Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen sovány?

Miért ilyen sovány?

Figyelt kérdés
A lány cicám már elég régóta (2-3 hónapja) eléggé sovány, pedig elég sokat eszik, jó kedvű, mozgékony életvidám, nem tűnik betegnek, hasmenése nincs, most fél éves. Nem tudjátok mi lehet vele? Csak annyi hogy nem akar hízni, pedig olyan szép kis cicus...

2013. máj. 9. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nagyon sovány, akkor meg kéne mutatni állatorvosnak. Lehet, hogy férges, de egy csomó minden betegség tünete lehet a soványság.
2013. máj. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem csontsovány meg semmi durvára nem kell gondolni, de azért mikor ránézek akkor mindig megijedek, hogy hát bőven elférne még ott egy kis husi...


Néhány kép a kicsimről :)


[link]


[link]


[link]


[link]

2013. máj. 9. 22:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Cuki cica. Mennyi idős? Nem lehet, hogy még fiatalka és növésben van.... kb. mint az embereknél a kamaszok hirtelen megnyúlnak, stb.
2013. máj. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jah, biztos, hogy nem férges, mert a féreghajtás után "fogyott" le pont...illetve onnantól kb nem hízott nagyon , előtte sem volt túl vastag... (szobacica egyébként, csak lakásban van, van mellette még egy fiú cica is 1 éves ivartalan- ha ez fontos lehet)
2013. máj. 9. 22:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak növésben van, nyugi. :) Ilyenkor mindegyik elég nyeszlett, az én cicám is ilyen volt kb. másfél éves koráig, pedig ugyanennyit evett (sőt, akkor fiatal cicáknak való tápot kapott, ami tápanyagdúsabb), mint most, akkor mégis 3 kg volt, most meg kb. 6 kg. :D Amúgy most 2,5 éves.
2013. máj. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is teljesen egészséges és normális cica. Tényleg szép. :)

Még növésben van az is látszik rajta, idővel felfog szedni kicsit. Ha szeretnéd, hogy hízzon, akkor adhatsz neki esetleg plusz vitaminokat, nekem bevált a macska Béres, attól hízott is 20 dkg-ot. :D Meg tapinthatóan, láthatóan szebb lett a bundája.

De tényleg ne aggódj az én cicám is ilyen kis nyurga volt, egy deka háj nem volt rajta, aztán idővel nőtt is meg változott is.

2013. máj. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
cuki cica
2013. máj. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Fél éves most, Igen eleinte arra gyanakodtam, hogy látványosan hosszabb lett lett gondoltam be kell hozni kilókban is a dolgot de ez már 3-4 hónapja így megy... olyan kis haspók hogy gyorsan befalja a kajáját, és odamegy és belekajál a nagy cica ennijébe is... pedig kapnak rendesen, mert a nagy meg lassan gurul :P - na jó azért nem de ő jó húsban van.


Emlékszem nla is volt egy ilyen időszak azért nem vagyok meglepve, csak nála nem tartott ilyen sokáig.... ő 1-2 hzónap alatt felszedte magát aztán újra nőtt egyet meg int hamar felszedte magát... ezek szerinte a fehér cicumnál pedig ezek a fázisok kevesebbszer de tovább tartanak.

Oké, hát akkor nem aggódok, majdcsak meghízik mert étvágya az van rendesen és amúgy egészséges is.

Köszi a választ mindenkinek- és köszi, szerintem is szép, cuki cica :3

2013. máj. 10. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!