Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja?

Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Idejár egy kandúr macska kb. 1 hete, nem tudom kié lehet, szoktam etetni, eddig jó étvágya volt, most meg mindenből 1-2 falatot eszik csak. Tele van kullanccsal és férges is, holnap megfürdetem bolhairtóval, mostmár hagyja magát megfogni. A férgesség okoz étvágytalanságot? Vagy h párzási időszak van? Mivel etessem, ami tápláló? Köszi a válaszokat.

2013. máj. 19. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A kullancsok, és férgek nemcsak az állatokra veszélyesek, hanem az emberre is, úgyhogy szerintem vegyél féreghajtó tablettát állatorvosnál, illetve bolha-kullancs riasztó-irtó cseppeket is, ha szeretnél jól gondoskodni a macskáról.

A súlyos férgességtől lehet gyengébb, lesoványodhat tőle, anémiát is okozhat. De sajnos ilyen kóbor macskáknál nincs kizárva a vírusos betegség sem (FIP, FeLV, calicivírus, rhinotracheitis). Így látatlanban, vizsgálat nélkül nehéz megmondani, mi lehet a baja. Egyébként a súlyos kullancs, és bolhafertőzöttségtől is lehet anémiás, amitől legyengülhet.

Lehet az lenne a legjobb, ha érdeklődnél menhelyeken, hogy befogadnák-e, vagy elgondolkozni, hogy Te be tudnád-e fogadni. Fel lehet facebookra is tenni egy kis hirdetést, hátha valaki szeretné befogadni.

De ennek a macskának mindenképpen állatorvosra lenne szüksége, alapos kivizsgálásra,és vakcinázásra.

Az, hogy mit egyen, megintcsak a pénztárcádtól függ. A kereskedelemben lehet kapni teljes értékű macskaeledeleket, azzal lenne a legjobb etetni.

2013. máj. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Már jobban van, eszik rendesen :) ma vettem neki féregtelenítőt, holnap ha jó idő lesz megfürdetem. Valószínű megtartom :)
2013. máj. 23. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!