Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vállaljak egy második kiscicát...

Vállaljak egy második kiscicát a most 4hónapos egyedül tartott kandúrom mellé? Mennyivel többe kerül két macska tartása? Részletek.

Figyelt kérdés

Olyan gondom van, hogy mostanában a cicám amikor hazaérek munkából nem akarja abbahagyni a nyávogást és a megyek valahova a lakásba mindig jön utánam. Én ezt úgy értelmeztem, hogy talán szeretethiánya van. Ezért is gondolkodtam el azon, hogy szerzek neki egy "tesókát". Viszont anyagilag nem tudok minden hónapban plusz 10.000 ft-okat kiadni?

A kérdésem az lenne, hogy egy 2. cicának külön wc, külön kajatál, itató, szállító kell? A játékok lehetnek közösek?


Minden vélemény érdekelne! előre is köszönöm!


2012. aug. 7. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kell neki semmi külön,mert amúgy is azt fogja használni amin a másik macska szaga van.

Jó ötlet egy másik cica, hiszen nem lesz sose egyedül, és még az sem baj ha nem ugyanolyan macskák.

Én most 2 különböző helyről hozok el cicákat és már volt vagy 15 macskám.

Multkor az állatorvos azt mondta, hogy a lakásban tartott cicáknak különleges tápot kell venni, mert nem foghatnak egeret, és kell a táplálkozásukba, meg az idegrendszerüknek.

2012. aug. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak dupla táp kell meg esetleg külön tányér vagy ikertál.
2012. aug. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kerül sokkal többe, igazából csak a kaja, amivel többet kell kiadni. Meg az állatorvos. Mondjuk szerintem örülnének a külön alomtálcának, általában még egy macska is örül neki, ha kettőbe piszkíthat, mert nagyobb eséllyel tiszta legalább az egyik, de macskája válogatja. Múltkor láttam a tévében, hogy az a legjobb, ha eggyel több almod van, mint ahány macskád. De ezt senki nem tartja be.


Viszont ha ennyire vágyik társra, akkor sokkal jobban éreznék magukat ketten.

2012. aug. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! Lesz még egy-két álmatlan éjszakám mire eldöntöm, de hajlok afelé, hogy vállaljak egy másikat, mert szeretném ha mostani cicám boldog lenne.

Amit írtál, a külön táp benti cicáknak, az meg tudnád mondani, hogy milyen márkában kapható, és esetleg mennyibe kerül?

2012. aug. 8. 19:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Az a különleges táp benti cicáknak - hülyeség. Már elnézést. Minden macskának húst kell adni főleg. Vagy legalább olyan tápot, ami minél több húst tartalmaz. Az ilyen átlagos konzervek, száraztápok leginkább csak felesleges anyagokat, "szemetet" tartalmaznak.
2012. aug. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

21 évig élt a cicám tápon. Soha egy falat húst nem evett.

Én is két cicát tartanék a helyedben. Semmiből nem kell dupla, csak kajából kicsit több. No meg az évenkénti oltás dupla. De az öröm bennük négyszeres.

Nekem most 3 van.

2012. aug. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!