Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire rossz az a cicának,...

Mennyire rossz az a cicának, ha gyakran költözünk? (lent)

Figyelt kérdés
Anyukáméknál lakom, de nagyjából fél évre albérletbe költözöm, utána viszont lehet, hogy majd vissza. 3 cicusunk van itthon. A legfiatalabb 1 éves, ő benti cica (a többiek nem). Szeretném őt magammal vinni, mert nagyon hiányozna. Nagyon megviselné őt ez az oda-vissza lakhelyváltás? Fél év múlva, amikor visszajövünk esetleg emlékezne még erre az első lakhelyére?

2013. ápr. 11. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%

A macska inkább hely, mint emberfüggő. Lásd:


A kutya állandóan az embert követi, úgy gondolja hogy hűséggel tartozik neki, ha elköltöznek, mindegy hova csak a saját "emberével" :).


A macska viszont helyfüggő. Szomszédnak volt macskája, visszajárt a házhoz, annyira megszokta az egészet, szóval inkább a hely mint az ember köti valahova.

2013. ápr. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De akkor is ha benti a cica? :(
2013. ápr. 11. 22:45
 3/11 Mecse ***** válasza:
100%

Nem tudom mi értelme van hamis információkkal tömni azt aki értelmes kérdést tesz fel és segítséget vár, nem tudom miért akarják mindenkire ráerőltetni hogy a macska helyfüggő.


Biztos hogy a kint tartott macskák akik elé naponta egyszer kicsesznek egy tál ételt és ennyi a kapcsolatuk az emberrel, azok nem fognak ragaszkodni hozzá, miért is tennék?!?! De ne kezeljük már a benti macskákat is így, könyörgöm.


Nekem benti cicám van, gyakran utazom vele kis kora óta haza a szüleimhez, külföldön is voltam már cicástól, van hogy 3 hónapot nem vagyunk itthon nyáron, utána visszajövünk ide, semmi gondja nincs vele.


Mivel benti cica és szeret téged, az lesz neki a lényeg hogy te ott vagy, hipp-hopp hozzá fog szokni.


Akkor lehetne gond hogyha esetleg idős cica lenne már, mondjuk tizenöt éves és SOHA nem lett volna utaztatva, akkor már elég necces hogy nem szokná meg, de mivel egy éves gyakorlatilag kölyökcicáról van szó, ne aggódj, vidd magaddal nyugodtan.


Fél év múlva is emlékezni fog az előző lakhelyére, nálunk is van olyan hogy több mint fél évig nem megyek látogatóba a szüleimhez, amikor viszont utána sor kerül rá, a cica simán otthon érzi magát ott is, nem megy ki a fejéből hogy járt ő már itt, anyumékat is ugyanúgy kezeli mintha már ismerné őket, nem kell lejátszani mindent elölről.

2013. ápr. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
a francokat helyfüggő. viszont utálja a változást.
2013. ápr. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ezzel most nagyon megnyugtattál! :)

Nagyon szeretem a cicust, de ha ezzel ártanék neki, akkor inkább itt hagynám. De akkor szerencsére nem kell! :)

Köszönöm szépen!

2013. ápr. 11. 23:10
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
a kinti cica is kötődik, nekünk mindegyik kinti benti volt, amikor otthon voltunk, akkor bent voltak, egyébként meg kint, meg éjszakára is kint, mentek vadászni. és ők is ragaszkodtak, jött oda köszönni a mostohaapámnak, aztán ment ki a konyhába anyukámhoz. anyukámat meg várta, mikor éjszakásból jött haza, mindig elkísérte az utca végétől hazáig. több cica is csinált ilyeneket, tudják ők, hogy ki a gazdájuk, és még egy családon belül is jobban ragaszkodik egy-egy emberhez.
2013. ápr. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mecse ***** válasza:

A kizárólag kinti cicákról beszéltem akiknek szó szerint annyi a kapcsolatuk az emberrel hogy napi egyszer kaja, aztán szevasz. Kinti-benti cicák is kötődnek, nyilván, sőt gyerekkoromban volt csak kinti cicánk is EGYETLEN EGY (a sok közül, sajnos...) aki kötődött és mindig otthon volt és imádott minket.


Nem fogalmaztam politikailag korrekten, a kinti cicák nagy százaléka nem kötődik csak a helyhez, és a benti cicák nagy százaléka imádja a gazdiját, nyilván itt is vannak kivételek. Mivel a kérdező ennyire kötődik a macsekjához feltételezem hogy a macska nem egy közömbös hideg teremtmény aki kienné a szemgolyóját a gazdájának amennyiben az elhalálozna a szőnyegen.


Vidd magaddal nyugodtan, nem lesz gond :).

2013. ápr. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is attól függ, hogy mennyire szoros a kapcsolatotok. Aztán még esetleg közben is visszaviheted anyudékhoz, ha esetleg látod a cicán, hogy mégis megviseli a dolog.
2013. ápr. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Cica-függő. Az enyém szó szerint belebetegedett, mikor átmenetileg idegen helyre költöztünk.
2013. ápr. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Megvásároltam a költözéshez szükséges kellékeket és holnap megyünk is. Ha nagyon nem tetszik a cicusnak, akkor visszahozom majd anyukámékhoz. (Szerencsére azért nem laknak olyan messze az új helytől, hogy ez megoldhatatlan legyen.) Bebiztosítottam magam még egy macskamenta sray-vel, hátha segít majd valamelyest.
2013. ápr. 12. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!