Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tartsam a kiscicáimat?

Hogyan tartsam a kiscicáimat?

Figyelt kérdés

Van 2 gyönyörű 3-4 hetes kiscicám. Az anyjuk is a mienk, itt van velük. Szépen nőnek, már kezdik felfedezni a világot, csak nem tudom, hol lenne nekik jobb. Kertes házban lakunk, a cicák is kint vannak. Van 3 melléképületrész. Az egyik zárható, szellősebb, a másik kisebb, az a "lomosunk", biciklitároló. A cicáim jelenleg ott vannak, oda fialt az anya. Az egy kicsit rosszabb hely, mert tele van minden cuccal, viszont ha itt be van zárva az ajtó, hogy ne tudjon semmi és senki bemenni, akkor is be tud m,enni az anyamacska, mert fent a tetőn van neki egy járata.

Nem tudom ilyenkor hogy szokták? Rakjam őket át a másik helyre, nem kell majd őket elzárni, mert úgyis itt az anyacica? Vagy jobb elzárva?

Féltem is őket. A mi cicánk egyedül volt anno, neki nem volt itt az anyja, és őt sokáig elzártam, és mindig csak a felügyeletemmel volt kint az elején. De itt hogy itt van az anyja? itt hagyhatom őket egyedül?



2013. máj. 21. 09:44
 1/1 anonim válasza:
Szerintem nyugodtan hagyd őket egyedül, az anyukájuk vigyáz rájuk. 3-4 hetes kiscicák úgysem tudnak messzire menni. A miénk most 8 hetes, a szituáció kb. ugyanez volt, azt tanácsolták nekem, hogy ne legyek túlóvó a kicsivel szemben, pedig nem volt nálunk az anyukája, de voltak anyamacskáink. Ők vigyáztak rá, illetve a kicsinek is jobb, ha szép lassan megismeri a környezetét, eleinte persze érdemes felügyelettel. Nézz rá gyakran, de szerintem nem igényli, hogy állandóan őrizd a lépteit. :)
2013. máj. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!