Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség! Leszedte a tölcsért!...

Segítség! Leszedte a tölcsért! Milyen baja lehet?

Figyelt kérdés

Ma voltam ivartalanításon a cicámmal. Kapott tölcsért is, aminek 10 napig rajta kellett volna lennie, de sikeresen leszedte. Felhívtam a dokit, és azt mondta, hogy ha már megnyugodott, próbáljam rá visszatenni.

De addig is mi baja lehet? Szétszedheti magának a varratokat? De akkor el kezd ömleni belőle a vér, vagy nem? Kétségbe vagyok esve. Meg amilyen bújos volt, most olyan idegbeteg. Hordozóba van.


2013. ápr. 18. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül fogja psizkálni a sebet, az enyém hozzá sem nyúlt, nem is kapott tölcsért.

Figyeld hogy ő piszkálja-e, ha nem, nem kell a tölcsérrel foglalkozni.

2013. ápr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én a kutyusomról az első nap levettem, és soha nem bántotta a sebet. Ha tudsz rá figyelni, akkor nem gond. Ha nem bántja, akkor nem szükséges visszatenni. Szerintem ne legyen hordozóban, már ha benti cica...

Természetesen nem kezd el ömleni a vér, csak egy picit tud szivárogni. Szóval nagy baj nem lehet, de ha piszkálja, és nem tud rendesen begyógyulni, akkor nem fogják tudni időben kiszedni a varratokat.

2013. ápr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
teljesen kétségbe estem, főleg amiért ilyen durva lett. azt se tudom, hogy meddig hagyjam bezárva? Van egy 3 éves kislányom is, nem kéne hogy megkapja:( bár ő most bölcsibe van, de délután azért hazajön.
2013. ápr. 18. 12:06
 4/8 A kérdező kommentje:
benti cica, de muszáj benn tartanom mert még nem tud rendesen mozogni és mindig elesik. meg borzasztóan fúj...
2013. ápr. 18. 12:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha ma volt a műtét, akkor értehtő hogy még furán viselkedik, estére már jobban lesz, addig el fog aludni, utána kiengedheted.
2013. ápr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
azt mondtátok, hogy figyelni kell, nem e bántja a sebét. De este mikor alszunk, hogy figyeljem? Bocsi ha fárasztó vagyok, de ez az első cicánk...
2013. ápr. 18. 12:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon figyelni kell, piszkálja-e a sebet. Ha nem, akkor valószínűleg nem lesz gond. De vannak állatok, amelyek ki akarják szedni a varratukat. Láttam már kutyát, lógó belekkel, mert kitépte az ivartalanítás után kapott varratokat.
2013. ápr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Lienah ***** válasza:
Ha kislány cicó (általában lánycicákra raknak gallért), akkor ha nem piszkálja úton-útfélen akkor nyugodtan maradhat szabadon a feje/nyaka, de amint meglátod hogy piszkálja, vissza a gallért. Fiú macskáknak nem igazán szoktak gallért adni, nemigen érdekli őket a "seb"(max. 1-2x megnyalogatják, de nem lesz tőle semmi baja). Ha lány akkor 1-2 hét múlva (sőt már előbb is) "helyreáll a rend" már ami a viselkedését illeti, ha fiú akkor meg már holnap minden rendben lesz, leszámítva hogy furcsán néz ki amikor "leül" (mert azért az érzékeny, de az se tart tovább 1 hétnél). Szóval ne aggódj :)
2013. ápr. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!