Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet egy macskat leszokt...

Hogy lehet egy macskat leszoktatni a harapasrol?

Figyelt kérdés

3 eves, 3 eve velunk van, szeretjuk, mindent megkap, de allandoan tamad. Nagyon csunyan megkarmol, megarap bennunket, felunk a fertozesektol is emiatt.

Mit csinaljunk? Ha ezt elmondjuk, beveszik allatmenhelybe? Vagy esetleg ezzel az indokkal el lehet altatni?


Leszogezem, miota az eszemet tudom, mindig volt macskank, sokat mentettem meg en is az ehhalaltol, mindig vedtem oket, de most betelt a pohar.


Segitsetek.

Koszonom


2013. jún. 6. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hergeli valaki? Mennyire hirtelen haragú a macs?
2013. jún. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Dehogy hergeli, anyu simogatja, es kozben nekitamad, vagy eppen csak tevet nez, akkor is nekitamad.
2013. jún. 7. 06:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy túl korán választottátok el? 7-8 hetes korban szabadna legkorábban.


Ugyanis előtte pl. olyan dolgokat tnaul meg az anyjától, hogy mikor játszik túl durván...

2013. jún. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
"Mit csinaljunk? Ha ezt elmondjuk, beveszik allatmenhelybe? Vagy esetleg ezzel az indokkal el lehet altatni?" Erre amit írni tudnék, inkább nem, mert kiég a monitor :( NEVELNI KELL! Nyilván megütitek, mikor támad, ez benne marad az ösztöneiben, és ha csak a kezetek emelitek felé, ütésnek véli és támad. A ti viselkedésteket kell újragondolni, nem azon agyalni, hogy lehet megszabadulni tőle. Bár jobb lenne, ha új gazdája lenne...........
2013. jún. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elmaradt a helyes nevelés! Őt már nem lehet megnevelni, túl idős...

Nekem is kicsit ideges cicám van, de megtanultam kezelni.

Ha morog/csapkodja a farkát BÉKÉN KELL HAGYNI!

2013. jún. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Dehogy hergeli, anyu simogatja, es kozben nekitamad, vagy eppen csak tevet nez, akkor is nekitamad.
2013. jún. 7. 20:55
 7/8 A kérdező kommentje:

Negyeske, latatlanban megmondom, hogy tobb allatot mentettem meg mint gondolnad, ugyhogy kikerem magamnak azt amit irtal. Gondolom fingod nincs, hogy lehetne nevelni, ugyhogy maradj inkabb csendben.

6 hetesen hoztuk el, mert a cicamama gazdaja nem vart tovabb, kitette a picit a kapu ele.

2013. jún. 7. 21:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor az lehet a baj, hogy korán elválasztottátok, még ha nem is a ti hibátok ez. Ilyenkor a kismacska nem tanulja meg a helyes magatartást az anyjától, és gyakran agresszív, harapós-karmolós lesz játék közben, mert nem tudja, hogy ez túl durva.
2013. jún. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!