Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskakefével kapcsolatos kérdés?

Macskakefével kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Voltam állatkerekedésben illetve kellékesben, és az ott található macskakefék kb. 2-3.000 ft közötti értékben pont ugyanolyannak tűnnek, mint egy ócska műanyagkefe.


Van valami különbség? Érdemes ezeket ilyen drágán megvenni? Illetve még valami, a sűrű fogú kefe jobb, vagy a normál? Linkelek 2 képet, hogy milyenre gondoltam.


[link]

[link]


Normál szőrhosszú macsekok vannak egyébként, de sok a szőnyeg, takaró, ruha amire rámennek és mindenhol szőr, szőr szőr van csak, ezért gondoltam, hogy ha naponta fésülném őket, akkor mérséklődne a dolog. Jó ötlet?


2013. máj. 8. 21:02
 1/7 anonim válasza:
Mi is anno fésültük a kandúrunk, nagyon hullatta a szőrét. Aztán idősebb korában már kizárólag "bentlakásos" szobacica lett, utána a szőrhullása is mérséklődött. A fésülést nagyon nem szerette, a másodikhoz hasonló kefétől szinte írtózott, gondolom karcolta akármilyen óvatosan is csináltuk, így abbahagytuk mert csak felesleges stressz volt neki. Ami használt az a szőrtápláló kaják voltak, tényleg kevesebbet hullott tőle a szőre egy idő után. De sajnos a szűrhullást teljesen megállítani persze, hogy nem tudta , de észrevehetően sokkal kevesebbet hullatott.
2013. máj. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Teljesen bentiek a cicák. De én pont azt olvastam, hogy a szobacicáknál van egész éves vedlés folyamatosan, míg a kintieknél csak évszakos ugye. A szőrös kaját idősebbcicáknak ajánlják egyébként, vagy általánosságban jó? Nekünk még csak 1 évesek, szóval teljesen normális jellegű szőrhullásuk van:)


Mindenesetre köszönöm a válaszod, szívesen hallanék még más tanácsokat/tapasztalatokat is :)

2013. máj. 9. 00:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem venném meg az általad belinkelt fésűket, mert valóban nem érnek túl sokat. Inkább vegyél furminátort, aminek első hallásra húzós az ára (azt hiszem én 7-8 ezerért vettem), de ha használod valóban kiszedi az elhalt szőröket. Olvass utána. Az én cicáim rögtön dorombolnak, ha hozzájuk ér a fésű, igaz nem hagyják magukat túl sokáig fésülni meg a poci részt is nehezebben, mint felül, de még így is sikerül jó pár pamacstól megszabadítanom főleg most a nagyobbat, mert a pici nem vedlik. Annyival is kevesebb, amit elhullajt a házban. Még így sem lesz 100% szőrmentes, de sokat segít.
2013. máj. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyik se alkalmas fésülésre.


[link] egy ilyen kefe jó,sok szőrt kiszed és élvezik a cicák.


[link] ezt pedig a kefe használata elött ajánlanám.


Én nem furminátorozom a macskáimat,nem vált be rájuk.


Ha naponta végigfésülöd őket az javít a helyzeten,d a szőrhullás megszűnni nem fog,de elvislhető lesz :)

Én azt is szoktam fésülés után nyáron,hogy nedves kézzel véggig simogatom a cicákat és ezáltal is jön még fésülés után valamennyi szőr.

2013. máj. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

#1 -es vagyok.

Idősebb korban is ugyanúgy kapta Kormos mint fiatalon, persze nem csak ezzel etettem. Fressnapfban vettem neki mindig. (sajnos decemberben végleg elment 16 évesen :(( ) Anno árultak ruhatisztító "keféket" azzal néha még áttörölgettem, de főleg csak tavasszal amikor kicsit intenzívebben hullatta a szőrét. [link] Ebből szedtem ki az "anyagot". Csak egy irányba tudod húzni mert másik irányba már azok pici szálai nem úgy állnak és nem tud megtapadni rajta a szőr. Ez nem is szúrta úgy mint a kefe, bár makacskodott nem engedte magát sokáig "fésülgetni" vele.

2013. máj. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Ha egyébként is kétféle fésű kell,akkor azt hiszem beruházok egy furminátorra, ha tényleg jó. Csodálkozom, hogy otthon olyan drága, itt Németországban ebay-ről már össz-vissz 16 euróért be lehet szerezni (kb. 4500 ft).


Utánanézek a kajának is, Fressnapf pont van a közelben :)


Köszönöm a válaszokat mégegyszer :)

2013. máj. 9. 12:55
 7/7 blackcats ***** válasza:
Két benti cicám van, furminatort használok (előtte én is kipróbáltam mindenféle fajta fésűt, kefét) ez nagyon bevált, csak ajánlani tudom, bár az ára igen borsos 8000, de behozza az árát :)
2013. máj. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!