Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyálzik a cicánk, ha...

Miért nyálzik a cicánk, ha simogatom?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 18. 04:33
 1/8 F K válasza:
Ez engem is érdekelne.:) Csak az egyik csinálja, és csak akkor, amikor a tokáját és az arccsontját vakartatja, meg a szája szélével dölgölőzik. De akkor nagyon.
2013. ápr. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, a miénk is akkor, ha az állát, arcát vakargatom. :)
2013. ápr. 18. 07:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Enyémnek is csöpög a nyála mikor jól érzi magát. Én betudtam annak, hogy korán lett elválasztva. De vajon mindig így marad? :)
2013. ápr. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így fog maradni, legalábbis az enyém 3 éves, de ugyanúgy csepeg a nyála. Régebben nyalogatta, szopizta a karomat, nyakamat, de arról le lett szoktatva, a nyáladzás megmaradt. A korai elválasztás miatt lehet.
2013. ápr. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A miénk is 3 éves lesz nyáron, de ő nem volt korán elválasztva. Fura szokás, de aranyos. :)
2013. ápr. 18. 10:12
 6/8 Lienah ***** válasza:
Ha a nyáladzás nem társul étvágytalansággal, vagy bármi betegségre utaló jellel, akkor csak szimplán arról van szó hogy annyira jól érzi magát simogatás közben hogy még a nyála is csöpög:) Ha azonban bármi mással társul, irány az állatorvos, ínybetegségtől kezdve sokminden jele lehet a nyáladzás... Aggódni azonban nem kell, 10-ből 6 macska annyira élvezkedik állvakarásnál hogy csöpög a nyála... van olyan hogy akár nagyon is, jah és nem függ attól hogy mikor lett elválasztva a mamijától...
2013. ápr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10ből 6 macska korán van elválasztva, ha nem több. Az ingyenes kismacskákat 90%-ban korán választják el, 6-8-10 hetesen, pedig 12 hetes kornál előbb nem szabad. Nem kötekedés, csak megjegyzés. A felnőtt korban történő rongy, vagy ember szopkodás pedig a korai elválasztás miatt van, az enyém még mindig ezt csinálná, de nem engedem már neki. A nyáltermelés étkezés előtt szokott beindulni, pl. pavlov reflex, sima simogatástól nem szabadna. Ilyenkor transzba esnek a macskák, újra kismacskának érzik magukat. Ha helyesen, időben vannak elválasztva, nem történne ilyen. Biztos van kivétel is, nem tudom a kérdező hány hetesen kapta a macskát.
2013. ápr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Lienah ***** válasza:
Kedves 7., amiket leírtál egy kivétellel mind igazak (ezeket sem most, sem az előző hozzászólásomban nem cáfoltam). Az egy kivétel az az hogy nagyon sok cicában feflex-szerűen jön a jóleső vakargatásra a nyálcsöpögés!!! Az már más kérdés, hogy a túl korán elválasztott kiscicák szopkodják a takarót, vagy tulajdonképpen bármit (tisztában vagyok vele, enyém mai napig ha kómás akkor szopkodja a takarót.... mégse nyáladzik, utálja is ha simogatjuk...)
2013. ápr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!