Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S! Mi ez a műtét utáni...

Borcsi02 kérdése:

S. O. S! Mi ez a műtét utáni őrület?

Figyelt kérdés

3 lány cicámból tegnap esett át az utolsó cica az ivartalanításon. A két kisebb egy testvérpár, közülük műtötték tegnap az egyiket. Ezt csak azért írom le, hogy érzékeltessem, a kezdetektől nagyon szoros, testvéri kapcsolat fűzte össze őket. Amikor az első testvért vittük pár hónapja ilyen műtétre, akkor is az történt, hogy amikor hazajöttünk, csak az idősebb cicám fogadta el, a saját tesója egy hétig, amíg a gallér le nem került róla, kitért az útjából, és fújt rá állandóan. Gondoltam, az idegen szagok és a gallér miatt fél, bár próbálta az egy hét alatt többször is szagolgatni, ismerkedni. Aztán lekerült a gallér és rendbejött minden köztük.

Most viszont sokkal rosszabb a helyzet, és már én is nagyon meg vagyok lepődve.. A korábban operált cicatesó, akihez hazaérkezett a frissen operált cica, tegnap óta retteg, szinte rázkódik, úgy remeg,ha csak meglátja az ajtó üvegén át a galléros kis árnyékot, szemtől szembe meg még rosszabb, megy a fújás, mélyről jövő grrrr hangok,egyszerre fél és dühös szerintem, meg 5 másodpercenként a kétségbe esett nyávogások, mint amikor tüzelt. És ezt akkor is csinálja, amikor nincsenek egy helyiségben! Azt értem, hogy biztos hozott magával idegen szagokat a rendelőből a cica, de hogy ennyire ne ismerjék fel egymást...:(

Nemrég levettem a gallért róla, hogy majd inkább szemmel tartom a macskát,nehogy bántsa a varratokat, de nem változott a helyzet, és már az operált cica is beindult, magához tért, és iszonyatosan megy az oda-vissza rikácsolás, fújás, többször egymásnak akartak menni. Már nem tudom, melyik fél jobban a másiktól.

Az érdekes az, hogy amikor elvonulok külön szobába a lábadozóval, akkor a másik megszállott módon be akar törni oda, ahelyett, hogy ellenne magában, övé az egész ház többi része, de ő csak jön és balhézik.

Azzal tisztában vagyok, hogy mindez a műtét miatt van, de azért a saját szagokat csak megőrzi egy macska magán, amit a másik érezhetne, hisz a rendelőben is végig a saját hordozójában tartották. Vagy így is ráragadhatott valami egyéb illat? Voltak ott fiú macskák is, ahogy néztem.

Igazából amiatt aggódom, hogy az eddigi kis barátságukkal mi lesz.

valakinek valami hasonló tapasztalat, esetleg magyarázat, főleg arról, hogy ez milyen törést okoz nekik és meddig tarthat? Előre is köszönöm!


2013. máj. 18. 12:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Köszi a jelentést! :)

Örülök, hogy javul a helyzet. Kár, hogy nincs valami védő valami, ami távol tartaná a szagokat. Most biztos nem lesz annyit ott a cicád a varratszedésnél, de még így is lesz szaga megint... hát én is kíváncsi leszek mit fog szólni a már nem annyira ismeretlen szaghoz a másik cica. Két hónap múlva én is viszem a picimet, remélem nálunk nem lesz ilyen tortúra, mondjuk ő fiú, szerencsére varratszedés meg seb kilőve, de a szagok...

2013. máj. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Bocs, hogy kicsit elmaradtam a fejleményekkel, de hátha még hasznos, tanulságos lehet valakinek a jövőben hasonló cicás helyzetben:

Szerdán jutottunk el varratszedésre, mert hétfőn még úgy láttam, gyógyulhatna a seb (persze túlaggódtam, mint mondták). Szerencsére a hazajövetel után már semmi gond nem volt a cicák között, nem kezdődött újra az utálkozás. Addigra amúgy is helyreállt a barátság (nagyjából egy hét után tényleg), szóval az a fél óra, amíg most az orvosnál voltunk, nem rengette meg azt, és mivel semmit nem kentek a cica pocijára, újabb idegen szagot sem hoztunk haza. Csak odacammogtak egymáshoz, egy gyors szagminta után pedig elrohantak együtt tombolni a kertbe.:)

2013. jún. 1. 09:08
 13/16 A kérdező kommentje:

Ja, azt kifelejtettem, hogy akart kenni a sebre az orvos valamiféle hámosítót, de végül csak visszatették a hordozóba, és eljöttünk,szerintem elfelejtette:) Bevallom,én ennek titokban örültem, mert nem akartam, hogy megint "olyan szaga" legyen.:)

Kedves utolsó válaszoló, sok sikert a elkövetkező műtéthez, én fiú cicával még nem csináltam végig ilyesmit, de nekik még gallér sem kell, és egyszerűbb a műtét, szerencsére. Biztosan a kicsikédnek is lesz kórház szaga, de szerintem macska függő is az általam elmesélt műtét utáni "hiszti", nem biztos, hogy mindenkinél ennyire durva, nálunk is ez volt a legidegtépőbb a 3 közül. A legkritikusabb pont a hazahozatal, meg az azt követő nap, olyankor annyira elesettek, de mivel fiúknál nem kell gallér, ő biztosan nem fog annyira kínlódni a műtét után!

