Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért viselkedik így a kicsive...

Miért viselkedik így a kicsivel az anyja?

Figyelt kérdés

Született egy kiscicánk, nagyon szép, egészséges...

Az anyja egy nagyon elkényeztetett cica, és imádta kicsit, folyton mellette feküdt a dobozban, és ha benéztem hozzájuk a mancsával eltakarta a kiscicát, de most hogy kinyílt a cica szeme (három-négy hete) egyre többet simogatom, és mintha az anyuka ,,féltékeny" lenne rá.azóta mintha nem nagyon akarná szoptatni, és egyszer egy kicsit meg is rúgta. Az nőstény cicának volt egy testvére, és azzal is folyton harcoltak a szeretetért, de a kicsiért kezdek aggódni.


2013. jún. 7. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt a macskám, csak én szem nyitás előtt is simogattam a kicsiket mert elég jó volt a viszonyunk az anya cicával. Kinyíltak a kölykök szemei szoptatta őket 1-2 hétig még, utána szinte magukra hagyta, az én kölykeim meghaltak, de a tiédet lehet hogy csak az anya macska most választja el.
2013. jún. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ööööööö, még egyáltalán nincs itt az elválasztás ideje. Úgy tudom, hogy elválasztani 12 hetesen lehet, de ennek még a közelébe se vannak. Kb. 5-6 hetes.
2013. jún. 7. 14:58
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja, és azt kihagytam, hogy a kicsi természetesen próbál szopizni. Már adtunk neki kenőmájast, ami láthatólag ízlett, és nem ment tőle a hasa, vagy ilyesmi, de az anyatej lenne neki a megfelelő táplálék.
2013. jún. 7. 15:04
 4/4 anonim válasza:
Amennyiben az anya nem akarja szoptatni a cicát, vagy kevé ideig hagyja szopni, be kell avatkoznod a cica táplálásába, mert elgyengülhet a kicsi és meghalhat. Állatkereskedésekben kb 1500 ft-ért tudsz anyatej pótlót venni macskák számára, hónapokig kitart, tehát 1 cicára bőven elég egyszer megvenni, azzal kell etetni őt kortól függően. Tehéntejet, májat és ilyesmiket ne adj neki. Tehéntejet soha, a májjal meg még jóideig várj, mert a hasmenésbe el is pisztulhat. Kölyöktápot adj neki, ha már képes elfogyasztani, esetleg párizsit még.
2013. jún. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!