Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne egy idős,...

Hogyan lehetne egy idős, eddig benti macskát rászoktatni hogy kint végezze a dolgát?

Figyelt kérdés

Nagynéném sajnos elhunyt és "megörököltük" a macskáját, senki más nem akarta elvállalni. 14 éves, eddig mindig lakásban élt, alomra szokott. Én nagyon nem szeretnék a lakásban macskaalmot, nem szeretném kerülgetni, szagolni, takarítani, nem tartom higiénikusnak. Kertes házban élünk, azt reméltem hogy majd a macska felfedezi a kijárás örömeit és kint fogja a dolgát végezni. Úgy áll a helyzet hogy kimenni sem nagyon akar, csak 10-10 percekre és mindig visszajön az alomba üríteni... Mit lehetne csinálni? Tegyem ki neki az almot? De azt még inkább nem szeretném hogy összepiszkítsa a lakást...

Nem nagyon örülök amúgy sem a macskának, nem egy kedves, barátságos állat, de az almot nem akarom megtűrni hosszútávon a lakásban.

Ja azt elfelejtettem írni hogy a macska már 5 hónapja nálunk van, szóval nem az a gond hogy még új a helyzet, nekem pedig fogy a türelmem.


2013. ápr. 12. 21:16
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá hogy kiteszem, de mi van ha nem kéredzkedik ki hanem bepiszkít a lakásba? Mert azt már végképp nem viselném el. Drága is az alom, már csak azért sem szeretném, főleg hogy kint is simán végezheti a dolgát.
2013. ápr. 12. 23:53
 12/28 anonim ***** válasza:
Szerintem ha megértené, hogy ezentúl kint van az alom, és ki kell kéretőzni, akkor nem wc-zne be. Csak eleinte sűrűn mutassátok neki, hogy kint van, este alvás előtt is legyen neki megmutatva. Ne zárjátok ki, főleg ne egy egész napra.
2013. ápr. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Helló-belló, nem magyarul írok, vagy nem olvastad el utolsó??

Ki mondta hogy ki akarom tenni étlen-szomjan és kinti macskát akarok csinálni belőle??? Az lenne az egyetlen nyomorult kívánságom hogy ne bent büdösítsen hanem arra a pár percre menjen ki amíg sz*rik, különben felőlem lehet bent egész nap.

A másik hogy nem azért nem kedves mert új helyre került, ez a macska kölyök kora óta kezelhetetlen, antiszociális, ilyen volt a nénémnél is mindig. Én egyébként megsimogatnám, de nem ajánlom senkinek mert nem lesz benne köszönet.

Egyébként mi marha nagy szívességet tettünk azzal hogy elhoztuk, mert szó szerint senkinek nem kellett. Vannak a nénémnek közelebbi rokonai is, de ők gondolkodás nélkül, azzal a lendülettel vitték volna elaltatni, mi csak megszántuk. Nekünk is van macskánk, szeretem a macskákat, egyedül almot nem akarok megtűrni a lakásban, ha már egyszer kertes házban élünk.

Mindent megkap, minőségi kaját, egészségügyi ellátást, oltást stb., ez az egy dolog amit kikötöttem. Ha ezek után én vagyok a sz*r ember és azt mondod a macskának jobb helye lenne menhelyen akkor holnap viszem is, csak a megerősítést várom.

2013. ápr. 13. 00:04
 14/28 A kérdező kommentje:
12-es, nem neked szántam természetesen.:)
2013. ápr. 13. 00:05
 15/28 Mecse ***** válasza:
77%

Én ilyen hangnemben írtam?


Nem hiszem hogy támadó jellegű volt amit leírtam de már megszoktam hogy majdnem mindenki itt csak veszekedni akar, illetve örömét leli abban hogy félremagyarázza amit leírok, komolyan mondom nem tudok úgy írni semmit hogy ne harapja le valaki a fél fejemet utána, gondolom ezért divat itt fél mondatos válaszokat adni, azokba nem lehet belekötni.


