Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan kell úgy nevelni egy...

Hogyan kell úgy nevelni egy macskát, hogy játékos is legyen, de szeresse ha simogatom?

Figyelt kérdés
A mamám macskája se nem játékos, és nem is szereti ha simogatják, és az összes többi rokonom macskája vagy olyan hogy sokat játszik, de ha simogatod téged is megkarmol (játékból) vagy lusta disznó és nem csinál semmit, de azt szereti ha simogatják. Én szeretnék egy macskát, ha egyedül fogok lakni (ami nem is olyan sokára bekövetkezik) de ha csak ilyeneket lehet belőlük kinevelni, akkor kétszer is meggondolom. Vagy van olyan fajta amire inkább jellemzőbb az hogy játékos és mégis tetszik neki ha simogatod, és nem kezd el egyből játszani a kezeddel?
2013. ápr. 1. 10:42
 1/8 anonim válasza:
Minden macska más és más... Vannak macskák akik fajtájukból adódóan játékosabbak és vannak akik csak lusta disznók, ennek csak utána kell nézned az interneten, vagy nézd meg az animal planaten a 101 kiscica című műsort. Amúgy ha tényleg sokat foglalkozol vele, és nem csak hagyod, hogy felnőjön elég okos macskát lehet belőle faragni. Nem igaz hogy mind nagyon buta. Az enyém pl csak a nevére hallgat, tud puszit adni ha kérem és még sok minden mást is tud. Foglalkozz vele sokat és igazi társ lesz.
2013. ápr. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Szoktatás kérdése is, de sok múlik a vérmérsékleten.

Nekem pl. van két kandúrom, egy alomból, és tűz és víz a két fiú.

Az egyik bűbájos, hízelgős, ölben ülős, csomót köthetnek rá a gyerekeim, csak foglalkozzanak vele. A másik egy kis vadállat, igazi ragadozó. Mondjuk husit vagy szalámit csak messziről dobok neki, mert párszor már felugrott és belekapott a kezembe. De nincs is olyan madár vagy rágcsáló ami megúszná, ha összefutnak 200 méteres körzeten belül. Vele pl. nem lehet játszani, csak úgy, ha mozgatják neki kötélen a csalit, és rá tudja vetni magát. De ez se egyszerű, mert általában gyorsabb, és boldogan rohan el a megszerzett csalival.


Azt tudom tanácsolni, ha macskát szeretnél, olyan helyről vidd, ahol foglalkoznak is vele és ahol tudsz előbb érdeklődni. Mondd el, milyen természetű cicát akarsz.


Pl. én mindig megkérdem a leendő gazdid, hogy mire kell.

Vadóckákat nem ajánlok lakásba, és kezes szobababát nem adok udvari vadászmacskának. Nem is engedem őket elvinni kb. fél éves korukig. Addig a gyerekek "kiképzik", hogy tűrjék a simogatást meg a piszkálást, a kutya meg gondoskodik róla, hogy sportosak legyenek. :D


Természetesen nem vagyok tenyésztő, csak van egy öreg lány cicánk, akit "megörököltünk". Már van idén is előjegyzés a "törzskönyvezett" egerészekre. :)

2013. ápr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gondold meg kétszer... mert nem lehet garantálni egy cica természetét. Én azt is hallottam már, hogy ahol született így és így viselkedett ezt és azt megevett, de mikor új helyre került, akkor teljesen megváltozott még az ízlése is. Amit addig imádott arra már rá sem nézett. Valahol érthető, hiszen megváltozik minden körülötte a szülei, tesói "eltűnnek", más közeg veszi körül és közben ő is növekszik, változik, fejlődik. Nem én találtam ezt ki és nem akarok hitetlen lenni és reálisnak is találom. Nagyon kiszámíthatatlan egy cica, amíg meg nem ismered, amíg ki nem alakul a kettőtök közötti viszony, kapcsolat.

