Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Exotic cicát szeretnék venni,...

Exotic cicát szeretnék venni, esetleg lehetséges ez hazánkban? Van konkrét weboldala?

Figyelt kérdés
Mert eddig csak olyat találtam ami már megszűnt, vagy már nem lehet vásárolni.

2013. márc. 24. 23:09
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Találtam egy nagyon jó oldalt, azt hiszem átrágom magam rajta. Az eddig olvasottakból sajna tényleg az derül ki, amit gondoltam is. Viszont itt kéne nekünk, leendő gazdiknak is összefognunk és ész érvek alapján kizárni egyes "tenyésztőknek" mondott embert. Ideidézem, hogy mire is gondoltam, mikor kérdeztem.

"Az is problémát okoz, hogy nálunk (és más országokban is sajnos) elnézőek az egyesületek és megengedik a tagjaiknak, hogy egyszerre több egyesületben is tevékenykedjenek, mint tenyésztők. A FAMKAT ezt tagjainak nem teszi lehetővé, mert ezzel éppen az ellenőrzés lehetősége szűnik meg, a tenyésztő (jobbára inkább szaporító) az egyik almot ennél, a másikat amannál az egyesületnél törzskönyvezteti és lehetetlenné teszi tevékenysége mibenlénének követését, még kevésbé a feltárását.

Megoldást az hozhatna, ha a hazai egyesületek, klubok megállapodnának egy "alapvető elvárások" csomagban, amely megszabná, hogy a hazai tenyésztőknek milyen etikai és szakmai szabályokat kell betartaniuk tevékenységük során, továbbá lefektetné a törzskönyvezés alapelveit is. Ami ugyanis ezen a téren jelenleg sok helyütt zajlik, kritikán aluli színvonalú.

Ehhez létre kellene hozni egy átmeneti, az egyesületek felett, mellett álló szakmai bizottságot, amelybe minden egyes egyesület egy vagy két hozzáértő, kifogástalan szakmai múlttal rendelkező személyt delegál azzal az elhatározással, hogy amikor a munka végére érnek és létrejön az etikai és szakmai kódex, azt minden egyes egyesület kötelezően és egyidejűleg bevezeti. Ezzel harmonizálni lehetne az egyesületek szakmai színvonalát, fokozni lehetne az igényességüket és a hitelességüket.

Hallom is már a hangokat, hogy ennek nincs realitása."


Bár ez itt tényleg nem ideillő... :(

2013. márc. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!