Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire igaz, hogy a Whiskas...

Mennyire igaz, hogy a Whiskas termékek nem egészségesek, kevés bennük a hús stb? Csak azoknak a válaszát kérem akik ezt adját cicájuknak, alaptalan ellenvélemény nem kell.

Figyelt kérdés

2013. márc. 22. 22:48
1 2
 11/14 Maxitabi ***** válasza:
100%

Sajnos a fehérje nem = hús!!! Növényi és állati fehérje létezik. A macska pedig ragadozó, elsősorban állati fehérjére van szüksége.

Csak példának a W adult csirke száraztáp összetétele:

gabona,(ebből van a legtöbb benne)hús és állati melléktermékek (többek között 4% csirke ...,4% máj..., olajok és zsírok, növényi fehérjekivonatok, növényi melléktermékek..stb.

Vagyis a fehérje nagy része növényi eredetű..

A cica jobb esetben nem lesz közvetlenül beteg tőle - ahogy van 80 éves láncdohányos, vagy fast foodon élő felnőtt is -, de hosszú távon bizonyosan nem a legjobb választás. Ha lehetősége van a gazdinak azonos, vagy néha olcsóbb áron jobbat adni a cicának, akkor azt miért ne tenné meg?

Ajánlom ezt az angol nyelvű oldalt is: [link]

2013. márc. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én válaszolok azért, bár Whiskas-szal nem etetem és nem is etetném. De etettem Kitekat-tal, meg Frieskies-zel, mert kezdő állattartó voltam... Aztán elkezdtem ezt a topicot nézegetni (A legelső kérdéstől a mostani kérdésekig haladva) és kiderült, hogy ezek a szenny kaják egyáltalán nem jók.

Szóval azóta Purina One setrilcat-tel etetem a cicut és szebb tőle a szőre, nem kakil egy nap 6-szor (mint a sz.r kajáktól), nem büdi a szája. Szóval nagyon meg vagyok vele elégedve.

Tudom nem egy RC, vagy Acana... De amint lesz több pénzem, valószínűleg átállunk arra, aztán kiderül.

2013. márc. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
66%

"Ami pedig az „alacsony” hústartalmat illeti: ne felejtsük el, hogy egy konzerv tápnak a víztartalma 70-80%! Ha ehhez mérten nézzük a benne lévő hústartalmat (pl. 4-8%), akkor ezt visszaszámolva az összes szárazanyagra az már nem is olyan kevés! De egyébként is, egy macskának nem hús-, hanem fehérjeszükséglete van, így nem a táplálékban lévő hús összmennyisége, hanem a fehérje mennyisége – és főleg annak a minősége, emészthetősége, biológiai értéke, aminosav-összetétele – a lényeges!

Ami pedig a „nem túl bizalomgerjesztő” összetevőket illeti, nem tudom, hogy pontosan mire gondoltok, ezzel kapcsolatban konkrét összetevőkről tudok csak véleményt mondani. De egy biztos – a megbízható márkák soha nem tartalmaznak „nem túl bizalomgerjesztő” összetevőket! Az a baj, hogy sokan nem értenek bizonyos élelmiszeripari technológiai megnevezéseket, ezáltal félreértelmezve őket mindenféle téves következtetésre jutnak. Az egyik kedvenc példám ezzel kapcsolatban a tápokban lévő „nyershamu” fogalma, ami egy laboratóriumi kifejezés, és a tápban lévő el nem égethető anyagok gyűjtőneve, azaz tulajdonképpen a tápban lévő összes ásványianyag-tartalmat jelenti. Egyszer viszont egy macskatartó kifejtette nekem, hogy nem hajlandó olyan eledelt megetetni, amelyik elhamvasztott hullák hamuját, vagy rosszabb esetben cigarettahamut tartalmaz J.

Amúgy én azt tapasztalom, hogy sok tulajdonos eldöntötte magában, hogy egy táp az csak rossz lehet, és kekeckedő, kötekedő módon állandóan azt lesik, hogy hol lehet belekötni, vagy kifogást találni a tápokban – őket úgysem lehet meggyőzni semmiről, akik ennyire nem bíznak a tápokban, azok inkább ne etessenek semmilyen táppal sem."

2013. márc. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
62%

A Whiskas jó cucc, bárki bármit is mond. Én 16 éve tenyésztek perzsa macskákat és gyakorlatilag mióta a Whiskas Magyarországon van azóta azt kapnak Purina táppal kombinálva. (ez utóbbit a Nestlé gyártja, aki szintén nem engedheti meg magának, hogy szart csináljon)

Mint ahogy a Mars sem, aki a Whiskast gyártja. (no meg a Royal Canin tápokat, a Mars csokit, a Snickerst, a Bounty-t, az Uncle Bens rizst és az Orbit rágót :-) Na szóval ezeknek a cégeknek már van akkora nevük, hogy nem engedhetik meg maguknak, hogy hulladékot adjanak ki a kezükből. Szerintem.

Egyébként mindez nem érdekel, de én csak azt látom, hogy pl. a 12 éves -több díjat nyert tenyészgyőztes nőstény macskánk- kicsattan az egészségtől, gyönyörű a szőre. No és egész életében gyakorlatilag Whiskast kapott. Ennyi! :-)

2014. nov. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!