Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért viselkedik így a gyermek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért viselkedik így a gyermekem anyja?

Figyelt kérdés
Már több mint 2 éve szétmentünk a lányom anyjával. Én természetesen fizetem a gyerektartást. Mivel távol lakunk egymástól (350 km), 2-3 havonta tudom elhozni magamhoz, olyankor 1-2 hétig is itt van. Az exem folyton azzal csesztet, h el fog felejteni a gyerek, de múltkor is csak 4 napra engedte el, meg nyárra is megbeszéltük, hogy mettől meddig lesz velem, utána meg hirtelen megváltoztatta, mert valami ballagás lesz, ezért egy héttel később vihetem. De milyen ballagás tart 1 hétig? Amikor velem van, a kislányomnak hiányzik az anyja, ilyenkor megkapom, hogy nem érzi jól magát velem. De amikor viszem haza, akkor nem akar visszamenni az anyjához, és én is ugyanúgy hiányzom neki. Amikor velem van, olyanokat mond neki az anyja a telefonba, hogy nem veheti el tőle senki, és hasonlók, amire a kislány csak annyit tud mondani, hogy "jó" meg "igen", és ezért is én vagyok lecseszve, mert biztos befenyítem a gyereket, hogy nem mond semmit a telefonba. De ha ő magyaráz végig, hogyan is mondjon szegény bármit? Bocs, h ilyen hosszú lett, még tudnék írni bőven... Miért viselkedik így? Nem akarom én elvenni tőle a gyereket, de azért csak az apja vagyok, nekem is jár a láthatás, és a gyermek is igényli.

2013. máj. 28. 10:58
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
0%

Ha megse voltatok esküdve mit akarsz?


Nem voltatok család.

2013. máj. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Jesszusom, szegény gyerek, neki kell felnőttként viselkedni? Ez a ti dolgotok lenne és levenni a válláról ezt az óriási terhet! Egy gyerek a legapróbb negatív rezgéseket is megérzi, próbál neked is és az anyjának is megfelelni, nem akar senkit megbántani, miért teszitek ki ekkora lelki tehernek? Beszélj sürgősen a feleségeddel, hogyha nem akarja a gyereket tönkretenni, változtasson a viselkedésén és a hozzáállásán, mert baj lesz. Senki nem akarja tőle elvenni, törődjön bele, hogy külön éltek, felnőttként meg örülnie kéne annak, hogy az apuka tartja a kapcsolatot a lányával és jóban vannak, a folyamatos gyűlölködés helyett. Ilyenkor ő is igazán kikapcsolhatna, törődhetne magával és nem azon agyalni, hogy vajon ti mennyire érzitek jól magatokat.

Ha sikerült a féltékenységét, irigységét leküzdenie, akkor tett egy óriási lépést azért, hogy a gyereke egészséges környezetben nevelkedjen.

2013. máj. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%

Első akkor az anya sem volt család a gyerekkel.

Nagy paraszt vagy.


Menj bíróságra és kérd, hogy állapítsák meg a láthatást, akkor az anya sem térhet el kedve szerint tőle.

2013. máj. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fél az anya,hogy téged sokkal jobban szeret/megszeret a kislány és veled szeretne élni.
2013. máj. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%
Az anyában nyilván vannak sérelmek, amiken még a gyerek kedvéért sem tud túllépni. Nem iskolás még a gyerek? Vagy hogy tud akár 1-2 hetet is veled tölteni?...
2013. máj. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
A bíróság kéthetente hétvégi láthatást állapított meg, amit a nagy távolság miatt nem tudok tartani. Hiába mondtam ezt a bíróságon, nem foglalkoztak vele. Én próbálom az anyjával megbeszélni a dolgokat, mindig akkor viszem, amikor neki is jó, de a távolság miatt nem tudok mindig úgy alkalmazkodni, meg úgy ugrálni, ahogy neki épp jó, de persze kénytelen vagyok. Én nem bántom az exem, nem osztom neki az észt, hogy mit, hogy csináljon, pedig nekem se tetszik minden. Akkor ő miért magyaráz? Én is arra gondolok, hogy féltékeny, de ezzel csak még jobban ront a helyzeten. Meg nehogy már erre a kis időre legyen féltékeny, amit a lányommal tölthetek. Meg még ő jön azzal, hogyha nem hozom magamhoz, akkor a kislány mennyire le lesz törve, de mégis ő változtat az időpontokon, és ő nem engedi annyi időre, amennyire szeretném.
2013. máj. 28. 11:12
 7/23 A kérdező kommentje:
Még óvodás. Abba bele se merek gondolni, mi lesz, ha iskolás lesz. Akkor még ennyit se hozhatom.
2013. máj. 28. 11:15
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Ennek csak a gyerek látja a kárét, ezt kellene megértetni vele.

Megkérdezném tőle, hogy ő mit szólna ha te állandóan ilyeneket mondanál a telefonba. A gyerekkel pedig pont az ellenkezőjét fogja elérni, mert idegileg kicsináljátok a gyerekkorát.

2013. máj. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg borzalmas lehet egy gyereknek. Egyértelműen féltékeny..nagyon féltékeny és attól is félhet, hogy mi van, ha téged jobban megszeret a kislány és hozzád fog kötődni nem az anyjához. Esetleg lehet haza megy és meséli a szép közös élményeket és ez rosszul esik neki, ami egyébként érthető, de nem indokolt a viselkedésére.


Próbáld megértetni vele, hogy egyáltalán nem szándékozol elvenni tőle a gyereket egyszerűen te is szeretnél részt venni az életében és szeretnéd, hogy rád is számíthasson, hogy ne apa nélkül nőjön fel. Ezt éretten meg kéne beszélni vele lehet neki is jobb lenne, ha letisztáznátok a helyzetet. Fontos lenne, hogy még így külön-külön is együttműködő tudjatok lenni a nevelésével kapcsolatban és megtudjátok beszélni a gyermekkel való dolgokat, hiszen mindkettőtöket érinti.


Már csak az a kérdés mennyire vagytok annyira jóba, hogy ezeket megbeszéljétek és mindenkinek a lehető legjobb legyen.

2013. máj. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
62%
Mond meg neki, hogy ha így fojtatja akkor 14. éves korától amikor már neki is lesz beleszólás akkor a gyerek fogja kérni bíróságon, hogy hozzád költözőn
2013. máj. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!