Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire igaz, hogy a Whiskas...

Mennyire igaz, hogy a Whiskas termékek nem egészségesek, kevés bennük a hús stb? Csak azoknak a válaszát kérem akik ezt adját cicájuknak, alaptalan ellenvélemény nem kell.

Figyelt kérdés

2013. márc. 22. 22:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én egy ideig kénytelen voltam ezt adni neki, mert amíg hozzá tudtam jutni az Orijen tápomhoz eltelt kb 2 hét. Ezalatt a macskám szőre elvesztette a fényét, a macska kedvetlen lett. Lefogyott, nem játszott mint régebben, egész nap csak szunyált. Ha bementem a konyhába, jött utánam, kunyerált, felborította a szemetest, egész nap éhes volt. Pedig ugyan annyit kapott mint abból amit előtte adtam neki (Eukanuba). Emellett ha elolvasod az összetevőit is látni fogod, hogy kevés benne a hús. Telenyomják vízzel és minden állománynövelő cuccal, ami nem tartalmazza a macskának szükséges vitaminokat. Abszolút nem ajánlom, a ráadás hogy nem is olcsó. Ezentúl is csak akkor fogok ilyet venni, ha a macskámnak épp nincs tápja, hiszen a semminél jobb ez is, a hasa tele lesz tőle. Átmenetileg.

2013. márc. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Olvasd el az összetevőket és láthatod mennyi benne a hús. Hasonlítsd össze egy prémium táppal. Aki whiskast ad a macskának, nem fogja azt mondani, hogy nem jó. Nagyon drága, ahhoz képest nem jó minőség, feketén fehéren rá van írva.
2013. márc. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Vicuska87 ***** válasza:
60%

Nem értem a kérdést... aki tudja hogy ez a táp egy nagy nulla, az miért adná a macskájának, illetve aki adja, az nem fog róla rossz véleménnyel lenni nyilván!

A véleményem nem alaptalan, hiszen csak össze kell hasonlítani az összetevőket egy prémium tápéval! Hatalmas a különbség! A Viszkász, Kitékat, Friszkíz, mind marketing tápok, beltartalmuk egyenlő a nullával! Én soha nem etettem ezzel!

2013. márc. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

Sokakban felmerült már ez a kérdés. Bevallom nálam is kap Whiskast a cica, mind szárazat, mind alutasakosat. Nekem volt egy házi cicám akinek a történetét le is írtam a lentebb idézettekben. Sokáig élt egészségesen reklámkajákkal. Igaz, mióta ezeket az oldalakat olvasom én is átgondoltam az egészet és megfogadtam, hogy tápot váltok, bár tapasztalatból tényleg nem lenne erre okom. Van olyan gazdi, aki azt írta a márkás prémium táptól lett beteg a cicája. Nagyon sok mindentől függhet az etetés, de feltételezzük, hogy egészséges cicáról beszélünk, akinek nem kell speciális táp.

Ami bennem kétségeket kelt a lentiekben leírtak alapján, hogy ha a prémium tápban meg inkább a nem reklámozott "jobb" termékekben annyival több a hús, akkor hogyan lehet néha olcsóbb, mivel tudjuk, hogy a normális emberi fogyasztásra szánt húsban sem az olcsóbb a jó. Azon kívül én néha már túlzásnak érzem, hogy 80% hús tartalom meg ez meg az.


Egy kis számosdi:


"Szükségletek %:

Fehérjék: minimum 30%

Zsírok: 15-20%

Rostok: 2-3%

Kalcium/Foszfor arány: 1-2

A vitamin [N.E./kg]: 15000

D3 vitamin [N.E./kg]: 1500

E vitamin [mg/kg]: 150

A felnőtt macskák anyagcsere-háztartására vonatkozó tudományos értékek, amelyeket a kor és az aktivitás függvényében vizsgáltak."


Whiskas száraz táp összetevői:

"ANALITIKAI ÖSSZETEVŐK (%): fehérje 32, zsírtartalom 10,5, szervetlen anyagok 8, nyersrost 1,5, linolsav (Omega 6) 1,8, taurin 1300 mg/kg.

ADALÉKANYAGOK/KG: antioxidánsok, színezőanyagok. Tápértékkel rendelkező adalékanyagok: A-vitamin 14000 IU, D3-vitamin 1550 IU, E-vitamin 165 mg, réz-szulfát-pentahidrát 12 mg, mangán-szulfát-monohidrát 28,3 mg, kálium-jodid 1 mg, cink-szulfát-monohidrát 125 mg."


Ezek szerint a Whiskas is tartalmaz megfelelő mennyiségű fehérjét (is). Szóval az nem lehet pozitívum a többivel szemben, hogy több benne a hús.

Igen a színező anyagok kissé érdekes, de ezek alapján azaz a többi összetevőket illetve, én már nem nagyon tudok mit gondolni, hogy mi a jó, mi a rossz.

