kinyílik az ajtó ki akar szökni. Éjjel nem hagy aludni, a fejeden mászkál, hajnalba már éhes és nyávog...


Ez mind-mind azért jön elő, mert amíg szabadabban élt addig ez senkinek nem tünt fel, de összezárva (főleg kis helyen) bizony felerősödnek a problémák.

Nem mondom hogy ez minden esetben így kell hogy legyen, de nálunk bizony 2 cicával is ez volt.

2013. márc. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Meg tudja szokni. Az ablakokra kell rács vagy háló, hogy ne essen ki és tudjon nézelődni, mert azt nagyon szeretnek. Menhelyeken is eddig kint élő kóbor macskákat CSAK bentre adnak oda. Először fura lehet neki, de meg fogja szokni.
2013. márc. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Vicuska87 ***** válasza:

Megtudja szokni, csak több idő kell neki majd!


Tenni kell be neki, kis fa rönköt, hogy tudja élezni a karmait, alom kell neki, és a többi alap dolog, jaj és még fésű! Az ablakra jó minőségű szúnyogháló, és vigyázni, nehogy amikor kinyitod az ajtót kiszökjön!

Rengeteg játék kell neki, hogy lekösd a figyelmét, és ne csináljon olyanokat, amit az első válaszoló leírt!

2013. márc. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Most megnyugtattatok. Jövőre elköltözöm itthonról, egy albérletbe. De a macskám nem akarom a szülők fejére hagyni, valamint hiányozna is. Eddig nem igzán volt bent a lakásba.
2013. márc. 19. 16:53
 5/13 A kérdező kommentje:
Mi a véleményetek a macskahámról? Biztonságos? Vagy jobb, ha nem is viszem ki?
2013. márc. 19. 17:01
 6/13 anonim ***** válasza:
Megszokja majd, csak ne felejtsd el neki pótolni az eddig megszokott dolgokat. Ha lesz erkély, oda is hadd menjen ki, persze egy erős rács vagy szúnyogháló először kerüljön ki az ablakokra is és az erkélyen is, hogy nyugodtan nézelődhessen. Bent a lakásban legyen neki természetes farönk, mivel kint a szabadban is feltehetőleg ezen élezte a karmát. Az erkélyen (ha lesz) csinálhatsz neki faágakból ülőkét. A hámot kölyökkorban szokták rászoktatni, mert felnőttként idegen lesz számára. sok macska ledermed ha cicahámban van. Éppen megpróbálhatod, de ha mégsem sikerül akkor ne érjen meglepetés.
2013. márc. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Én úgy halottam, hogy az erkélyről simán leugranak, és ha rosszul érkeznek, abba bele is halhat. Gondolom akkor azt be kéne hálóznom?
2013. márc. 19. 19:16
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen, be kell. Nekem is van fent rács. Imádnak kint lenni a macskák, van kint nekik alom, pad, kaparófa, amire felülnek és onnan néznek kifelé. A másik veszély, ha nincs fent semmi ami védné őket, hogy kiugornak, elszaladnak és nem tudnak vissza menni, rosszabb esetben eltörik valamijük vagy halálos sérülést szereznek, ha magasan van a lakás. Van direkt macskaháló is, de jó egy erős fém szúnyogháló vagy bármilyen kisebb lukú rács.
2013. márc. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget! :) és pl. egy rácsot hogyan szerelsz fel? Most lehet, hogy nekem gyenge a képzelet erőm, de itthon a családi házban is van erkély, de ide nem is tudom, hogy lehetne felszerelni hálót, mondjuk ez egy elég nagy erkély...
2013. márc. 19. 19:25
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Itt van erkély ráccsal, bár ez nem a legszebb, de ezt találtam. Könnyebb ha van redőny, ami több részes, így több kis részre oszlik a tér, amit be kell rácsozni. Ugyanígy a háló, azzal könnyebb. Nem egy könnyű munka felszerelni, de megéri, kérj meg egy férfit, vagy esetleg szakembert.

2013. márc. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!