2013. jún. 1. 09:21
 14/16 anonim ***** válasza:

Köszi a leírtakat. :)

Jó, hogy azért viszonylag hamar kiheverik a "butaságaikat".

Igen, már azon agyalok, hogy most viszem a cicám, de inkább várok még egy hónapot. Még csak 20 hetes lesz és még annyira nem akarom, hogy belerondítok az ő kis nyugis életébe. A nagyobbik hím cicámnál semmi probléma nem volt egy nap és utána már normális volt minden. A picinél még a kajamegvonástól is félek, mert ő annyira zabás, hogy 4-5 óránként kell neki kaja. Jó pár etetés kifog maradni a műtét előtt, ez is rossz érzés, meg hogy a másik cicát sutyiban kell majd etetni... Meg hát azért bármennyire is rutin műtét mindig ott van, hogy bármi lehet. DE nem lesz semmi. :)

Örülök, hogy ti túl vagytok rajta és helyreállt a béke. Nektek is további jókat! :)

2013. jún. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Ó,hát persze, hogy minden rendben lesz!:) Bevallom, én is alig tudtam visszatartani a könnyeimet, amikor ott kellett hagynom a cicákat a műtétre, és végig izgultam értük, amíg haza nem kerültek délután, de fő a pozitív hozzáállás!:) Olyan hamar regenerálódnak ezek a kis ciccek, testileg és lelkileg is, hogy csak na!:)

A műtét előtti etetést illetően: nektek is azt tanácsolták, hogy műtét előtti este, 6 órától már nem ehet? Mert nekünk mindig másnap reggel 8-kellett vinni a cicákat, még akkor is, ha több cicát operáltak aznap és a miénk nem is került sorra egyből. Annyira nem volt vészes, hogy este már nem kaptak, mert általában 8-9 körül már nyugovóra térnek,és ha előtte nem kapnak enni, hát egyszer talán kibírják.:) (Amúgy én nem tudtam elkülöníteni őket, így a többiek sem kaptak már aznap enni). Viszont semmiképp nem akartam megkockáztatni, hogy szegények hányjanak a műtét után, ezért szigorúan betartottuk mindig ezt a kényszer diétát.

Engem inkább az zavart, hogy mikor hazakerült legutóbb a cicám, úgy délután 5 körül, ébredés és miegymás után, lassan már 24 órája nem evett szegény, és hiába volt kábult, és hiába nem szabadna ilyenkor enni-inni adni nekik, este 9-kor már a konyhai szemetesnél találtam a sötétben, olyan éhes volt, hogy már kukázott volna:( Akkor eldöntöttem, nem szenvedtetem tovább, és kapott szegényke enni, nem is történt semmi baj. Igaz, 20 centis távolságból figyeltem, nehogy félrenyeljen vagy valami baj legyen, és rá is fért, mert nagyon le volt gyengülve.

Amúgy igazad lehet abban, hogy 20 hetesen még lehet, fiatalka egy ilyen műtéthez, én semmiképp nem szeretnék beleszólni, de nálunk előre megkérdezték az orvosnál, hogy mennyi idős, mert hogy ők túl fiatal cicát nem műtenek. Ezt lehet, hogy orvosa válogatja. De én azért kivártam a 9-10 hónapos kort. Volt fiú cicám is korábban, tényleg nagyon kellemetlen, amikor elkezdenek jelölgetni, nem egy leányálom:), de 5-6 hónaposan nekem valahogy nem lett volna szívem még kitenni őket ennek. Viszont ha kijárós cica, akkor lehet, hogy ezt a luxust, kockázatot nem engedheti meg magának az ember, hogy kivárja,míg idősebb, esetleg ivarérett lesz, mert ha elkezd össze-vissza csatangolni, bármi baj érheti.

2013. jún. 3. 09:43
 16/16 anonim ***** válasza:

Igen, főleg a fiúk gyorsan túl vannak ezen.

Én már nem igazán emlékszem, hogy mikortól nem adhattam neki enni, de azt tudom, hogy én direkt péntek du.-ra kértem időpontot, hogy utána a hétvégén is vele lehessek. És nálunk rögtön sorra került és este kellett érte menni. Az etetéssel kapcsolatban nem emlékszem, hogy tiltották volna utána, szerintem már másnap simán ment.

Én nem akarom megvárni, amíg ivarérett lesz a pici. Már annyira nem is pici 2,5-2,6 kg. (valahol ezt is olvastam kritériumként), de már annyi mindent írogatnak... Megkérdeztem a dokit, hogy mikortól lehet, ő mondta az 5-6 hónapot. Én amúgy is 6 hónaposan gondoltam, mert a másik cicám is akkor esett át rajta és nála sem volt gond. Szóval megvárom a jövő hónapot, de szeretnék már túl leni rajta.

Én eltudom őket különíteni egymástól az etetés szempontjából, csak tudom milyen kis haspók a pici és ha megérzi a másikon, hogy az evett... nem tudom, lehet tényleg nem kéne ennyire emberi tulajdonságokat rájuk aggatni, de hát valahol az emberek is nagyon állatok... :D Na mindegy. Úgyis minden okés lesz.

Szia :)

2013. jún. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!