Magamból kiindulva azt hiszem, hogy azért sok mindenben lehet kompromisszumot kötni velük. Ha eleget foglalkozol vele, akkor mindenképpen szeretni fogja, ha kényezteted, simogatod. Finoman, nyugodtan kell hozzájuk közelíteni és mindig figyelembe kell venni a reakciójukat. Mikor látni rajtuk, hogy most nincs kedve ahhoz, amit éppen te szeretnél vagy csak rövidebb ideig igényli, hogy simizd, fésüld stb., akkor hagyni kell, erőlteti nem lehet, mert akkor soha nem te fogsz "nyerni". Az én cicám nem szeret ölben lenni, néha felkapom, de el is megy, néha kb. havonta kétszer magától odakucorodik, de ez nem jellemző és inkább csak úgy fekszik, hogy hozzáérjen az emberhez. Én ezt sem erőltetem, ha nem akar ölben lenni, akkor nem kell.

Kézzel nem érdemes velük játszani, mert akkor neki a kezed lesz a "préda" és persze, hogy karmol meg harapdál. Ha simized az egy más mozdulat, mint ha kézzel játszol. Van egy csomó kütyü, játék, amihez nem kell kéz azokhoz szoktasd hozzá játékként.

Ha addig eljutsz, hogy elfogadod, hogy a macskád lehet nem pont olyan természetű lesz, ami a te álmaid netovábbja, de úgy is eltudod fogadni, akkor érdemes gazdinak lenni, mert szerintem nagyon sokat tudnak adni. Persze benne van, hogy néha adódhatnak "rosszalkodások", "problémák", de az szintén az állattartás velejárója.

2013. ápr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :) Nem úgy gondoltam, hogy kézzel játszani velük, hanem már tapasztaltam azt, hogy meg akartam simogatni, és hogy most haragból vagy játékból, nem tudom, megkarmolta a kezemet...
2013. ápr. 1. 11:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Mert szerintem nem lettek kézhez szoktatva. Azért nem tudok másra gondolni, minthogy játék közben, mert nekem még soha nem karmolt csak úgy a cicám. Ha éppen "rosszkor" piszkálom, mert én sem vagyok angyal, akkor a kis hangjával jelez, hogy most hagyjál, pihizek, ne simizz ne piszkálj. Nem is tudom milyen hang ez, olyan kis kedves, finom nyöszörgés, néha már azért is csinálom, mert szeretem ezt hallani. Ha kaja van a kezemben, akkor sem karmol, ha nagyon nem tudja türtőztetni magát, akkor is puha manccsal nyúlkál.
2013. ápr. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mamád macskái nincsenek szocializálva, nem igazán volt velük törődve, ezért vadak. Ha kismacskát hozol, válassz olyan helyről, ahol kézhez van szoktatva, de még egy kis vadóc macskát is meg tudsz szelidíteni, ha nálad nő fel. Ha menhelyről hozol felnőtt macskát, vagy nem olyan kicsit, róla már tudják milyen a természete. Az egész csak attól függ mennyit foglalkoznak a macskával, hozzászoktatják e az emberhez. Bár felnőtt kóbor macskát is szelidítettem már meg, akit addig ember nem simogatott, úgyhogy alapból bennük van az emberszeretet, csak valamelyikből nehéz kihozni, mert nincsenek jó tapasztalatai, esetleg bántották már. A fajtatiszta macskák alapból szelídek, mert velük sokat foglalkoznak, de a házi is ugyanolyan kezes macska megfelelő gazda mellett.
2013. ápr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát, a mamám macskája még túlságosan is el van kapatva.... folyton vele foglalkozik, és el van kényeztetve, és hájas is...a simogatást meg nem tudom miért nem szereti...Köszi még egyszer :)
2013. ápr. 1. 17:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor ő a tipikus szenya Garfield, aki magának való, bár még ő sem karmol vagy igen? Költői...

Amúgy én is rengeteg féle viselkedést láttam már cicáknál. Én ezért sem merek sok dolgot kijelenteni, mert nagyon sok mindentől függ, hogy a macsek milyen. Lehet ember függő is, lehet valakit az életben nem szeretnek meg, lehet valakinek mindenre hajlandóak.

2013. ápr. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!