Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a cicám szemével (kép)?

Mi lehet a cicám szemével (kép)?

Figyelt kérdés

[link]

Ezen a fotón látszik mindkét szemébe egy kis ovális alakú homályosság. Nem is midnen szögből látszik. Amúgy semmi furcsa nincs vele, olyan a macsek mint máskor. szerintem lát is rendesen. Sajnos nem ismerem az előéletét mert csak úgy került hozzám egy kis ideje. Én nemrég vettem észre a szemébe ezeket a foltokat.. Valaki látott már ilyet?


Előre is köszönöm


2013. ápr. 3. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
lehet szürke vagy zöld hályog
2013. ápr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A képen nem sok mindent látni, de ez lehet szürkehályog. Vidd el dokihoz, ő majd elmondja mit lehet tenni. Amúgy nagyon szép cica :)
2013. ápr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

sziasztok!


kösznöma villámgyors válaszoakt! Sajnos én is hályog miatt aggódom, bár már rákerestem a neten és nagyon nem ilyen képeket találok (szerencsére). Igazábol nehéz lefotózni mert nem midnen szögből látszik... pl nagy fénybe nem mert akkor szűk a pupillája. Am az is baj, hogy én külföldön élek. Nem nagyon vagyok képbe a dolgokkal állatorvoslással kapcsoltban. Majd megprobálok utánanézni.


(Amúgy csak úgy hozzámcsapódott tavaly nyáron, amikor jöttem haza, itt ült a nappaliba a kanapén -nyitva volt az ablak a meleg miatt, szerintem is szép cicus, azért nem is zavartam el. :) Amúgy biztos vagyok benne, h van neki gazdája a környéken, de gyakorlatilag egy éve nem nagyon ment el a kertemből.. :)

2013. ápr. 3. 13:26
 4/8 anonim válasza:
Az én cicámnak a szemén is volt ilyen "homályosság", de ugyanúgy csinált mindent ahogyan szokott, nem vittük el állatorvoshoz és nem lett semmi baja.:) remélem nincs semmi baja a cicádnak.:)
2013. ápr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A macskának nem csak alsó és felső szemhéja van, hanem egy harmadikkal is büszkélkedik, amelynek alapvetően "védelmi" funkciója van. Normális körülmények között a harmadik szemhéj behúzódik a belső szemzugba. Azonban igen nagy sebességgel tud ez a szemgolyó fölé rándulni, ha azt veszély fenyegeti. Ez a képesség igen jól jön amikor a macskák verekednek és a szem igencsak veszélyben van a csapkodó, éles karmoktól.

A harmadik szemhéj működését egy, az alsó és felső szemhéjhoz kapcsolódó külön idegszál irányítja. Amikor ennek az idegszálnak valami zavarja a működését, a harmadik szemhéj előesik és láthatóvá válik.


Érdekes megfigyelés, hogy kölyökmacskákban a férgesség okozhat ilyen jelenséget.

Egy toro vírus nevű kórokozó hatására kialakuló gyulladás is kiváltja.

A toro vírussal fertőzött macskák általában enyhe lefolyású hasmenést kapnak és egy kicsit elesetten viselkednek egy-két napig. Nincs ellene semmiféle gyógyszeres kezelés, a macskák szervezete általában három-négy hét alatt leküzdi a vírust mindenféle utóhatás nélkül.

A harmadik szemhéj előesése tehát három-négy héten át is fennállhat különösebb baj nélkül. A harmadik szemhéj előesése más betegségek kísérő tünete is lehet, macskától függ, hogy melyiké, és kiválthatja a stressz is.


Kedves kérdező, ezt egy weboldalról másoltam be. Az én egyik cicámnél is volt ez a jelenség, és bizony jó 2 hónapig tartott. Mivel van állatorvos ismerősöm, beszéltem vele, és ő is megnyugtatott, hogy elmúlik magától. Így is történt. A legtöbb esetben a cica féregtelenítése megoldja a problémát. Üdv. további szép estét.

2013. ápr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
cicámnál*
2013. ápr. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

koszonom szepen! a feregtelenitest szerintem megoldom igy kulfoldon is. gondolom nem arthat neki ha mindenkepp tulviszem ot a kezelesen. :)

a harmadik szemhely, az nagyon kulonos meg sose hallottam rola. a lenyeg h ne legyen baja.. szivemhez nott nagyon :) koszi megegyszer mindenkinek

2013. ápr. 3. 22:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Megnéztem a képet,és vertikálisan töltödött be,de sztem is szürke hályog.
2013. júl. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!