Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS Szőrhullás elleni megoldások?

SOS Szőrhullás elleni megoldások?

Figyelt kérdés
Az állatorvoson már túlvagyunk, nem talált semmi kivetnivalót, nincs parazita vagy más betegség, a cica kiválóan érzi magát, örökké játszik, nagyon jó az étvágya és remek kondícióban van. a cicámnak szerintem jobban hullik a szőre, mint kéne a normális vedlés során. Ugyan nem csomókban jön a szőre, de ha fésülöm, akkor sok összegyűlik, és ez így van minden alkalommal, bármikor csinálom. A hátán az aljszőr már annyira lejött a fésüléstől, hogy láthatóan ritka lett. És a tapintása sem olyan mint korábban. Mi lehet a megoldás?

2013. ápr. 3. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Mit kap enni?

Egy vérképet kellene csináltatni talán.

2013. ápr. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
[link] ez a fajta eledelt kapja. talán ez nem jó?
2013. ápr. 3. 12:35
 3/10 norzsu ***** válasza:

Próbáltad már a cicáknak való bérescseppet? Ha esetleg valami vitaminhiánytól lenne ez jó lehet. Olyan 3000 ezer körül van egy üvegcse.

[link]

2013. ápr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
még nem is hallottam róla, hol lehet ezt beszerezni?
2013. ápr. 3. 13:39
 5/10 norzsu ***** válasza:
én állatpatikában vettem neki, mert az én cicám meg nem akart rendesen enni ivartalanítás után, és használ, tényleg csak ajánlani tudom:) azóta jó az étvágya és a szőre is nagyon szép lett:)
2013. ápr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen, mindenkép kipróbálom!
2013. ápr. 3. 13:49
 7/10 anonim ***** válasza:
Az jó, hogy elvitted a dokihoz, mert akkor biztos, hogy nincs semmi baja. Szerintem jön a tavasz, és csak vedlik. Majd el fog múlni. Az előttem válaszlóval egyetértek, mert ilyenkor tényleg jól jönnek a cicádnak a vitaminok.
2013. ápr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A cicádnak járó eledellel semmi baj sincs, és szerintem vérképet sem kell csinálni. Ez csak természetes vedlés. Majd elmúlik. Addig próbálj egy kis vitamint pumpálni a macsekba.(Ezt már előttem megírták, hogy hogyan teheted meg.)
2013. ápr. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Maxitabi ***** válasza:

A szőrre ajánlom a lazac/halolajat, vagy a sörélesztőt a táphoz. Szerintem hatásosabb a Béresnél..

És lehet, hogy a mostani táp nem olyan jó a cicának,(minden cica egyedi-neki esetleg több kell vagy más,mint ami ebben van..) esetleg próbálj valamilyen olyant, amiben több hús, kevesebb gabona, több omega-zsírsav található.Talán a halas tápok jók - én pont 3 hónapja váltottam ezért az általunk evett tápcsaládon belül a halasra, mellé sörélesztő-pelyhet kapnak a nedves tápba- és meg vagyok elégedve vele-kevesebb szőr jön ki, és szebb is, nem filcesedik annyira,könnyebb fésülni.

Persze igazi hal-tartalom és nem csak 4%:Friss csontozott lazac (20 %), lazachúsliszt (17 %), heringhúsliszt (10 %), friss csontozott hering (8 %), friss csontozott süllő (5 %), friss csontozott tavi fehérhal (5 %), lazacolaj (tartósítva kevert tokoferolokkal) (5 %), russet burgonya, fehér halhúslisztek (4 %), édesburgonya, borsó, napon szárított lucerna, borsórost, friss csontozott lepényhal (3 %), friss csontozott északi csuka (3 %), moszat, spárgatök, cikóriagyökér, sárgarépa, spenót, répalevél, alma, tőzegáfonya, fekete áfonya, édesgyökér, angyalgyökér, görögszéna, körömvirág, édeskömény, borsmentalevél, kamilla, gyermekláncfű, csombord, rozmaring.

Omega 6 (min.)2,5 %,Omega 3 (min.) 1,8 %,DHS (min.) 1,0 %

2013. ápr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is nagy problémát jelentett a rövid szőrű cicám folyamatos vedlése. Vittem orvoshoz, semmi baja. Ajánlotta a tápcserét. Nem is értettem miért hiszen Hill's-t evett, gondoltam az kiváló. De amint lecseréltem a tápot (kb. ugyanabban az árkategóriában) láthatóan szűnik a szőrhullás. Semmi baj a Purina táppal sem, évekig ezt ette a perzsa cicusom és alig hullott a szőre, de egy próbát megér, hogy kipróbálsz egy újat. Hátha nálatok is bejön.
2013. ápr. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!