Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a kiscicák ügyében?

Mit tegyek a kiscicák ügyében?

Figyelt kérdés
Mamám cicája vemhes és meg akarja ôket fojtani ha megszületnek :( (falun mindenki ezt csinálja) Mit tegyek? Mondtam, hogy majd keresek nekik gazdát meg viszek nekik kaját de semmi.
2013. márc. 25. 16:30
1 2
 1/18 anonim válasza:
64%

Úristen! Ez súlyos állatkínzás, és a mai világban ezért jobban büntetnek mint az ember ölésért!

Minek tart akkor macskát?


Én falun lakom épp tegnap születtek cicáim, a mamámmal egy házban élünk és ha kimerném ejteni a számon még véletlen is hogy öljük meg mamám engem ütne agyon! Falun is csak az elmebeteg emberek csinálják ezt.


Viszont Tőled szép dolog ez, hogy próbálkozol.

Kérlek beszéld le róla, Én kérlek! Ha Nógrád megyében laknál én nagyon szívesen befogadnám mindet!

Mondd neki hogy más örülne neki, és ha megtudják akár egy szervezet vagy bárki, börtönbe csukhassák érte, stb..

2013. márc. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Vannak ilyen elmebetegek sajnos. Hozzánk tavaly ősszel dobott be valaki öt kiscicát. A kutyák sajnos négyet elkaptak, mire észre vettem. Egyet sikerült megmentenem.
2013. márc. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom feljelenteni nem szeretnéd, úgyhogy le kéne tőle nyúlni a cicát (úgy hogy ő ne vegye észre), hogy ne vihesse véghez, amit tervez. Ha nem szeretnél kiscicát, akkor pedig ivartalanítani a mamacicát. Esetleg visszacsempészni, amikor már visszanőtt a szőr a hasára. De csak akkor csempészd hozzá vissza, ha hiányzik neki.
2013. márc. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Vicuska87 ***** válasza:
100%
Elviszed tőle az anyacicát, és a kicsiket is magadhoz, ott neveled őket, és elajándékozod!
2013. márc. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagy tévhit...Nagyszüleim faluban élnek és érdekes módon sosem ölték még meg a kiscicákat. A szomszéd macskák mindig vemhesek lesznek, ezért van hogy tele vagyunk macskákkal, de akkor is etetik őket, egyet sem jutna eszükbe megfojtani.

Most komolyan olyan nagy teher 2,3 kiscicát etetni, aztán új gazdihoz juttatni őket?

Keress nekik már gazdát és akkor a nagymamádnak megmondhatod, hogy megvannak a gazdik.

2013. márc. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

5-ös, ez tök jó ötlet!

Találtam is egy hasonló születés-előtti hirdetést:

[link]

2013. márc. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
47%
Egyesek vemhes anyamacskákat visznek ivartalaníttatni. Pl. némelyik macskás alapítvány. Ez is durva.
2013. márc. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Fel fogom tenni erre a hirdetôs oldalra a cicákat szerintem.Én sem nagyon tudok semmit tenni (15 éves vagyok) de már mondtam mamámnak, hogy elviszem ivartalaníttatni a macskát saját pénzbôl. Unokatestvéreméknél ugyanez a helyzet, megpróbálok az ô cicájukon is valahogy segíteni :/ (pedig ôk itt laknak a városban még csak nem is falun...) Csak itt csongrád megyében vannak ilyen elmebetegek??
2013. márc. 25. 19:25
 9/18 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy van jelentkező a kismacskákra, várják őket, nem örülnének, ha végül nem kapnák meg a kicsiket. Aztán pedig vidd el a macskát ivartalanítattni. Régebben és sok helyen is még ez a szokás sajnos, de azóta elterjedt lett az ivartalanítás, van internet, az ember tud tájékozódni. Az sem jó, ha százával születnek falunként a macskák, mert csak túlszaporodás lenne, és ilyenkor beindul a természetes szelekció, hamar elpusztulnak balesetekben és betegségekben, megfelelő ellátás nem jutna ennyi macskának, étel, orvos stb. De ma már nem kell a kismacskákat megölni, az ivartalanítás rutin műtét a mai világban.
2013. márc. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg elhozom a cicákat és keresek nekik mamacicát amikor.még nem találta ôket meg mamám?
2013. márc. 25. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!