Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül egy macska...

Mennyibe kerül egy macska tartása, és mi kell neki?

Figyelt kérdés
Eddig nem volt macskánk, de úgy néz ki, hogy befogadunk egyet az utcáról. Mi a legfontosabb neki? Amit lehet, inkább házilag készítenék. Ilyen az alomtálca és a játékok, valamint a fekvőhely. Kaparófát majd szerzek neki, ha máshonnan nem is, a piacról. Milyen oltások létfontosságúak? Milyen tápot adjak neki? És ez mennyibe kerülne? Gondba vagyok, mert már vannak kutyák a családba, és papagájom is... de megsajnáltam, hogy az utcán kóborol...

2013. febr. 10. 16:15
1 2
 1/17 Darkkingdom ***** válasza:
Biztos hogy az utcán kóborolt? mert ez egy macska ezek szoktak az utcán kóborolni és majd valamikor hazamennek!Biztos vagy benne hogy nem valaki más macskáját fogtad be?
2013. febr. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
első válaszadóval egyetértek!De ha kicsi még akkor konzervet adj neki (a fogai miatt) illetve szoktathatod házikoszthoz,aztán ha nagyobb lesz akkor néha száraz tápot néha konzervet adj neki.A wc-t okosba megtudod oldani (én 1500ft- ért vettem cica wc-t,de semmiben nem különbözik egy műanyag alacsony lavor féleségtől :D ) játéknak megteszi egy plüss,egy gumilabda,pingpong labda, csak arra figyelj hogy ne legyen rajta könynen lenyelhető rész.Oltások nemhiszem,hogy fontosak...nekem 6 cicám van és egyiknek sincs semmilyen oltása..ivartalanítva vannak és ennyi..féreghajtót kapnak még..más nem kell.
2013. febr. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
fekvőhelynek megteszi egy kartondoboz is vagy egy kosár..de ha "barkácsolni" van kedved akkor egy rossz pulóverbe beletömsz egy kispárnát,aztán az ujjait összevarrod és kész is a fekhely.
2013. febr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
[link] ez alapján elkészítheted :)
2013. febr. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Még nagyon pici macska, már 1 hete itt van előttünk, nem de csak most hoztam be a házba, eddig vártam, hogy elvigye valaki. Első napokba nem adtam neki semmit, aztán vittem neki tejet, meg kutyakonzervet, de úgy döntöttem, hogy befogadom. Biztos, hogy nincs gazdája.

Csak az oltások aggasztanak. Mert egy csomó oltásról olvastam...ivartalanítani mindenképpen fogom. De ha lehet, inkább bent tartanám. Köszi a tippeket! :)

2013. febr. 10. 16:34
 6/17 Mecse ***** válasza:
100%

De igen fontos az oltás. Itt van a részletes oltási program ; [link]


Ami a legfontosabb neki az az hogy felelősségteljes gazdája legyen aki megérti hogy elég kóbor macska van az utcán, ezért ivartalanítja hogy gondtalanul élhesse a nemi hormonoktól mentes cicaéletet területvédés és egyéb őrület és sérülések nélkül.


Amit felsoroltál az mind kell majd neki, kaparófát viszont jó lenne minél hamarabb beszerezni, mert jobb híján a bútoraidat fogja használni, és később nehéz erről leszoktatni.


Az hogy milyen tápot adsz neki az a te pénztárcád függvénye egyedül, senki nem fog tudni neked válaszolni erre anélkül hogy tudná mennyi pénzt tudsz szánni rá egy hónapban.


A macska (mint minden állat) felelősségteljes tartása elég sokba kerül, ez egy olyan kérdés hogy "mennyibe kerülne", ami rengeteg dolog függvénye, milyen almot akarsz használni, milyen tápot akarsz adni neki, fogod-e variálni a tápokat nedveset szárazzal vagy csak szárazat? Fog-e nyers husit kapni, stb. stb.


Egyébként ha benti cicu lesz akkor neked kell majd gondoskodnod az energiái levezetéséről, játszani vele minden nap, mivel csakúgy mint a kutya, ha unatkozik, rombolni fog, ne adj neki lehetőséget rá.


Egy szóval megválaszolva a kérdést tényleg azt tudnám mondani hogy : sokba.


Anyagilag sokba, plusz a járulékos dolgok, ha egy kint nevelkedett cicát be akarsz szoktatni az egy külön meccs lesz az elején még, cicabiztossá kell tenned a lakást, kábeleket beburkolni, eltenni a törékeny dolgokat onnan ahol eléri a cica és ahová felugorhat, elpakolni a növényeket mert van ami mérgező a macskára illetve ha kinti cica volt akkor vlsz. a cserépbe fog próbálni piszkítani etc. etc. ...

2013. febr. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Mecse ***** válasza:
Ah, ha kismacska akkor valamivel egyszerűbb, az volt a fejemben hogy felnőtt cicus :).
2013. febr. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Remélem, nem lesz gond a beszoktatásával, főleg hogy nagyon pici, de az oltásokat mindenképpen beadatnám neki, köszi a választ! :)
2013. febr. 10. 16:39
 9/17 A kérdező kommentje:
Mi egy külvárosi részben lakunk, ha ivartalanítva van, valamint megkapta az oltásokat, ki is lehet majd engedni?
2013. febr. 10. 16:41
 10/17 anonim ***** válasza:
ivartalanítás után nem nagyon akarnak elmenni a háztól..
2013. febr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!