Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet rászoktatni a...

Hogyan lehet rászoktatni a cicust a wc-re?

Figyelt kérdés
Sok videóban láttam, hogy a cicus a wc-t használja esetleg valaki elmondaná, hogy hogy lehet rá megtanítani?:D És vannak ennek rossz tulajdonságai?Például ha megkapta az ilyen betegségek elleni oltást akkor is lehet elkapni tőle betegségeket?
2013. ápr. 16. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Szegény macska...
2013. ápr. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

Már miért lenne szegény?? Egyes macskák maguktól jönnek rá, hogy az ember WC mire való és használni kezdik...


Na de a kérdésre válaszolva, gondolom alomja van, szóval mikor látod, hogy csinálná gyorsan megfogod és ráülteted a WC-re. Meg megmutatod neki a tartalmát, és érteni fogja... A sajátodét is megmutathatod neki... De szerintem hagyd békén, mert ha ő nem magától jön rá, akkor csak stresszeled vele...

2013. ápr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vicuska87 ***** válasza:

Szerintem a kérdező arra gondolt, hogy emberi wc-re hogyan lehet rászokatni...

Szerintem az emberi wc-re sehogy sem, és nem higiénikus!

2013. ápr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vicuska, én is arra gondoltam.
2013. ápr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálam egy darabig az emberi wc-re jártak a macskák. A hátránya, hogy nem tudják lehúzni a wc-t, míg az alomban be tudják temetni az ürüléket. Előnye, hogy nem kell almot vásárolni. Nem lehet semmit sem elkapni.

Mikor új macskák jöttek a házhoz, visszatértem az alomhoz, mert elég időigényes dolog a rászoktatás, főleg egyszerre több macskával. A régi macskáim szó nélkül visszamentek az alomba, azt sokkal jobban szeretik.


[link]


Itt leírja a lépéseket, de gondolom már olvastad több helyen is, hogyan kell és a hozzá való kellékek is ott vannak.

Nem könnyű rászoktatni, de nem lehetetlen.

2013. ápr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Volt egy kandúr macskám aki előszeretettel használta a wc-t, sosem tanítottam, saját magától jött rá. DE két év múlva ivartalaníva lett és akkor azonnal leszokott.
2013. ápr. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Már láttam olyan műanyag valamit, amit direkt a macskáknak fejlesztettek ki, hogy rászokjon a wc-re.

Én nem tanítanám meg, ha magától esze ágába sincs használni. Nekik az alom tök jó, ennyit meg bírjon már ki a gazdi, hogy tisztítja neki/k.

2013. ápr. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!