Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Titeket is meg szokott karmoln...

Titeket is meg szokott karmolni a macskátok? Nem féltek a fertőzéstől?

Figyelt kérdés

Végül is a mancsával kaparja a macskaalmot, aztán lenyalogatja... és ez megy be a sebbe...

Le szoktátok kezelni, vagy kicsit levizezitek/benyálazzátok, és kész? (Esetleg annyi sem?)

Én néha Betadine-t használok, néha leöblítem, de tegnap este elfelejtettem (mert leforráztam magam a teámmal, miközben felugrott az ölembe, és sikerült a combomban megkapaszkodnia az én drága macskámnak...:D).


2013. máj. 30. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
ki is belezném
2013. máj. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Több, mint 20 éve tartok macskákat, de most, ennek a kérdésnek kapcsán jutott eszembe, hogy még soha, egy sem karmolt meg :) Persze, olyan van, hogy játszok valamelyikkel és a játék hevében odakap, de az csak karcolás. Megmosom és kész, nem gyullad be.
2013. máj. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vicuska87 ***** válasza:
Egy-két karcolás rajtam is van, de én nem tulajdonítok neki nagy jelentőséget, leöblítem vízzel, és kész!
2013. máj. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akkor jó...

Csak mert engem múltkor a tenyeremen karmolt meg kicsit mélyebben a macskám (az állatorvosnál voltunk), és a doki mondta, hogy azonnal tetanusz... elmentem a háziorvoshoz, valaki épp helyettesítette, aki csak legyintett rá. Aztán más miatt visszamentem a háziorvoshoz, és teljesen kiakadt, hogy miért nem adott a helyettesítő orvos tetanuszt... (Aztán nem lett semmi bajom...)


Csak két napja még leöblíteni is elfelejtettem a sebet... viszont ez a combomon van, ahol azért a bőr is vastagabb... Szóval gondolom, most sem kell neki jelentőséget tulajdonítanom...

2013. máj. 30. 13:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Mély karmolás nyomot nem hagyott még rajtam a macsek, de játszásiból néha előfordul egy-két kisebb karcolás.

Nem szoktam vele csinálni semmit, pedig még allergiás is vagyok a karmolásra, vagyis utána viszket, meg feldagad, mint egy szúnyogcsípés.

Eddig még nem volt tőle semmi bajom.

2013. máj. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé pusztulna az emberiség, ha ilyesmiktől is tartani kéne. Én nem tudok róla, hogy ettől bárkinek baja lett volna, szóval, ha van is ilyen nagyon nem lehet számottevő. Azon gondolkodok, hogy az állatorvos nem viccelt-e... néha olyan fa humoruk van a dokiknak, hogy csak nézel rájuk, hogy ez most vicc volt vagy csak dumál, hogy mondjon valamit.

A lényeg, hogy szerintem ettől nem lesz baja az embernek, mert van immunrendszere, plusz az állatok sem mindegyik terjeszt fertőzést (egy ápolatlan, elhanyagolt kóbortól lehet félnék ilyen esetben). Én nem szoktam semmit csinálni vele, mostanában még csak le sem mosom, mert van egy most már 20 hetes cicám, aki folyamatosan karmolgat, mert ez neki most jó játék, hajnali 3.kor is és baromira nincs kedvem kimászni az ágyból bármit is csinálni a karcolásokkal. Valamelyik nap néztem, hogy elég szép mintás a lábszáram is... És semmi bajom.

2013. máj. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tulajdonítok neki nagy jelentőséget, max vízzel lemosom. Kapart már meg jópárszor macska az elmúlt 30 évben, sosem lett baj belőle. Egyáltalán nem félek a fertőzésektől.
2013. máj. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Meg és nem. Nem is mindig direkt csinálja, csak mellé csap a játéknak. Van, hogy rendesen belém akad a körme, feltépi a bőröm, megharap, a másikat ha le akarom tenni kapaszkodik stb. Nem szarozok vele. Az elmúlt 10 évben semmi bajom se lett, ezután se lesz. Egy tetanuszhoz azért több kell, mint egy egyszerű kis karmolás... A gyereket se viszed majd tetanuszra ahányszor elesik, pedig azok aztán cifrábbak lesznek.


Mióta van macskád? Hidd el egy idő után beletanulsz majd, hogy mi az, amivel foglalkozni kell és mi az, ami szót sem ér.

2013. máj. 31. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amúgy szerintem ahhoz, hogy komoly, tetanusz-komoly helyzet álljon elő, ahhoz a macskának bántani kell akarni, pl. rendesen izomból megharapni, feltépni a rajtad nem csak a bőrt stb. Ehhez meg kb. valami szocializálatlan macskát kéne becserkészned és fogdosnod.


Nekem nagyanyám jött mindig ezzel, hogy úristen meg harapott/karmolt a macska, jaj mi lesz most, a szomszédot tavaly megharapta a macska és mi lett vele, tetanusz meg anyám kínja. Hát persze, de a szomszédnak lehet nem kellett volna elkapni puszta kézzel azt a macskát, amit még sose fogott ember, azért, hogy hazavigye a padlásra, hogy megfogja az egeret. :D

2013. máj. 31. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!