Nagyon sokan boncolgatják ezt a témát, ha van kedved, időd és idegzeted, akkor itt olvasgathatsz, hogy ki mit gondol. Miközben ezeket keresgettem még rengetegbe belebotlottam, de szerintem ennyi is bőven elég. :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__3963489-mier..


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__4115929-mi-l..

2013. márc. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Na igen én is pont azt a kettőt olvastam el, és utána tettem fel a kérdést, mert ott annyira csak ellenezték és nem úgy tűnt mintha ott bárki is kipróbálta volna hosszabb ideig. Köszönöm a válaszokat most még gondolkozom :D
2013. márc. 23. 09:00
 6/14 anonim ***** válasza:
Aminap bementem a Fressnapfba, mert elfogyott otthon a cicatáp. Odajött hozzám egy férfi eladó, megkérdezte, hogy segíthet-e. Mondtam neki, persze, macsektápot keresek. Kérdeztem, hogy melyiket ajánlja, mert már több félét vettem, így Whiskast is. Azt mondta, ez a sor (és végigmutatott az egyik sor macskatápot, ahol a Whiskas is volt), mind csak szemét. Az én macskám a Whiskasból mindig meghagyta a sötétebb szemeket. Ő azt mondta, az ő macskájának nem ad ilyeneket. Ehelyett mutatott egy másik tápot (már nem tudom, mi volt a neve :/), és azt mondta, az ő macsekja azt mindig megeszi. Megvettem az enyémnek, és láss csodát, egy falatot nem hagyott meg belőle. És tudom, hogy az eladó nem rámtukmálni akarta az árut, mert amit eredetileg venni akartam, 700-800 Ft-tal drágább volt, ő meg az olcsóbbat ajánlotta.
2013. márc. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogom kipróbálni a whiskast, mert tudom, hogy nem jó :) Ha beleolvastok a kutyás kérdésekbe, jó e a Darling, Chappy egyöntetűen mindenki lesz@rozza őket, ezek ugyanolyan marketing tápok, mint a whiskas, Kitekat, macskás oldalon meg megy a találgatás, jó nem jó. NEM JÓ TÁP!
2013. márc. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
De akkor mondok én is egy példát. Régebben én sem prémium táppal etettem, de nem is whiskassal, azt sosem vettem, mert drágálltam, a többi konzervben is ugyanúgy 4% a hús. nem is a legolcsóbbat vettem. Elég sok konzerv fogyott, és rengeteget kakilt a macskám, egy nap kétszer és büdös is volt, sokszor hígabb állapotú. Itt az oldalon hallottam a prémium tápokról, kipróbáltam. A macska negyed annyi konzervvel jól lakott, szemmel láthatóak voltak a hús darabok benne, nem azokból a megformázott színes kockákból áll a táp, hanem olyan állaga van, mint a májkrémnek, sokkal inkább tűnt ételnek. A szaga nem az az erős, mű szag, ami beteríti a konyhát, enyhébb illatú és egész kellemes. Most egy nap egyszer kakil, nem büdös, mindig tökéletes állagú a széklet. Jóval kevesebbet eszik, nem hagyja a tányérban. Így olcsóbban is jövök ki, mert jóval kevesebb táp kell, lassabban fogy az alom és a lelkiismeretem is jobb, hogy egészségesebb tápot kap a macskám.
2013. márc. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 2 napig etettem Whiskassal. Olyan szinten volt büdös a macska széklete hogy az valami elképesztő. Egész nap csak nyávogott még a kajáért... Szóval még mielőtt megismertem a minőségi tápokat és tudtam volna hogy milyen egy nagy rakás sz@r a whiskas már akkor is megutáltam. Én egy jó darabig etettem friskiesel ami szintén nulla táp tehát most egy kalap alá venném a whiskassal. Kb 1 éve tértünk át prémium tápra. A tapasztalataim: Kevesebb táp is elég a cicának, nem kunyerál egész nap plusz kajáért. A szőre állapota láthatóan megváltozott, fényesebb és tömöttebb lett a bundája. A szája már nem büdös. A széklete kevesebb és jobb állapotú. A cica élénkebb, egészségesebb.

Már nagyon sajnálom hogy ilyen szennyekkel etettem a cicát . Ráadásul még az árával sem lehet gondom mert havi szinten ha pár száz forinttal kerül többe a prémium.

2013. márc. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Platypus ***** válasza:
100%
Amikor megkaptuk a macskánkat, csak azt volt hajlandó megenni, amin előzőleg tartották, és ez pont whiskas volt. Beletelt pár hétbe, amíg találtunk olyan rendes tápot, amit hajlandó volt megenni, addig whiskast kapott. Bámulatos mennyiséget falt fel belőle, állandóan hordóhasa volt, akkorákat tojt, mint egy közepes méretű kutya. És a végterméknek is átható whiskas-szaga volt, ami az alap bukéjával együtt igencsak gyomorforgató kombináció. Ez a kétes összetevők mellett számunkra bőven meggyőző érv volt, hogy amilyen gyorsan lehet, lecseréljük.
2013. márc. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!