Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskádat vásároltad, vagy...

A macskádat vásároltad, vagy örökbe fogadtál menhelyről esetleg ingyenes kismacskát hoztál valahonnan?

Figyelt kérdés
Melyik lehetőséget választottad és miért?

2013. ápr. 4. 10:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
A saját cicámat vidéken született alomból kaptam, családtagomnak pedig menhelyről választottunk.
2013. ápr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
100%
Apukám mentette kb 2hónapos korában a cicámat, egy üres terület ahol épp építkezni kezdtek...szegény ott volt megfázva éhesen és apu haza hozta, azóta már 3 év eltelt és nagyon boldog <3 :)))
2013. ápr. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
34%

Akkor most én leszek az egyetlen kegyetlen, szemtelen, különc p...

Én nem tudnék bemenni egy menhelyre, mert sírógörcsöt kapnék. Nem bírom nézni, elviselni az ilyen környezetet, mert fáj. Bennem ez nem úgy van, hogy megmentettem egy cicát de jó ember vagyok, aki meg pénzért megveszi az dögöljön meg, mert egy sznob állat vagy nem ad lehetőséget a többinek.

Most van egy cicám, akit a neten hirdetés alapján vettem, sziámi vagyis nem mondhatom ezt róla, mert nincs törzskönyvi kivonata. Szerettem volna egy sziámit, kiskorom óta ez volt bennem. Kimondottan szobacicát akartam és azt hittem ezek a cicák jobban bírják bent, mint a házi.

Aztán teltek a hónapok, lassan évek és azt vettem észre, hogy a cicám egyáltalán nem csak benti és ő ráadásul nem is szeret egyedül lenni. Nagyon sokat gondolkodtam, hogy akkor legyen-e neki egy társa, mert nekem ez felelősség és szeretnék jó gazdi lenni. Aztán sokszor mikor jöttem haza és megláttam a kis kifelé sóvárgó fejecskéjét az ablakban, akkor eldöntöttem, hogy kap egy társat. Amúgy már ki is mehet, de azért télen inkább be van zárva és mikor dolgozunk ő egyedül van.

Én egyáltalán nem vagyok sznob, se gazdag és hülyén fog ez hangzani, de ez a dolog nekem annyira bekattant, hogy a pénzt ebben az esetben nem is néztem. Beleszerettem egy fajtába. Tudom, sokan idiótának néznek emiatt, de szerintem mindenkinek megvan az a valami, amire költ. A másik, hogy nem is ez az igazán kiadás, hanem a több évi gondoskodás, amit a többi cicatulajdonos is ugyanúgy megfizet.

Én is szeretem a házi cicát, főleg ha az enyém, mert nekem is volt egy, sajnos csak 14 évig élt, akit anyu hozott a kolléganőjétől, mert allergiás volt rá a lánya és menhelyre vitték volna. Viszont most valamiért nagyon ez a típus tetszik és amellett, hogy szeretek egy állatot szeretem ha ránézésre is azt mondhatom gyönyörű. Imádtam a kis házi cicám, de nem tudtam azt mondani rá, hogy gyönyörű. Lehet utálni... Amúgy szerintem a fajtatiszta cicáknak is ugyanúgy megvannak a macskás tulajdonságai, ugyanolyanok mind, mert macskák és mégis különbözőek mind, mert saját egyéniségük, személyiségük van egytől egyig mindegyiknek.

De azt nem értem ezzel kapcsolatban, hogy egy fajtatiszta állat élete nem értékes? Az nem ugyanolyan megszületett kis ártatlan élőlény, mint az akit sajnos kidobnak az utcára?

Az életben akármennyire is szeretnénk jót és akármennyire is szeretnénk megmenteni minden állatot, szerintem sajnos ezt soha nem fogjuk tudni maradéktalanul megtenni. Nagyon tisztelem azokat, akik örökbe fogadnak, de nem nézem le azokat sem, akik "megveszik" a kedvencüket. Nekem ugyanolyan élőlények mindannyian.

Én sehova nem fogom vinni az enyéim, senkinek nem fogom mutogatni őket és csak remélni tudom, hogy hosszú, egészséges és boldog életük lesz. Én semmiképpen nem adnám vissza a tenyésztőnek a cicát, ha valami baja lenne, de erre gondolni sem merek. Az életben semmire sincs garancia, akár ilyen akár olyan mindegyik lehet beteg.

2013. ápr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Utolsó, te pedig egy szaporítót támogattál, ez a lehető legrosszabb választás volt.


