Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lenne még a hasában cica?

Lenne még a hasában cica?

Figyelt kérdés

Tavaly befogadtunk egy nőstény cicát, vemhes lett hamar, majd meg is szült, de mindegyik sorra elpusztult, egyet kivéve. (vérfertőzés..).

Nem sokra rá eltűnt több hétre,hónapra, majd mire előkerült, megint vemhes volt már..ez most volt, nem rég. Megszült a napokban, konkrétan 2 napja, és most még mindig nagy a hasa. De nem váladékozik, nincs letörve, ugrál, játszik, szoptat..de én félek, mert előzőleg nem volt ilyen nagy a hasa ellés után, elképzelhető, hogy maradt benne még kiscica?

Tudom, hogy az veszélyes, de azt honnan tudhatom meg? 3kiscicát szült, előtte 5öt. Mire figyeljek? Ha lenne benne még, akkor gyenge lenne, nem? Vagy nem?

Ki akarom ivartalaníttatni, mint a másik lány cicámat, de nem gondoltam volna, hogy valaha látom még..


2013. márc. 31. 19:48
 1/4 Mecse ***** válasza:

Biztos hogy a hasa nagy, tehát teltnek is érezni (nem a tej miatt alul, hanem az egészet, mintha puffadva lenne), vagy pedig csak a bőre nyúlt meg és úgy néz ki mintha nagy lenne a hasa még mindig, mikor csak úgymond lóg neki lefelé?


Ha nem a bőre nyúlt meg, akkor;


Lehetséges hogy maradt benne (mostanra) halott kiscica. Egy világra hozatal le szokott zajlani 24 óra alatt, hogyha esetleg még marad bent élő kiscica, akkor pedig maga az ellési folyamat nem marad abba, látnád a légzésén, satöbbin hogy valaki még ki akar jönni. Viszont hogyha ez már 2 napja volt, akkor én elvinném az állatorvoshoz nagyon gyorsan hogy nézzen utána maradt-e bent kiscica mert ha igen, akkor elkezdhet odabent rohadni -nem lehet szebben mondani- , és lassanként ez megölheti az anyacicát. Ha ez áll fenn, akkor el kell távolítani műtéttel a bent maradt picit.


Vidd el orvoshoz, mert látatlanban senki meg nem fogja tudni neked mondani hogy mi történik, az mindenesetre nem "normális" hogy 2 nappal kölykök születése után még mindig ugyanakkora a hasa.

2013. ápr. 1. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
sürgősen vidd el állatorvoshoz!!!
2013. ápr. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is vidd el dokihoz gyorsan mert ha maradt benne pici és mire te észreveszed hogy valami baj van akkor már a doki sem tud segíteni.

Ilyenkor az a normális ha a cica hasa inkább beesett.

2013. ápr. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem vittük el orvoshoz (másnap kihívtuk inkább, mert nem akartuk elválasztani a kicsiktől), és azt mondta, hogy nincs benne kiscica, csak valamitől fel van puffadva..

Pedig tényleg a jobb oldalán nagyobb volt a hasa, mint a bal oldalon..

Köszi a válaszokat:)

2013. ápr. 5. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!