"Sajnálom" hogy 14 éve benti cicát ki akarsz szoktatni (wc-zni) az elborzaszt, igen, nem fogom letagadni soha nem szóltam bele senkinek a macskatartásába de nekem ez (is) az egyik legnagyobb félelmem hogyha velem bármi történne akkor a full benti macskámból valaki kijáróst vagy kintit akarna csinálni, nem azért vigyáztam rá egész életében hogy valaki kitegye, és ha eszembe jut hogy a nagynénéd látná ezt akkor el tudnám sírni magam, igazából. És igen, a kitevést most a wc-zésre értem, nem arra hogy kinti macskát kreáltok belőle.


Nagyon kedves tőletek hogy befogadtátok, egy szóval nem mondtam hogy nem volt az. Viszont ha azt akarod hogy most leszoktatod arról amit 14 éve csinál, akkor lehet hogy jobb lenne neki máshol, mivel egyébként sem örültök neki hogy veletek van, és akár antiszociális akár nem, érzi az állat ha a hátuk közepére kívánják az emberek.


Olvastad amit írtam? Nem azt mondtam hogy étlen-szomjan kitennétek, azt írtam "tudom hogy etetnétek de nem értené mit akartok tőle" , mivel ha picit belegondolsz, 14 évet húzott le odabent wc-zéssel.


Nem mondtam hogy nem szereted a macskákat, sem azt nem mondtam hogy nem etetitek rendesen... Annyit mondtam hogy nekem úgy jött le te nem akarsz vesződni vele odabent (egyetlen vesződség az almozás gyakorlatilag egy ilyen korú macskánál most), és annyit mondtam egy egész életében benti cicának veszélyes a kint lét. Lehet hogy elindulna és nem jönne vissza, vagy bármi egyéb történhetne vele, hogyha rájön hogy kigaloppozhat mondjuk az úttestre úgy hogy még nem látott autót...


Azért teszel fel kérdést, mert azt szeretnéd hogy leírják rá az emberek a reakciójukat / véleményüket / válaszukat, de csak azt ami konzisztens a saját véleményeddel? Nem értem ezt. Bárhol megkérdezed ezt ahol értenek az állatokhoz (akár menhelyen akár egyéb fórumon ahol nem opció az anonimitás), mindenki azt fogja neked mondani hogy 14 éves macskát ne szoktass kinti wc-zésre.


Semmit nem tudok arról hogy antiszociális mivel nem írtad, nem is értem mit mentegetőzöm...


A másik dolog ami miatt írtam hogy máshol jobb lenne neki az az hogy ez a cica innentől -minő meglepetés-, csak idősebb lesz, lehet hogy lesz majd betegsége ami miatt nem fog tudni az alomig sem elmenni, lehet hogy menni fog a hasa, lehet hogy hányni fog, lehet hogy nektek kell majd etetni fecskendőből, lehet hogy injekcióra kell majd hordani. Ezt az az ember aki eldönti hogy cicája legyen, mind bevállalja. Hogyha nektek egy alom kitakarítása nem fér bele -és ezt nem rosszindulatúan mondom- akkor nem kellene nektek cicát bevállalni, mert ennél sokkal "rosszabb" is lehetne a helyzet.


A cicának akartam jót és mivel nem örültök neki, nektek is jobb lenne ha elkerülne egy olyan helyre ahol esetleg szeretik.


Várom a további pocskondiázást :).

2013. ápr. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Mecse ***** válasza:
68%

Ó és egy szóval nem mondtam hogy sz*r ember vagy, nem is gondoltam egyáltalán.


Menhelyen sem gondolom hogy jobb helye lenne a cicának, sőt sokkal rosszabb, menhelyet nem is említettem, állatvédőket említettem akik segíthetnek találni neki egy helyet egy gazdiál ahol bent lehet tartva élete végéig, és azért vetettem fel mert mondtad hogy nem igazán kedvelitek a cicát + a kérdésből adódott számomra ennek a lehetőségnek a felvázolása. Segíteni próbáltam hogy nektek is meg a cicának is jobb legyen, nyilván nem sikerült ezt megfogalmaznom elég érthetően.

2013. ápr. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Talán nem véletlen hogy mindenki úgy reagál az írásodra, ahogy, nem biztos hogy másokban van a hiba. Tudod, ha sokan mondják hogy részeg vagy akkor bölcsebb ha lefekszel aludni…

Neked szerintem valami komoly bajod van, azt se tudom nevessek-e azon amiket írsz vagy bosszantson. Értelmes ember nem hiszem hogy mond olyat, hogy elborzasztja hogy a macskának ki kell menni a kertbe sz*rni és emiatt sírva tudna fakadni. Tényleg borzasztó is hogy a macskának egy sarokkal arrébb kéne menni üríteni, el is hiszem hogy életre szóló lelki törést okozna neki, majd hívok hozzá pszichológust.

