Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti kiscica, segítség!...

Benti kiscica, segítség! Miért nem eszik, iszik tálból? Miért nem használja az egyik almot? Ki mehet a kertbe?

Figyelt kérdés

1. 8 hetes cica csak kézből eszik, olyan mintha tálból nem tudna vagy még a földről is szokott, de amint ott hagyom már is abbahagyja az evést. Inni a földről iszik ahová kifolyik a víz, vagy a kutya táljából ami nagyobb mint ő és közben pancsol is. :( Hogy lehetne tálból etetni?

2. Az egyik almos láda helyett inkább a szőnyeget használja, a másikat szépen használja. És játszik az alomba és néha meg is kóstolja. Néha kapar keresi a helyett majd elhelyezkedik, utána újra, majd kijön inkább és nem pisil. Ezt miért lehet?

3. Kivihetem a kertbe, vagy inkább nem érintkezzen a külvilággal és akkor nem is fog kivágyni? Ne tudja mi van kint és akkor ellesz bent, nekünk ezt mondták ahonnan hoztuk. Bár a teraszra kiszoktam engedni, most még könnyű elkapni ha szökne. Kizárólag benti cicának szeretnénk, egyedül sohasem mehetne ki, mert baja eshet! Viszont én felügyelettel szívesn kiengedném. Inkább ne?


2013. máj. 10. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
mi macskánk is ilyen lökött volt,szeret még ma is kézből enni,nem tudom miért-a tálba van hogy nem eszi a kaját,csak ha mi etetjük!hát a kivitelre én nem tudok mit mondani
2013. máj. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Amúgy aranyos kis cicc!
2013. máj. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Legalább 12 hetes koráig az anyjával kellett volna maradnia, nem csoda, hogy ilyen problémák vannak (ezek nem is igazán tekinthetők problémának!). Úgy írod, mintha 8 hónapos lenne... Nagyon pici még, lassan fog megtanulni tálból enni, egyelőre nem kellene még felnőttként kezelni.


Ha benti macskának akarjátok, akkor ne vidd ki a házból, esetleg majd később lehet vinni pórázon sétálni. De azt még nem szabad most megpróbálni, a pórázhoz szoktatást, majd csak később...

2013. máj. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, 8 hetesen még nagyon kis "bénák". Én is vártam volna még az elszakítással, de hát már ez van.

Azért ne szoktasd rá a kézből evésre, inkább próbálj több féle tálkából enni adni, hátha valamelyik bejön neki, elég ügyesen tanulnak.

Azt az almos cuccot amelyiket nem használja próbáld más helyre tenni, lehet az nem tetszik neki. Nekem két cicám van az egyik szintén játszott az alomban, már kissé idegesítő volt, mert a felét kikaparászta meg ott hajkurászta a farkát, de idővel ezt kinőtte. És mindezt 12 hetes kora után, szóval nektek még van jó pár hét, mire ez normalizálódik.

Ha kizárólag benti cicának szeretnéd, akkor szerintem egyáltalán nem kéne kivinni. Most meg pláne nem, mert még a benti helyzethez sem alkalmazkodott, ahogy írtad. Majd ha kicsit nagyobb lesz és esetleg kivágyik, akkor felügyelet mellett ellehet kezdeni megmutatni neki a külvilágot. Mondjuk lehet a pórázt/hámot már nagyon kicsi korban el kell kezdeni rászoktatni, mert a miénk már több hónapos korában nem viselte el magán, többszöri próbálkozás után is földhöz vágta magát benne és képtelenség volt őt kivinni benne. Nagyon sok minden tapasztalat alapján dől el, meg figyelni kell a cicád egyéni dolgait is és lehetőleg aszerint bánni vele.

Szóval türelem, mert még pici a cicád, idővel ügyesebb lesz és remélhetőleg az összes "probléma" megszűnik magától.

2013. máj. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A pórázhoz szoktatást valóban kicsi korban érdemes elkezdeni, de nem most, mert ahhoz még túl kicsi a cica. Kb. akkor, amikor már tényleg rendesen eszik és iszik és megismerte valamennyire a környezetét. Eleinte még így is játszani fog a pórázzal valószínűleg, de idővel megszokja. A hám amúgy jobb, mert azt eleinte szoktatásnál hagyhatod rajta bent a házban is, a póráz részt pedig addig lecsatolod. Továbbá nem utolsó szempont, hogy kényelmesebb is neki és nem tud kibújni belőle. És sokan mondják, hogy ha váratlanul rá akar támadni egy kutya, akkor gyorsan el tudják rántani, vagy felvenni (az megfelelő hámnál nem fáj a cicának, mert egyenletes a súlyeloszlás).
2013. máj. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!