Köszönöm mindenkinek még egyszer!

2013. ápr. 4. 19:45
 15/24 anonim ***** válasza:
28%

Tudom, már ezt is a fejmehez vágták. Lehet ezen veszekedni, de én meg csak azt tudom mondani, amit eddig...

MINDEN ÉLET ÉLET, akár ilyen vagy olyan. AKKOR IS EGY ÁRTATLAN ÉLŐLÉNYT veszel magadhoz, ha szaporítótól van, ha menhelyről, ha tenyésztőtől. Nem kéne ilyen világban élnünk, ahol ennyire rosszindulatúak az emberek és össze vissza ítélkeznek.

2013. ápr. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
46%

A 13-as válaszoló nagyon jól leírta.

Minden élet élet és azért valakit leírni mert tenyésztőtől vett cicát,na ez undorító.

Én is vettem a cicám tenyésztőtől.Az első cicám egy szaporítótól van,de mielött megköveznének itt,laikusként ő is tenyésztőnek tűnt!Az állatvédelemnek nagyobb hangsúlyt kéne fektetni a felvilágosításra.


Másrészt valóban nem lehet minden állatot megmenteni.Meglátásom szerint az állatvilágban is úgy van mint az embereknél,vannak rétegek,valakinek jobb valakinek nem.

Az meg más kérdés és nem ide tartozik,hogy nem ártana ha a macskatartók 90%-a legalább ivartalanítaná a cicáját és nem lenne minden második nősténynek egy alomja..

2013. ápr. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Igen, minden élet élet, ezért én biztosan a meglévő életek közül válogatok, ha tenyésztőről, ha szaporítóról beszélünk, nem látom korrektnek, hogy még tovább szaporítjuk a macskákat. A menhelyen lévő akár 10 éves macska is értékes macska. Senki nem mondta, hogy a tenyésztett nem az, ugyanúgy macska ő is. És nem hordtam le senkit, egyesek magukat hordták le, biztos lelkük mélyén így gondolják.

A megelőzés lenne persze a legfontosabb, kötelező ivartalanítás, de ez 100%ig úgysem fog működni, ezért ezeket a cicákat be kell fogadnunk, hogy legalább ők ne szaporodjanak tovább és legyen esélyük a boldog életre.


Nem vagyok állatvédő, csak megkérdeztem ki honnan szerezte be a macskáját. Nagyon boldog vagyok, hogy amellett, hogy szerető társat találtam, egy gyönyörű macskát, ezzel két életet is megmentettem. És ezzel sokan ugyanígy vannak, csak mi tudjuk igazán mit is jelent ez!

2013. ápr. 5. 09:45
 18/24 A kérdező kommentje:

Wikipédiából idézek, amivel teljes mértékben egyet értek. Az állatvédők azt mondják ivartalanítás és ne vásárolj, hanem fogadj örökbe.


"A Humane Society of the United States állítása szerint évente 3-4 millió macska és kutya elaltatására kerül sor, és még több kerül közülük az állatmenhelyekre, mivel jelentősen több állat születik, mint ahány számára otthont lehet biztosítani. A kasztrálás és ivartalanítás azonban segíthet leküzdeni a túlszaporodás problémáját.[82][83] A helyi állatvédelmi szervezetek is arra biztatják a lakosságot, hogy lehetőség szerint kasztráltassák/ivartalaníttassák házikedvenceiket, és hogy újak megvásárlása helyett inkább fogadjanak örökbe állatmenhelyekre került példányokat."

2013. ápr. 5. 11:03
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Csak megjegyezném, hogy a tenyésztő nem szaporítja az állatot, hanem tenyészti. Nemesíti a fajtát. Van hozzá pénze, szakértelme, türelme, orvoshoz viszi az állatkáit, tesztelteti őket minden betegségre. Szerintem pedig az a szomorú, hogy a menhelyről, utcáról bármikor be lehet szerezni cicákat! Az lenne a szép világ, ha az utcán egyáltalán nem élnének és tényleg csak "tenyészetekből" lehetne beszerezni (akár sima európai rövidszőrű néven) akár pénzért, mert a szívem szakad meg, amikor olvasom, hogy "nincs pénzem orvoshoz vinni", "adom neki a krumplis tésztát", "megveszem neki az olcsó konzervet, ha az nem jó neki, egerésszen". Vagy akár attól is felhúzom magam, ha a gazdi egyáltalán nem ért a macskákhoz. Nem azt mondom, hogy mondja meg, hány csontja van a macsknának, de pl. azt se tudja, hogy mikor ivarérett!

