Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskádat vásároltad, vagy...

A macskádat vásároltad, vagy örökbe fogadtál menhelyről esetleg ingyenes kismacskát hoztál valahonnan?

Figyelt kérdés
Melyik lehetőséget választottad és miért?

2013. ápr. 4. 10:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédom macskája ellett le tavaly és tőlük fogadtunk örökbe egyet. Pont láttam kibújni az anyja hasából az egyik picit és akkor tudtam, hogy ő kell nekem. Nagyon jó cica, szerintem tudja, hogy jó helye van :-)
2013. ápr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Örökbe fogadtam, kimentünk egy ilyen rendezvényre és amikor megláttam Őt, akkor egyből megszerettük egymást! Nem volt kérdés utána hogy hazahozom-e! :)

Lélekben az is jó érzés volt, hogy neki már nem kell menhelyen tengődnie ketrecekben vagy az utcán fáznia és félnie...

2013. ápr. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
3 éve a 16 éves thai sziámimat el kellett altatni. Néhány hét múlva a neten láttam egy macskamentő hirdetését: a januári fagyból mentettek egy cicát, meggyógyították. Elsőnek ő került ide. Év vége felé szintén a neten találtam a 2. cicámat, őt a "kedves gazdája" kidobta a háza elé, nem engedte vissza, a szomszédja fogadta be, amíg el tudta helyezni. Mindkettő teknőctarka, olyanok, mintha testvérek lennének, jól ki is jönnek egymással. Ha több helyem lenne, még legalább kettőt idefogadnék.
2013. ápr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Én az interneten kerestem hirdetések közt, vegyesen örökbefogadható és ingyen elvihetők közül. Az első macsekot hirdetésben találtam, nagyon beleszerettem, így el is hoztam, mivel úgyis az utcára került volna, a másodikat viszont örökbefogadtam, szintén hirdetésből :)
2013. ápr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyről fogadtam be. Nem is volt kérdés, hogy a menhelyet választom. Így egyszerre legalább két cica életét mentettem meg: amelyiket elhoztam, és amelyik a megüresedett helyére bekerülhetett. Ott is vannak kiscicák, fiatalok és idősebbek is, sajnos bőven van választék korban, színben, csak a sorsuk ugyanaz. Ráadásul egy menhelyen tartott állatot általában oltanak, féregtelenítenek, rendszeresen kezelnek, alomra szoktatnak...


Azóta új születésnapja van a cicámnak, bárcsak mindegyik gazdára találhatna.

2013. ápr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Én a fejembe vettem, hogy nekem kell macska, és több helyen is hangoztattam, míg a kolléganőm szólt, hogy vannak kismacskák. Elmentem megnézni őket, akkor még 4 cicatestvérke volt ott. Az enyémet, amikor először felvettem a kezembe, belenézett a szemembe és megigézett a kis galád (most már nem is olyan színű a szeme, mint akkor volt).

Most gondolkozok egy cicatesón, szoktam nézni menhelyes oldalakat is, de a hirdetések között is nézegetem. Vásárolni nem akarok, mert a mittom én milyen fajtiszta törzskönyves macska 25-100 ezer forintért nekem ugyan olyan mint egy sima macskusz házikusz ingyen.

2013. ápr. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Először volt egy sziámi cicám, amit apukám vett nekem. Aztán anyukám annyira nem szerette, hogy meghirdette és eladta. Nagyon szomorú és dühös voltam, de 14 évesen nem sokat tudtam tenni. Megfogadtam, hogy 18 évesen lesz cicám. Így is lett, 18 évesen albérletbe költöztem és a barátnőmmel elmentünk a menhelyre. Mindketten azonnal őt néztük ki magunknak, biztosak voltunk a választásban. Utána a dolgozók elmesélték a cica hányattatott sorsát, hiszen őt már többször visszavitték, fogát kiverték... Örültek, hogy végre jó gazdára talál. Ennek már 4 éve. Azóta boldog, egészséges cica. Párom is nagyon megszerette.

