Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy, vagy több kiscicát...

Egy, vagy több kiscicát kérjek? Házba lenne (ének). Fiút, vagy lányt? Mire figyeljek oda? Mire van szüksége egy szobacicának? Milyen károkat csinálhat (nak)?

Figyelt kérdés
2009. szept. 27. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lányt ajánlanék. Lehet akár 2 is.:) Legalább nem unatkoznak. Szükségük lesz egy alvóhelyre, kaparófára( amin élezhetik a körmeiket), etető-és itatótálakra, bolhairtószerre esetleg. A tapétát, ajtófélfát hajlamosak körmölni. De a kaparófa használatával ez kiküszöbölhető.:)
2009. szept. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudnának kimenni, és sokat lennének egyedül, akkor mindenképpen kettőt. Lehetőleg testvéreket, mert azokat nem kell összeszoktatni, és nem is betegítik meg egymást.


Hogy milyen neműek, az mindegy. Ivartalanítani a kandúrokat és a nőstényeket is kell, mert ők is és a gazdáik is szenvednek a tünetektől.


Mielőtt hazahozod őket, menj el velük az orvoshoz. Bármi bajuk lehet, ol. rüh, bolha, macskanátha.


Kombinálttal az egyáltalán nem kijáró macskákat is be kell oltani, mert akár a cipőd talpán is beviheted a lakásba a kórokozókat.


Mielőtt megjönnek, legyen otthon junior táp, etető- és itatótál, alomtálca, alom, kiszedőlapát.


Megrághatják a növényeket és bármit, ami rágható, így a növényeket jobb magasra tenni. Nem mindegyik rág, de az enyéim igen. És ki is boríthatják a cserepeket.

2009. szept. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ideálisabb egyszerre egy cicát tartani, mert könnyebben hozzádszokik és jobban fog kötődni hozzád. A gondozása is könnyebb.


Én kislányt választanék, de a kisfiú is nagyon jó. A lényeg, hogy ivartalaníva legyenek. Egyébként minden macsek egyéniség :)


Egy szobacicának szüksége van kaparófára, amire rá kell őt szoktatni, alomtálcára és alomra, egy helyre, ahol aludhat vagy ahová elbújhat (alvókosár, kaparófák alján lévő bebújó vagy ilyesmi), minél több játékra, etető és itatótálkára, valamint sok-sok szeretre és törődésre :)


A kismacskák nagyon szeretnek játszani, mindent játéknak néznek a környezetükben. Ez nagyon aranyos, de sokszor néha egy kicsit bosszantó lehet, mikor megtépik a függönyöket vagy megrágcsálják a szőnyeg rojtjait.


Mivel kistermetű állatok, ezért nagy károkat nem okozhatnak, esetleg a függönyöket, szőnyegeket, ajtófélfákat, foteleket tehetik tönkre, de erről kiskorától kezdve sok törődéssel és egy kaparófával le lehet szoktatni.


Egy éves korukig junior táppal kell őket etetni, a fő eleségüknek száraztápnak kell lennie. Folyadékként vizzel itasd őket, ebből mingig legyen friss a tálkájukban. Adhatsz nekik néha finomságokat: felvágottat, cicakonzervet, vagy akár kis mennyiségben tejet is.


Ha emeletes lakásban/házban laksz, figyelni kell az ablakokra, ki ne essen, mert nem fog visszatalálni, és megütheti magát, ha túl magasról esik le. Lehet kapni drótos szúnyoghálót, az megvédi mindettől a cicust.


Fontos, hogy mielőtt hazavinnéd vizsgáltasd meg állatorvossal, még akkor is, ha látszólag semmi baja. Megvizsgálja, és megnézi, minden oltása megvan -e.


A hiedelmekkel ellentétben a cicák rendkívül ragaszkodóak tudnak lenni, és meghálálják a gondoskodást. Jól tetted, hogy macsek mellett döntöttél.


Jó cicázást!

2009. szept. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Még az előző vagyok


Rendelkeznie kell oltási könyvvel, amit meg kell őrizned, és minden alkalommal, mikor állatorvishoz viszed nálad kell lennie.


Bocsi a terjengősségért, gondoltam leírok neked mindent. Látszik, hogy megfelelően akarsz gondoskodni kedvencedről :)


Ne ijesszen el, hogy ilyen összetett dolog a macskatartás, pár hét, és minden természetesen fog menni, mint a karikacsapás :)

2009. szept. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az előzők leírtak mindent, annyit tennék hozzá, hogy ha az első macskod akkor inkább egyet, előszörre elég lesz az is;)
2009. szept. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Hasznukat fogom venni.:):)

Úgy néz ki, két cicusom lesz, mert én még suliba járok, és nem szeretném, hogy halálra unja magát.

2009. szept. 27. 19:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy macskát szerintem! Nekem is egy van, 2 hónaposan került hozzám, most 6 hónapos, de nagyon sokat kell foglalkozni vele, szeretetet kell neki adni, és hát, akár mennyire szeretem, meg imádom a kis picikémet, sokszor kitesz 8 macskát. Elég nagy kupit tud csinálni, nálam letépkedte a tapétát a falról, kiborította a virágaimat, berohant a szobába levert a polcról mindent, úgy viselkedett mint aki kikattant, kirohant, fél perc múlva vissza futot és lefeküdt mintha semmi nem történt volna. Meg azonkívűl sokat kell költeni rájuk (étel, oltások, alom, alomtálca, kis jutalom falatok, játékok, kosár amiben fekszik, meg hát ha esetleg eltör valamit :)) szerintem először egy macskával próbáld meg. Hidd el az az egy is épp elég lesz :) Én nagyon imádom a cicámat, akár milyen rendetlen sokszor.
2009. okt. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!