A témához:

Az első macskámat az utcáról fogadtuk be. Azelőtt is volt macska a rokonságnál, a dédnagymamám pl. előttem fojtotta a kicsiket vízbe. Még ovis lehettem. Amikor már lett macska, a vénasszony már nem élt. A cica ápolt és kedves volt. Engem szeretett, szobatiszta volt első perctől.

Most albérletben vagyok. A párommal egy fajtatiszta macska mellett döntöttünk. Úgy állunk hozzá, hogy az a 90 ezer lópikula ahhoz képest, amit költeni fogunk rá. Kezdetnek vettünk egy huszasért mindenféle cicakelléket. Aztán vagy prémium táppal fogom etetni vagy nyers hússal. Én nem eszek mű kaját, így ő sem fog. És még az oltások is az első néhány hónapban.

Aztán arra gondoltam, hogy míg várunk a cicára (még kicsi), be kéne fogadni menhelyről ideiglenesen cicát. De aztán pont olyan cikket találtam, hogy az önkéntesek kiscicákat hazavittek, azok megbetegedtek, de olyan vírussal, ami akár fél évig is életképes a lakásban és nem fogadhatnak be egyáltalán macskát. Aztán olyat is olvastam a Noé oldalán, hogy az utcamacskák 90% fertőzött a három halálos macskabetegség egyikével. Inkább nem akartam kockáztatni, nem tudom, hogy teszteltetik-e ott az állatokat.

Mindenesetre lesz második, sőt, harmadik macska is, csak idővel. Másodiknak házimacskát szeretnénk, egy feketét, de egy évesnél fiatalabbat. Aztán az orosz kék is nagyon tetszik nekem, de magyarországon csak szaporítóktól lehet kapni, vagy negyvenezerért menhelyről mentett utcai szürke cicát orosz kék néven. De ha lesz cica, azt is teszteltetni fogjuk, mielőtt befogadjuk. Mert hiába vannak az oltások, azért az ember félti a gyerekét.

2013. ápr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
19%

Egyesek vagyok...

Mert ugyebár úgy kell kedvesen megszólítani valakit, hogy "utolsó". Szerintem itt senki nem hülye, ennyire én sem, legalább annyi lett volna benned, hogy belátod, rosszallóan nézel rám a "bakim" miatt. Na, nagy kaland, csináltam, csinálok és valószínű csinálni is fogok baklövéseket, tisztában vagyok vele és nem sértődöm meg, ha normálisan tudtomra adnak dolgokat. Sajnos nem vagyok annyira tökéletesen felvilágosult, olyan szuperül okos és következetes, hogy mindig mindenben a helyes, jó, tökéletes utat válasszam. Ha nem vetted volna észre már a 2. macskámnál én is tenyésztőhöz fordultam, mert rájöttem, hogy a "szaporító" nem egészen volt jó választás, de nem bántam meg, mert ez a cica is nagyon szerethető, akár hiszed, akár nem. És hozzáteszem sok helyen nincs olyan jó dolga a cicáknak, mint ahonnan én elhoztam... a "kegyetlen szaporítótól"... A te világodban nem is létezik más csak menhely és esetleg tenyésztő, de az inkább ne... És más persze nem is szeretheti az állatát, csak az aki a menhelyről hozta és más macska nem is olyan, mint azok és csak te tudhatod, hogy milyen az igazi kapcsolat egy macskával. Hát...

Utálom, mikor valaki veri a mellét és különbnek érzi magát, mert Ő megmentett két macskát. Na az ilyen embereknél már a tisztelet sincs meg bennem, mert másokat nem tisztel és csak az a jó, amit ő tesz.

Szerencsére azért van nagyon sok normális ember is és nem csak szájhős. Én is tudnék ezer helyről idézgetni, nagyon sok tény és gondolat van pro és kontra. Azzal kéne tisztában lenned, hogy a világ nem úgy működik, ahogy te azt a fejecskédbe veszed. Sokszínűség, kegyetlenség és sajnos bizonyos esetekben szélmalomharc és kilátástalanság is akad, az állatvédelem szerintem ilyen.

Én is egyetértek azzal a hozzászólással, hogy baromi jó lenne, ha egyetlen kóbor macska se lenne és aki szeretne cicát az reális áron vegye meg és egész életén keresztül gondoskodjon róla megfelelően. Persze én is tisztában vagyok, hogy az én álomvilágom sem valósulhat meg.

2013. ápr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!