Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Perzsa macska tartása?

Perzsa macska tartása?

Figyelt kérdés

Holnap lesz egy perzsa cicám,és jó lenne ha tudnának páran írni erről a fajtáról pár dolgot,amikkel jó tisztában lenni.

Köszi a válaszokat!



2013. máj. 15. 23:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Sokat kell fésülni, kefélni a szőrét. Lehet venni furminátort meg hasonló keféket, ami kiszedi a laza aljszőrét. Vigyázni kell, hogy ne koszolja össze a szőrét és ápolni kell, különben összeragad, nemezesedik.


Gyakoribbak a fog- és szembetegségek a nyomott orr miatt. Az orr és szem közötti zuggal is lehetnek bajok, főleg extra könnyezés esetén, ezt sem árt tisztítani és nézegetni, hogy rendben van-e, nem dugult-e el a könnycsatorna. A kidülledt szemek és a hosszú szőr miatt gyakoribb a befelé forduló szemhéj is, ami irritálja a szemet és gyulladást okoz. A comboknál lévő faggyú- és illatmirigyek is elzáródhatnak a hosszú szőr miatt.


Szóval az átlagnál több törődést és odafigyelést igényelnek, gyakran át kell vizsgálni őket, hogy minden rendben van-e.


Én a macskák fürdetését nem szoktam javasolni, szerintem nincs rá szükség egyáltalán, de ha mégis fürdetni akarod, akkor a sok szőr nehezebben szárad meg, tehát vigyázni kell nehogy megfázzon amíg nedves. Vagy ha hajszárítóval szárítod, akkor nehogy megégjen a bőrük a túl meleg levegőtől.


Amúgy általában kevesebb mozgásigényű, nyugodtabb macskák szoktak lenni.

2013. máj. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Perzsa száraz fajtatáppal kell etetni pl Royal Canin,mellette kapjon lehetőleg minden nap főtt húsokat disznó kivételével,és friss vizet.Fésű,kefe a szőrméjéhez,bórvíz vattapamacs a szeméhez.Szősztelenítő hengerekkel szerelkezz fel alaposan.Ha rendszeresen kap halat is,meg persze egyébb húsokat,én nem etetném alutasakos tápokkal,azoktól csak hízna.A Royalba van szőroldó anyag,de nem árt neki külön időnként pasztát is adni.Kötelező oltások,féregtelenítés,amikor időszerű.Wc ből nagy kell neki,a legolcsóbb pl aldi-s,vagy lidl-ös alom simán megteszi.A popója körül érdemes lenyírni,vagy lenyíratni rövidebbre a szőrét,mert könnyen összekaksizzák a bundájukat.Tejet tilos adni neki.Minél több friss vizet iszik,annál jobb.Túrót,lágysajtokat,natúr joghurtot ehet,de csak módjával. :)

Hordozóból is nagyra van szükség.Nem Maine Coon méretű,de nem is házicica méret...

2013. máj. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Megtervezett macskavásárlás..


A perzsák nyugisak,de önfejűek.Náluk idő míg kiérdemled a szeretetet.A lényeg a lényeg,hogy nem alkalmasak kinti életre,csak lakásmacskák.


Naponta szemtörlés borvízzel(patikában kapható)2x.

1-2 havonta fürdetés és szárítás!Ugyanis a hosszú szőrt nem tudják úgy gondozni.

Naponta fésülés.

2 hetente fültisztítás és körömvágás.


Nem beteges fajta,de vannak örökletes betegségeik amiktől nem kell félni ha tenyésztőtől veszed.


Majd rakj be képet a cicáról :)

2013. máj. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


[link]


[link]


Köszönöm a válaszokat!


Itt van pár kép a cicáról

2013. máj. 16. 23:55
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagyon kis nyugodtnak tűnik. :)

De ez nem igazi perzsa szerintem. Ami nem baj, egyébként.

2013. máj. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Maxitabi ***** válasza:
Gyönyörű, de ez nem perzsa... lehet benne valami,de nem túl sok..Attól még igen cuki!!
2013. máj. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
a kép nem tükrözi a valóságot,szerencsétlenről nem sikerül emberi képet készítenem:) láttam a papát és a mamát is,ők vér perzsák.A cukkernek is megvan minden vonása csak élőben látszik :)
2013. máj. 18. 00:53
 8/9 A kérdező kommentje:
mondjuk ha nem is perzsa teljesen az sem érdekel,imádom és az a lényeg:)bár a szülőket elnézve ez lehetetlen.
2013. máj. 18. 00:54
 9/9 anonim ***** válasza:
91%

Szaporítós perzsa,de legalább egészségesnek tűnik,bár kétlem,hogy a szülők tesztelve lennének.

Cica-cica szeresd,de kár,hogy szaporítót támogattál.

2013. máj. 18. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!