Nálad a szerető macskatartás azt jelenti hogy a macska a lakás dísze legyen mint egy bútordarab akit mint a gyereket pátyolgatsz egész nap? Mert akkor tényleg valami bajod van.

És igen, az egyetlen dolog amit nem akarok, nem vállalok az az almozás. Még egyszer leírom, nem akarok macskaalommal, macska sz*rral egy fedél alatt élni, nem hiszem hogy ez akkora nagy kérés volna.

Nekem más elképzelésem van az állattartásról mint neked, szeretem a macskákat de tudom hol van a macska „helye” az életünkben, és az nem a macska körül forog. Rendesek voltunk, elvittük a macskát hogy ne a biztos halál várja, de az ilyenektől mint te a víz kiver.

Én is úgy gondolom hogy nem nekünk kellene a macskát bevállalni de mint írtam, SENKI MÁS nem vállalta be. Tetszik vagy nem, ez volt neki a legjobb opció. Ha olyan nagyon okos vagy akkor próbálj meg egy szerinted ideális, álom otthonba elhelyezni egy 14 éves, kissé roskatag, antiszociális, problémás macskát. Azt hiszed ha kellett volna valakinek én vittem volna el??

Én nem passzióból tettem fel a kérdést, vagy mert szeretek vitatkozni az olyanokkal mint te, hanem azért mert ez nekem egy VALÓS probléma, amire szerettem volna megoldást találni. És lám, volt akit tudott javaslatot, ötletet is mondani, nem pedig eljátszotta itt a hattyú halálát a macskáért, akinek amúgy semmi baja a világon, a segge mindig ki volt nyalva.

2013. ápr. 13. 00:51
 18/28 Mecse ***** válasza:
73%

Jó, látom nincs kivel beszélni, én megpróbáltam elmondani amit akartam, nem sikerült megértetnem veled szóval feladom, legnagyobb örömödre :).


Ha megnézed semmi félreérthető nincs abban amit leírtam (elég letisztultan szoktam fogalmazni, ha esetleg látogatod ezt az oldalt akkor tudhatod), mégis lehet így is meg úgy is felfogni, ha a negatív módon közelíted meg akkor rögtön leereszkedő okoskodás lesz a válaszaimból (erre reagáltál te, 100-as fordulatszámon pörögve), ha meg pozitívan akkor az hogy jót akarnék nektek is meg a cicának is.


Nem fogok lesüllyedni arra szintre amit te ütöttél meg most, hogy komoly bajom van és satöbbi (ami mellesleg baromi sértő és nem tudom hogy honnan jött a kényszer hogy sértegess), nem tudom hogy ilyen rosszindulat irányomba honnan fakad mikor többször leírtam hogy segíteni szerettem volna azzal amit írtam... Mindegy most már.


Mindenesetre remélem hogy találtok megoldást és a cica még sok évig élni fog.


Jó éjt.

2013. ápr. 13. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

A pokolba vezető út is csupa jó szándékkal van kikövezve. Mielőtt másokat vádolsz azzal hogy ok nélkül "sértegetnek" nézz tükörbe. Komolyan azt hiszed véletlenül nyitod ki a bicskát az emberek zsebében? Nem kell megsértődni meg mártírkodni hogy te csak jót akartál.

És igazad van, tényleg hasznosabbak a félmondatos, tömör válaszok, amennyiben abban hasznos információ szerepel, konkrét válasz a kérdésre.

2013. ápr. 13. 01:59
 20/28 Vicuska87 ***** válasza:
40%

Jaaaaj Te atyaúristen!


Ha nem szereted a macskát, akkor minek vetted magadhoz, egy állat tartása felelősséggel jár, etetés, alomtakarítás, fésülés, simogatás stb...


Inkább vedd fel a kapcsolatot a Cicamentőangyalokkal a facebook-on, és ők találnak neki gazdát, olyan aki élete végéig szeretni, fogja és takarítani az almát, és megad neki mindent ami szegény cicának jár!

2013. ápr. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!