Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A patkány méreg hatásos a...

A patkány méreg hatásos a macskákra?

Figyelt kérdés
Pl:ha megeszi az ételt ami méreggel van beszórva.

2013. ápr. 20. 13:33
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Utolsó:részvétem,biztos szörnyű lehetett :,(
2013. ápr. 20. 22:14
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mi történne, ha esetleg feljelentenéd őket. Először meg kellene tudni, hogy ilyenkor mi történik pontosan. Sajnos viszonylag sokan tesznek ki patkánymérget a macskáknak, de úgy tudom nem börtön jár érte, csak viszonylag kisebb összegű pénzbüntetés vagy hasonló.

De ez sem tuti megoldás, sokan ettől csak még dühösebbek lesznek, lehet velük többre mennél ha újra és újra megkérdnéd őket, vagy valami megoldást javasolnál nekik a problémára. Pl. miért zavarja őket a macska? Lehet kapni olyan növényeket, amiknek az illatát nem szeretik, vagy esetleg ilyen sprayt talán távol lehetne őket tartani egy-egy behatárolt területtől (pl. ajtó előtti rész, egy-egy növényekkel beültetett "pad").


Egyébként úgy tudom nem hatnak rögtön ezek a szerek, a patkánynak is többször kell ennie belőle. Mondjuk a macska az más és képes egyszerre nagyobb mennyiséget is megenni. Engem is dühít a dolog, de szerintem már nem tudsz mit tenni. Lehetetlen lenne befogni az összes macskát, ami esetleg evett belőle és állatorvoshoz vinni. Vigasztaljon, hogy legalább nem te vagy a felelős a dologért. A családoddal pedig próbálj beszélni (akkor is, ha látszólag nem lehet), kérd őket, végső esetben könyörögj.

Tudom milyen, nekem is vannak hasonló családtagjaim én is csináltam mindent, alig tudtam őket rávenni, hogy ne bántsák az idejövő állatokat (hiszen ahogyan nekem is kedves az én macskám, aki ugyanúgy eljár a szomszédokhoz, az ideérkező cicák is fontosak valakinek és a gazdájuknak - és persze nekik is - fájna, ha elveszítenék őket).

2013. ápr. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Igaz hogy a cicák sokszor rendetlenkednek,:kiássák a kertet,píszkítanak,sőt sokszor még a házba is beszöknek.De a mérgezés akkor sem megoldás van egy kisebb szürke cica is de őt nagyon szeretem,bár nagyon ritkán jön erre felé.Szerintem csak egy macskát mérgeztek meg,szerencsére nem volt itthon sok méreg.Mostantól résen leszek,hogy ne történjen mégegyszer ilyen dolog.(a mostani problémát nem vettem észre mert gondolom kora reggel történt) kösszönöm a válaszokat.Feljelentést nem tudom hogy tehetnék mert még kiskorú vagyok.
2013. ápr. 21. 10:42
 14/17 anonim ***** válasza:
35%

te jó ég, szegény cicák. még az egereket/patkányokat se lennék képes megölni, nemhogy méreggel. Nagyon sajnálom, hogy sikerült megmérgezniük egyet. Én a helyedben kidobnám a patkánymérget, mikor nincsenek otthon vagy nem figyelnek. Nem normális, hogy ilyeneket csinálnak.

És ha azt a cicát valaki hazavárta? :(

2013. máj. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
0%
Szerintem próbáld ki a kedves szeretteiden a mérget, hátha kedvelik! Jó lesz nekik kipurcanni belső vérzésben. Ami meg a macskákat illeti. Nem kiirtani kell őket, hanem megteremteni azt a környezetet amihez nem férnek hozzá. Nekem is van egy macskám megmérgezték. Még vegetál, remélem nem lesz baja, de ha meghal akkor a szomszéd tetves galambjai fogják megsínyleni. Tudom hogy a szomszédot kéne lelőni, de azért börtön jár...
2013. okt. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
0%
Be kell vinni a dögöket hogy ne a másikhoz hogy osszanak szarja nak az én kutyám se megy át a szomszédba hugyozni szarni be kell oltatni őket rendesen mint a kutyákat és akkor nincsenek macska mérgezések Nem csak etettük italt Gas lyuk nyaljuk a p**** lyukat pusztuljon az összes macska Amelyik nincs kordában tartva
2023. jan. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Remélem sittre kerültök a rohadt csaladoddal együtt, vagy már kerültetek!


Ők mert pszichopata állatkinzó szardarabok, te meg azért mert társtettes vagy azzal, hogy nem akadàlyoztad meg a gyilkossagot. Mocskos férgek vagytok.

Már kapsz érte letöltendőt szerencsére,ha elnem évült , remélem feljelentették a családodat!

2023. aug. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!