Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szibériai macska mennyibe...

A szibériai macska mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Szibériai cicát szeretnék vásárolni, de bárhol nézem nem találok árat, lehetőleg kiscicát szeretnék:)
2013. jún. 18. 13:03
1 2
 11/16 Vicuska87 ***** válasza:
100%

8-asnak: Az sem szibériai volt, hanem valami mix! Ezért ezt a megjegyzést kár is volt ideírni!


Ahogy az előttem válaszoló is írta, elismert tenyésztőtől kell cicát vásárolni, aki rendelkezik tesztekkel, chippel, törzskönyvvel, szerződéssel,oltásokkal, és egészséges az állománya!

2013. jún. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Tudom :) azért tettem zárójelbe, hogy "szibériai".
2013. jún. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Csak egyszer mondaná meg valaki hogy ki az ELISMERT TENYÉSZTŐ és mitől is az?!!!! Megőrülök, mikor csak a szájkarate megy, de a realitás az meg sehol. Hánynom kell...

Amúgy meg szerintem nem jellemző, hogy túl sok beteg macsek lenne akár tenyésztőnél, akár szaporítónál, aki tenyészteni nem akar, de a cicáival (általában 2) foglalkozik rendesen. Persze mindenhol vannak kivételek, ha olyan a hely, akkor már ránézésre lehet látni, hogy na innen nekem nem kell macska. A tehetősebb tenyésztők tetetnek chipet is a cicába meg adnak hozzá útlevelet meg minden extrát, ettől persze drágább lesz a cica, de az egészsége ettől nem garantált. Nem tudom, hogy aki annyit szövegel az elismert tenyésztőről elolvasott-e pár ilyen témájú oldalt, leírást. Én megtettem és mondhatom nem látom biztosítottnak azoknak az állatoknak az egészségét (sem), akiket folyamatosan szűrnek, mert a tesztek mondhatni pénz lehúzásra jók, ezen kívül van pár betegség amit nem is lehet szűrni. Szóval az ilyesmi sem garancia!

Vannak olyan macskás egyesületek, akik nem is követelik meg a fent leírtakat (chip, ivartalanítás, útlevél) és úgyis kiadják a törzskönyvet, mert attól a macska még fajtatiszta és ettől még a tenyésztő ugyanolyan lelkiismeretes lehet. Nem hiszem, hogy bármelyik egyesület is olyan szinten utánanézne a hozzájuk tartozóknak, hogy arra 100%-osan kilehessen jelenti, hogy itt totál rendben van minden és ezt is olvastam, nem csak nem hiszem. Itt is a lelkiismeret és a berögződés van. Ahol én vettem a cicám ott nem flancoltak és ez tetszett, tudnék még pár gondolatot írni, de a szájkaratésok úgyis beszólnának...

A ideges cicáknak nem biztos, hogy genetikai betegsége van, lehet a környezete hatott rá úgy ahogy. Ők rettentően érzékeny állatok, olyanok is bezavarhatnak nekik, amit mi nem is gondolnánk és szinte észre sem veszünk. Igaz még nem láttam életemben túl sok fajtatiszta állatot, törzskönyveset is csak párat (mert szerintem törzskönyv nélkül is lehet fajtatiszta), de egyik sem volt idegbeteg vagy hülye. Szerintem ez is egy régi hülye duma, hogy a fajtatiszták túltenyésztettek és idegbetegek. Biztos azok találták ki, akik nem adnának ki pénzt a fajtatiszta állatért, me' a Buksi, Cirmi kölke is ugyanolyan jó... mit kell ezért még fizetni is?!

Nem kell mindent elhinni! Ha igazán szeretnél cicát, akkor írj pár helyre, már a válaszból is kilehet szűrni, hogy ki milyen lehet, mindig a saját tapasztalat a legpontosabb. Vagy olyan embereké, akikben megbízol, akinek adsz a szavára. A behányt két sorok ne zavarjanak meg. SZERINTEM

2013. jún. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Meg kell adni ritkán olvas az ember ennyi butaságot.Ha gőzöd sincs erről a témáról,az nem baj egyébként.
2013. jún. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
13. nagyon sokat segítettél:)
2013. jún. 20. 22:26
 16/16 AKriszti válasza:

szia! nálunk vannak szibériai erdei cicák, anya cseh, apa lengyel import, elérhető áron, törzskönyvvel, hobbi, ill. kiállítási célra.

[link]

2013. aug. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!