Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem kaphat tejet 5...

Miért nem kaphat tejet 5 hetes cica?

Figyelt kérdés
Annyit olvastam,hogy nem jó,nem szabad.Az én kiscicám imádja a langyos tejcsibe áztatott kenyeret.Más nem is érdekli.Vettem tasakos kiscica kaját,rá sem néz.Nem megy a hasa tőle,szóval nem tudom miért mondják,hogy árt a cicáknak?Mi baja lehet?

2013. jún. 9. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom a kutyák, és cicák laktózérzékenyek, és megy a hasuk a tejtől.
2013. jún. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
A cicák többsége nem tudja megemészteni a tejben lévő tejcukrot, ami változatlanul halad végig a bélcsatornájukon, közben vizet szív a bél üregébe, emiatt okoz hasmenést. A kiscicák még viszonylag jól tolerálják a tejcukrot, mert még nagyobb mennyiségben termelik a laktáz nevű enzimet, ami képes lebontani. Viszont a kor előrehaladtával ennek az enzimnek a mennyisége csökken, és szinte biztos, hogy a cicának hasmenése lesz. Kis mennyiségben még meg tud birkózni vele a cica emésztőrendszere, ezért lehet, hogy kis mennyiségű tej megitatásakor nem jelentkezik hasmenés.
2013. jún. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Inkább megpróbálom mással szoktatni a szilárd ételre.Anyatejet úgy is kap.Csak sajnálom már a mama cicát szegény olyan kis megviselt.Műtötték már hogy ne legyenek kisciái de az orvos valamit nagyon nem jól csinált.Szegénynek megint át kell esni ezen a nem kellemes beavatkozáson.:(Már meg van az időpont másik műtétre természetesen más orvosnál.Esetleg valakinek tipp mit adják a picinek?
2013. jún. 9. 16:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg többféle tasakosat is, tudom, nem nagy a választék, de lehet, hogy más ízű, más állagú jobban tetszene neki. Junior száraz tápot is vehetsz, olyat, ami kis szemcseméretű, vannak olyanok, amik kifejezetten ilyen picic cicáknak valók, és meg tudja rágni. Ha nem jön be egyik sem, akkor próbálkozz csirke-/pulykahússal, főzd meg, és darabolt össze kicsire, adhatsz neki túrót, tejfölt, joghurtot, kefírt, sajtot. Ezek azonban így nem fedezik önmagukban a cica táplálóanyag-szükségletét, bár 7-8 hetes koráig még az anyatej a fő tápláléka. A legjobb az lenne, ha megenné a macskaeledelt, mert az úgy van kialakítva, hogy az összetevők kielégítsék a cica igényeit. Ha egyáltalán nem sikerülne rászoktatni, akkor tudok pár receptet javasolni, amit házilag el tudsz készíteni a cicának. De szerintem nem lesz gond vele, most még kicsi, nagyrészt még szopik, de ha eljön az ideje, egyre jobban fog barátkozni a szilárd étellel.
2013. jún. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ.Kipróbálom őket.Ügyes kis mancs már szépen haladunk az alom használatával is.:)
2013. jún. 9. 17:31
 6/7 Andonymus válasza:
Nem döglik bele. És akkor mi az anyatej?
2013. jún. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak a 100%-os tejől mehet a hasa.
2013. júl. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!