Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskát valamire meglehet...

A macskát valamire meglehet tanítani?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 9. 19:52
1 2 3
 11/23 Kovacs Gyöngyi16 válasza:
A mi cicánk...... kapott 1 kis szőrös labdát beindult a játék:) eldobjuk és úgy hozza a szájába vissza mint 1 kutya :) :) nagyon cuki persze a labdát csak addig hozza vissza amíg kedve van....de 1 nap többször is játszik velünk :)
2013. ápr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
72%
10es, én azt hallottam, hogy neked semmi agyad nincs. bizonyítja a hozzászólásod.
2013. ápr. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
Mástól hallottam, nem a saját véleményem volt. de azért kösz.
2013. ápr. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Ez a nevem! válasza:

10-es! Aki ilyeneket elhisz egy macskáról,az egy tök buta ember szerintem!

Igenis okos állat és lehet tanítgatni.

Tudod ha valamivel foglalkoznak,annak eredménye van.

Nos igaz ez a macskákra,kutyákra,stb...Rád is :-)

2013. ápr. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:

"A macskát mindenre meg lehet tanítani, amit ő akar csinálni." Ezt valahol olvastam, de szerintem elég frappáns megfogalmazás. :D Ha valami megéri neki (pl ajtó kinyitása) akkor magától is rájön, de ha megmutatod neki, hamarabb is megtanulhatja. Ha te akarsz neki trükköt tanítani, akkor van olyan macska, amelyik hajlandó rá, de meg kell győznöd róla, hogy neki megéri, pl jutalmazással.


Nálunk kinti-benti a kutya és a macska is, és teljesen maguktól megtanuták beengedni egymást. A kutya belülről is ki tudja nyitni már a kilincset, (befelé nyílik az ajtó, ezt elég sokáig nem tudta megtanulni de már rájött.. :) ) szóval ha a macska nyávog kint, akkor a kutya kinyitja neki az ajtót és bejöhet. Csak tanulná már meg becsukni is....

A macska meg azt csinálja, hogy nyávog az ajtó előtt mint akinek tényleg sürgős kimenni és amint nyitjuk az ajtót, ellép oldalra, a kutya meg rajthelyzetben állt az ajtó előtt és úgy bevágódik h időm sincs felfogni, hogy mi van. Jó, azóta már felfedeztük ezt a "trükköt" tőlük, de azért hagyjuk nekik, mert legalább így nem ölik egymást annyira, mint régen. :)

2013. ápr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:

Nekem 2 cicám van. Mind a 2 a "gyere ide"-re idejön, "ül"- leül. A pacsi csak az egyiknek ment. a pitizésre akartam még megtanítani, de tanulás közben szétkarmolta a kezem, ezt inkább nem erőltettem. (persze, hiába tud mindent, ha épp olyan kedve van, akkor semmit nem csinál meg! elég akaratosak)

Pontosan tudják, hogy nem mehetnek fel az asztalra és az ágyba és a gyerekszobába. (a gyerekszobánál van ilyen rácsos ajtó, simán át tudnák ugorni, de nem teszik)

Aztán mikor jött a gyerek, nem akartam, hogy az alomba bemásszon stb, ezért megtanítottam őket, hogy az emberi wc be piszkítsanak, úgyhogy már nincs alom.

Szóval a macskákat mindenre meg lehet tanítani! De tudni kell, hogy sokkal nehezebb, mint egy kutyát tanítani, és hiába tanul meg mindent, újra és újra bepróbálkozik (ha vmit nem szabad) vagy ha épp nincs kedve, akkor nem csinálja a "mutatványokat".

2013. ápr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

Ha megfigyelitek, nem írtam saját véleményt abban a mondatban. Jó lenne, ha értelmeznétek először is a mondatot amit olvastok! Tehát még annyit sem írtam, hogy én elhiszem. Majd ha én mondom, hogy igen elhiszem, akkor lehet mondani nektek is, de addig csak találgathattok. találgatásból pedig nem ér gúnyolódni, mert még ti lesztek h*lyék, egositák.

A másik meg: Ha szemfülesek vagytok, akkor láthatjátok, hogy pár válasszal előrébb leírtam a véleményemet, ami pont az ellentéte annak, amit az ismerősöm állított.

Figyeljetek oda legközelebb.

2013. ápr. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
isták*
2013. ápr. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
100%
10-es, igen meg lehet bármire, de én azt hiszem, nagyon sok szeretet kell hozzá. Az én cicámat 9 év után sajnos tavaly nyáron el kellett altatni.Én soha nem bántottam, és egy idő után szinte egymás gondolatait is tudtuk. Sok olyan dolog volt, hogy alapból tudta, mit szabad, és mit nem, és igazuk van az előzőeknek is abban, hogy a cicóknak is vannak szokásaik, és ha ezt össze tudjátok hozni egymás szokásait, akkor gyönyörű lesz az együtt töltött idő. Nagyon szeresd őket, és ha elnyerted a bizalmukat(nem automatikus, mint a kutyánál) akkor ők sem akarnak neked bosszúságot okozni. Igaz, hogy az én cicómat, pár naposan találtuk, még csukva volt a szeme, mi szoptattuk, neveltük, lehet, hogy ezért élt velünk annyira harmóniában, de az biztos, hogy végtelenül okos, aranyos kedves jószágok.
2013. ápr. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Knapp válasza:
100%

A macskák annyira okosak, hogy ők tanítják meg a gazdáikat arra, hogy kiszolgálják őket.


Ha nagyon idomítani próbáljuk őket, akkor pont az a macskaságuk lényegét, az öntörvényűséget öljük ki belőlük.

Ehhez inkább kutyát érdemes tartani...


Mondjuk az egyik macskánk néha úgy viselkedik, mint egy kutya. Az eldobott kis "pizzás háromszöget" (amit pizzás dobozba tesznek, hogy ne tapadjon rá a doboztetőre a feltét) a szájában hozza vissza, beleejti az ölünkbe és várja a következő vágtát.

Mi meg eldobjuk neki újra, mert vicces és mert toleránsak vagyunk azokkal, akik "másnak" érzik magukat.

Persze az kevésbé humoros, amikor az ágyban elhelyezkednél és ott találod alattad valamelyik játékát.

2013. ápr. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!