Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy akadályozzam meg?

Hogy akadályozzam meg?

Figyelt kérdés
A cicámról már a 3. nyakörvet lopják le az elmúlt kb. 1 hónapban. Nem hiszem hogy elveszti, mert ha elveszít 1-et még ok (fenn akad valahol vagy nem tudom), vagy max. kettőt. Az előző helyen ahol laktunk (az is kertes ház volt, ott is sokat csavargott) egy sem veszett el 2 év alatt.
2013. ápr. 19. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Ennyire barátságos a macskád, hogy simán bárki megfogja és leveszi a nyakörvét? Nekem furi, de hát semmi sem lehetetlen. Milyen nyakörv? Csak azért van rajta, hogy tudják van gazdija, van rajta elérhetőség, biléta ilyesmi vagy bolha nyakörv? Megakadályozni szerintem nem tudod, inkább más megoldáshoz folyamodhatsz, ami kiváltja a nyakörv szerepét (chip vagy pipettás élősködő elleni szer stb.).
2013. ápr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
"Sajnos" nagyon barátságos a macs. Bolha nyakörv most nem kell neki, "csak" simán hogy látszódjon hogy van gazdája. Tök jó nyakörvet csináltattam neki (fém apró lánc darabokból) és nagyon jól állt neki. Majd egy nap mikor hazajött semmi nem volt rajta. Hirtelen nem tudtam mit rá tenni, volt épp tartalékban egy neon zöldes-sárga nyakörv. Kb. másfél nap múlva az is eltűnt. Aztán megint lett neki egy láncos, 2 napig még meg is dicsértem hogy nem hagyta el meg semmi, erre ma amikor jött ebédelni haza, már tök csupasz volt a nyaka. Nem hiszem el, hogy valahol fennakadt volna, bár olyan a mérete, hogy baj esetén ne fulladjon meg, de ha pl. lehajol akkor nem esik le magától.
2013. ápr. 19. 21:34
 3/6 borcsi02 ***** válasza:
Valószínűleg, ha lenyúlták róla a nyakörvet, azért történt, mert ilyen szép örveket raktál rá, ami megtetszett valami szemét alaknak, aki úgy döntött, hogy ellopja. (nyilvánvalóan ez nem a te hibád!) Még jó, hogy legalább a cicát nem vitték vele! Nekem az a tapasztalatom, hogy egy sima bolhanyakörv (bármilyen gagyi típus) jó arra, hogy jelezze, nem gazdátlan cicáról van szó, és erre erősítve egy kis kapszula adatokkal, még inkább, és azt feltehetőleg senki nem akarja majd lecsatolni.
2013. ápr. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Rakjál rá nyakörvet, a belsejébe írd rá, hogy látlak, hiszen apró kamera van benne. Rakd vissza, de azonnal!

Háta beveszi! :)

2013. ápr. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor valóban lopás lehet, ha ilyen kis szép nyakörvei voltak és a cicád is ilyen engedékeny, tényleg jó, hogy legalább őt nem bántják. Milyen undorító emberek vannak... Vajon mit csinál vele a szarka? Lehet figyelgetned kéne a szomszéd macsekokat, hátha meglátod valamelyiken, bár akkor sem tudom, hogy azzal az emberrel, aki lop lehet-e érdemben beszélni. Sajna nincs ötletem...
2013. ápr. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor veszek csak sima bolhát vagy egy egyszerű akármilyet, talán az megmarad.
2013. ápr. 20. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!