Örülök, hogy az utolsó éveit még megszépíthetem. Idősebb cica, nyugisabbat szerettem volna albérletbe, féltem, hogy egy kicsi szétszedne valamit, ha nem vagyok otthon.

A menhelyen egyébként nagyon szép macskák is vannak, kicsik és nagyok is. Sajnos nagy a választék. Viszont oltva vannak, féregtelenítve, bolhairtó nyakörvvel stb. Mindegyik szeretetre éhes és nagyon hálás! Mindenképpen menhelyről szerettem volna örökbe fogadni.

2013. ápr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Örülök, hogy mindannyian örökbe fogadtatok menhelyről, vagy ingyen kismacskák közül! :)

A két élet megmentése valóban igaz, jól írtad egyik válaszoló.

Az ingyenes macskák örökbefogadása is hasznos, mivel ezek a macskák sokszor olyan helyre kerülnek ahol fogyóeszközként tartják őket, vagy pedig ottmaradnak a gazdánál és ők is ellenek, szaporodnak tovább. A negatív oldala viszont, hogy a gazdája lehet, hogy ezután sem ivartalanít, mert úgyis talál mindig gazdát a kicsiknek. Nehéz kérdés, de végülis úgysem ettől fog függeni nagyrészt, hogy megtörténik e az ivartalanítás vagy sem.

A menhelyi macskákat legalább gondosan megválogatott gazdiknak adják oda, legalábbis a legtöbb helyen biztosan.

Sokan azért vásárolnak macskát, mert az kevésbé fog megbetegedni,biztosan egészséges macskák utódai. Vagy mert beleszerettek egy fajtába.

Az egészségről annyit, hogy egy mentett macska is lehet egészséges, ha pedig beteg, az mit sem vesz le az értékéből, sőt, legalább a rövid életét szerető gazda mellett töltheti. A vételárat esetleg a későbbi kezelésre kell költeni. Fajtatiszta macska is lehet beteg, nála egy opció, hogy a tenyésztő visszavásárolja, erről is megvan a véleményem, szegény macska nem elég, hogy beteg, de ki is szakítják az eddigi környezetéből.

Az meg végképp nem számít nekem, hogy néz ki a macska, mindegyik szép, esetleges jellembeli, méretbeli sajátosságok pedig elenyészőek. Nekem pont azért tetszenek a házi macskák, mert mindegyik más és más, külsőre belsőre, egyediek, kiszámíthatatlan a későbbi természetük.

A lényeg, hogy inkább magamhoz veszek egy már megszületett életet, minthogy esetleg "rendelésre" vásároljak. Amíg ennyi gazdátlan macska van, bőven lehet válogatni. Ha már ott tartunk, hogy nincs gazdátlan állat, akkor persze jó lesz, hogy betegségektől mentes törzskönyves macskát vásárolhatunk.

Várom a további válaszokat! :)

2013. ápr. 4. 13:36
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Összeszámoltam, éppen a 18. cicámmal élek most együtt. Az előző 17-et befogadtam vagy menhelyről hoztam el. Tavaly viszont egy sziámit vettem. Azért vettem meg, mert betévedtem egy boltba(!), ahol kiscicák voltak kertecbe téve. Mindegyiküket 5000 Ft-ért árulta a szaporító, ez a kis sziámi pedig annyira szomorúnak nézett ki, hogy habozás nélkül megvettem tőle. Nem akartam még cicát szerezni mert 3 héttel előtte halt meg az előző, de valami azt súgta, hogy ezt a picurt ki kell hozni onnan. Nem bántam meg. Most pedig azon gondolkozom, hogy menhelyről hozok neki egy kis barátot, hogy ne unatkozzon amikor nem vagyunk itthon.
2013. ápr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Vicuska87 ***** válasza:
62%

Én vásároltam a cicámat, tenyésztőtől.


Kifejezetten ilyen fajtát kerestem, a fajtatulajdonságaival együtt!

2013. ápr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!