Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, mert büdös a...

Mit csináljak, mert büdös a szája?

Figyelt kérdés

A cicá(i)mnak büdös a szája mit csinálja vele?

Kutyák számára van ilyen fogtisztító "csontocska" a pedigree-től de macskáknak? Olyan kajaszaga van meg hát nem szoktak fogat mosni ugye...

Ötlet?



2013. márc. 31. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Se a macskának, se a kutyának nem szabadna hogy büdös szájszaga legyen! Nem normális.

Az én macskám szája egyáltalán nem büdös, sőt szinte semmilyen szaga sincs.

2013. márc. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És akkor most mit tudok vele csinálni?

Hát ha eszik akkor nyilván lehet érezni a macskakaját rajta, ne mond már hogy eszik és mint ha mi sem történ volna semmilyen szagot nem érzel, engem az zavar...

2013. márc. 31. 16:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Evés után normális, de akkor minek szagolgatod? Ha állandóan büdös, vidd el orvoshoz, esetleg válts kaját. A szájszag összefügg az emésztéssel.
2013. márc. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

:DDDDDD

Én is szoktam érezni az enyémnél. És megkérdeztem a dokitól, hogy miért ilyen büdi a szája? Azt mondta, hogy ez még normális, belefér.

Szerintem is a kaja a ludas. Én most váltok éppen tápot, meg próbálok nyers vagy főtt hús kosztot, hátha ettől megszűnik.

Macskáknak is van pár szájhigiéniai cucc, de én még nem próbáltam.

2013. márc. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát nem az hogy szagolgatom, hanem mindig jön dörgölőzik és olyankor nyávog meg hízeleg és mikor nyávog akkor érzem, mert mindig úgy nyávog hogy pont az orrom előtt...

Tehát ezzel azt akarom mondani hogy nem az a "messziről bűzlik" fajta szájszagról van szó... De nem csak konkrétan kajálás után érzem, hanem akármikor mikor az arcomba nyekereg :P

Konzerves kaja, száraz táp, víz, néha házi koszt és még ritkábban pici tej... ez az amit enni szoktak.

2013. márc. 31. 17:51
 6/6 anonim ***** válasza:
A fogakon elszaporodott baktériumtól bűzlik a szája. Érdemes kezelni, mert könnyen íny vagy fogbetegséghez vezethet. Vannak fogtisztító paszták, por, vagy vehetsz macskafogkefét, fogkrémet.
2013. márc. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!