Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy ivartalanított lány...

Gyémántlány kérdése:

Van egy ivartalanított lány cicám, párzási időszakban ettől függetlenül ellepik a teraszt a kandúrok. Hogy távolíthatnám el őket onnan?

Figyelt kérdés
Nem rég arra lettem figyelmes, hogy a teraszajtót az egyik látogató levizelte, és maga a terasz is tele van idegen macskák szőrcsomóival. Mit tegyek, hogy ne jöjjenek többet a teraszra? Van valami olyan szer, vagy növény, aminek az illata elzavarná őket? Esetleg más módszert kéne alkalmaznom? Válaszaitokat előre is köszönöm! :)
2013. máj. 20. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom azért mennek, mert a te cicád is megjelölte a helyet. Vagy az egyik elkezdte és azután mindegyik kandúr magának akarja és ő is odapisil (jelöl).

De érdekes, hogy még így is mennek a kandúrok, mármint ennyien... Milyen műtét volt a cicádnál, mindent kivettek a méhet és a petefészket is?


Lehet kapni cica távoltartó sprayt, de szerintem ez annyira erős ösztön náluk, hogy nem sokat érne ilyesmi. Mosd le erősen ecetes vízzel az ajtót és azokat a helyeket, ahová jelölgetni szoktak. Az egész teraszt érdemes jól felmosni domestosos vízzel, aztán ha megszáradt ecetessel (fontos, hogy ne keverd a két szert!), de simán ecetessel is jó. A falat vagy olyasmit, amit nem tudsz lemosni, azt fújd le ecettel, vagy ecetes oldattal. Ez már sokaknál bevált.

2013. máj. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 borcsi02 ***** válasza:

Tényleg érdekes helyzet, nálunk is ugyanez van, a 2 éves lánycicám már több, mint egy éve ivartalanított, és a szomszéd két kandúrja, akik idén lettek ivarérettek, ugyanúgy meg vannak bolondulva, üldözik, terrorizálják, próbálják elkapni szegényt, ő meg csak menekül. Szerencsére csak kijárós macska, el sem tudom képzelni, mennyit szekálnák, ha folyton kint lenne. Nála csak a petefészek lett eltávolítva, és szerintem jól sikerült a műtét. Arra gondoltam a saját esetünkből kiindulva, hogy lehet, hogy vannak olyan kandúrok, akik még nem elég erősek, idősek ahhoz, hogy dominánsak lehessenek a területükön, és ezért nőstényt sem tudnak szerezni maguknak, így bepróbálkoznak mindenhol, ahol csak lehet, már akkor is, ha csak megérzik, hogy egy cica lány, függetlenül attól, hogy ivaros-e vagy sem. Legalábbis ez a két fiatal hím, ahogy láttam, elég kis kajla, és esélyük sincs, amikor megjelenik egy nagyobb, erősebb kandúr. Egyébként teljesen megértem, mennyire zavaró és bosszantó ez a helyzet...

Amúgy szerintem is egymás jelölését próbálják überelni, amikor a teraszra pisilnek, függetlenül attól, hogy melyik mikor kezdte korábban az odajelölést. A macskariasztó növényről nem zeng senki ódákat, hogy hatásos lenne, ráadásul a telet amúgy sem élné túl. Ahogy előttem írták, az ecetes felmosás hatásos lehet, de nagyon erősen kell majd sikálnod, hogy minden szagot eltüntethess:)

2013. máj. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Az jutott még eszembe, hogy ha a felmosás sem használ, akkor esetleg fújd le a cicákat tiszta vízzel, amikor odamennek. Vagy ha megijednek a síptól akkor vesd be azt, vagy valamit, amit nem bírnak. (Persze csak óvatosan, hiszen azok a cicák másnak sokat jelentenek, ne essen bajuk.)

Sajnos tapasztaltam, hogy ilyenkor meg vannak bolondulva a kandúrok. Nálunk több alkalmas hely van, ahová elbújhatnak a nőstények, így sok lány cica nálunk bújik el, a fiú macskákat pedig csapkodhatom seprővel (nem erősen, csak megzavarni akarom, nem bántani) is, nem érdekli őket. A múltkor kint bográcsoztunk égett a tűz is. Elbújt mögénk egy szegény lány macska. Nyolc (8!) hím üldözte, tőlünk sem ijedtek meg, volt, amelyik már majdnem leverte a bográcsot! Elkezdtem hangosan tapsolva rohanni feléjük, de akkor is épphogy meghátráltak. Már azon sem lepődtem volna meg, ha valamelyik képes megtámadni és kb. harcolni velem a nőstényért. :DD Kutyák és autók között is simán átszaladnak, csak a nőstényt látják maguk előtt. Ezt csak azért írtam le, hogy tényleg nagyon nehéz őket elriasztani és önveszélyesek is sajnos.


Amúgy érdekes, mert nekem rögtön jönnek a hímek, ha szólítom őket, otthagyják a lányokat. Egyszer fordult elő az évek alatt, hogy többször kellett szólni. Olyan is volt, hogy már az idegen macska hátán feküdt, de ha szóltam otthagyta és jött. Igaz nem olyan gyorsan és nem olyan boldogan, mint amikor enni kapnak. :D

2013. máj. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még lehet a cicódnál egy kis hormontermelés, amit a kandúrok megéreznek!
2013. máj. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!