Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kutyákat szinte senki, a...

A kutyákat szinte senki, a macskákat miért utálják annyian?

Figyelt kérdés
Én se vagyok odáig értük, de kinek mi kell ahhoz, hogy egy állatot utáljon?

2013. márc. 21. 19:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
sokan az embertársaikat sem szeretik,akkor mit vársz tőlük?:/
2013. márc. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért utálják a macskákat szerintem,mert a macskák nagyon öntörvényűek.Nem alkalmazkodnak annyira az emberhez,mint a kutyák.Én a kutyákat és a macskákat is imádom!:)
2013. márc. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyenek.Én macskapárti vagyok,de a kutyákat se utálom(a nagy termetűektől félek)Véleményem szerint azért utálják,mert egész nap eszik,alszik,sokak szerint csak a kajáért szereti az embert,meg ugye a kutyával lehet sétálni menni,meg vadászatra vinni,terelőkutya stb,míg a macskával nem nagyon lehet ilyeneket csinálni.
2013. márc. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
15%

Bár nem leszek népszerű , de leírom .

A macska a leghülyébb állat a világon . A kutyának van annyi esze , hogy nem az ajtóba vizel .

Meg a macskákkal nem lehet megértetni , hogy a szomszéd ház , az nem az ő területe .

2013. márc. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%

A barátnőm azért nem szereti őket, mert fél tőlük. Azt hiszi karmolnak, hirtelen mozognak meg kiszámíthatatlanok (számára). Utálni nem utálja, de...

Meg kiben milyen kép van róluk. Én szeretem őket, de a szomszéd "csöves" macskától kivagyok. Bántani nem bántom, de szeretgetni sem tudnám, azt meg, hogy mellettem legyen el sem tudom képzelni. Ez szemét dolog tőlem, de ezt érzem az idegen, pofátlan, ápolatlan macsek láttán. Ilyenkor az is eszembe jut, hogy jó lenne, ha minden gazdi felelősségteljes lenne és nem hanyagolná el annyira az állatát, hogy arra esetleg ferde szemmel nézzen más. Ez mondjuk tényleg érvényes emberre is, egy ápolatlan, koszos, neveletlen gyerek nehezebben kelt szeretet érzést, mint az, akivel foglalkoznak. Itt meg a szülők a hibásak.

Amúgy szerintem az az ember utál bármilyen állatot, amelyik ostoba. Engem meg ezért lehet megkövezni. Mindegyiknek megvan a maga ösztöne, nem hülyeség kérdése. Továbbá ha egészségesek és jól, szeretettel bánnak velük, szerintem minden állat egy tünemény. Csak ehhez nekünk embereknek is fel kéne nőnünk, hogy olyan környezetet/világot és benne olyan állatokat neveljünk akikre jó ránézni és akikkel jó együtt és mellettük élni.

2013. márc. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%
Egy macskának nehezebb a bizalmába férkőzni, sok embernek nem is sikerül. Ha egy kutyát bántasz, utána is követni fog, míg a macska eltávolodik tőled. Aki kevésbé törődik az állatokkal, kutyát könnyebb neki tartani, kiteszi az udvarra, a kutya ott marad. A macska pedig csak enni fog haza járni. Csak az embertől függ milyen viszonyt tud kialakítani egy állattal.
2013. márc. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%

Sok ember a kutyákkal akarja őket összehasonlítani. Azt hiszik, hogy a macskák is kutyák, de éppen nyávognak. Az ilyen emberek azért nem szeretik a macskákat, mert nem lehet nekik trükköket megtanítani, nincs szükségük falkára stb. Mások pedig nem tudják, hogy mi az a macska. Pl. az ajtóhoz vizelés. Mivel a macskák tiszta állatok, ennek megvan az oka. Ha szobacicáról van szó, akkor valószínűleg beteg. Ha ivaros, esetleg kinti macskáról van szó, akkor adja magát. Területjelölés. Sima, függőleges felület, ugye az emberek ki-be mennek rajta, ezért is kell megjelölni. Ráadásul a macska csak egy félig háziasított fajta.

Én meglepődök azon, hogy ha valaki utálja a macskákat. Azon a szón, hogy utálja. Mert csak azt fogadom el, hogy "félek tőlük" vagy "nem tartanék". Miért lehet egy állatot utálni? Esetleg az élősködőket, mert azok kárt okoznak bennünk, ártanak nekünk és tönkreteszik a dolgainkat. De egy másfajta állat?

Számomra az az ember, aki kijelenti, hogy utálja a macskákat, egy begyepesedett ember. Eleve azért, mert ezzel a szóval él és értelmesen nem tudja megindokolni. Miért lehet eleve a természethez és ugye az állatokhoz úgy hozzáállni, hogy utálom? Ez olyan, hogy nem szeretem a folyót, mert csobog, de a tavakat igen, mert azok megvannak egy helyben.

2013. márc. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
45%
Számomra is egy kicsit ijesztő a macska :-S
2013. márc. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom. Sajnálom az ilyen embereket, mert soha nem fogják megismerni ezeket a csodás állatokat (macskákat).

Ki merem jelenteni, hogy van macskabarátság, macskahűség, macskakompromisszum, macskatisztelet, és feltétlen bizalom is.

Az az ember pedig, aki utálja őket nem is ismeri őket.


Ha valakinek csak szimplán ellenszenvesek, az más tészta, ott nincs akkora gond, mert "ízlés" függvénye, pl valaki undorodik a kígyótól valaki fogdossa stb.

Akik nem szeretik a macskákat (de nem gyűlölik őket) azok azért tarthatják ellenszenvesnek mert olyan "sunyin" néz, méreget. Tudom, néha olyan szeme van mint egy kígyónak.


De hogy valaki megvesse, és gyűlölje, és elítélje őket.... na az abnormális.

2013. márc. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
Vannak olyanok, akik csak azért, mert az internet tele van macskás képekkel videókkal és egyeseknek ezekből elegük van, ezért megutálják a macskákat. Nekem nincs semmi bajom velük, amikor volt macskánk titkon bár, de kedveltem valamennyire. Persze tartani nem tartanék magamtól, de nem csak macskát, hanem semmi mást sem.
2013. márc. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!