Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kiscicám nem akar/tud inni,...

A kiscicám nem akar/tud inni, fog?

Figyelt kérdés
2 napja hoztuk el, 6 hetes, eddig nem tudom, hogy ivott-e tálkából, szerintem inkább csak szopizott, nem tud még lefetyelni? hogy tudnám megtanítani neki?
2013. máj. 5. 10:03
 1/9 anonim ***** válasza:
A macskáknak nincs szükségük olyan sok vízre, ha nem száraz tápot kapnak. Van ilyen whiscas cicatej, ha nagyon aggódsz érte olyat, vagy laktózmentes tejet lehet neki adni.
2013. máj. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
amúgy a cicáknak nem kell megtanítani a lefetyelést, mert ez nekik a normális ivási mechanizmus. ha szomjas lesz, iszik :)
2013. máj. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
esetleg fecskendőből vagy cumisüvegbő is itathatod állatkereskedésben vagy állatpatikában kapható táppal
2013. máj. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az enyém sem akart megtanulni inni.Én úgy szedtem össze a testvérével az utcán,kb 1 hetes volt.Úgy tanítottam meg,hogy amikor megtanult szilárd táplálékot enni,(alutasakos kaját kapott)akkor öntöttem mellé tejet neki,így észrevétlenül megtanult inni,mert ahogy evett,automatikusan belelefetyelt a tejbe is.Aki pedig most kiakadna a tej miatt,elmondanám,hogy a macskáim úgy nőttek fel(most 8 évesek)hogy tejbe kevertem tojássárgáját,meg kristálycukrot,ezt kapták fecskendőből hetekig,mire szilárdat tudtak enni.Akkoriban még nem volt így elterjedve a macskatápszer,mégis itt vannak.
2013. máj. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

6 hetes pici cicát még nem kellett volna elhozni. lehetnek viselkedés beli problémái is nem tudott szocializálódni.

úgy tudod megpróbálni itani, hogy belenyomod(ez lehet hogy hülyén hangzik máshogy nem tudom hogy írjam le,de csak finoman kell csinálni) a száját a vizes tálba de vigyázz az orra ne érjen bele. először érdemesebb lenne tejcivel próbálkozni azt lefetyeli-e?

2013. máj. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a tojásos kristálycukros tej, jó recept! azt adhatsz neki, hogy szépen megerősödjön. Hogy alakulnak a dolgok vele?
2013. máj. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
most feles tejjel itatom cumisüvegből, meg meg s fogadtam az egyik válaszoló tanácsát, rakok egy ki tejet a kaja mellé, azt is ügyesen megeszi, meg szagolgatja már a tejet is, remélem meg fogja tanulni :) amúgy meg azoknak akik aggódnak, amiért korán hoztuk el: 4 tesója volt, plusz a háznál kb öten laktak, egy 9 éves kislányt beleértve aki állandóan nyúzta, szerintem eléggé szocializálódott, plusz 3 napja van itt, de már úgy bújik folton hozzám mintha az anyja lenék, szerintem nem lesz baja :)
2013. máj. 7. 18:43
 8/9 éjenek az álatok válasza:
Én is voltam így az álatorvos aszt monta cumisüvegböl itasam
2013. máj. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
kösz mindenkinek a válaszokat! szerintem nem ízlett neki a tej, most vizet simán iszik tálkából :) de eddig cumiztattam, szóval nm száradt ki :D
2013. máj. 9. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!