Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák, hogyan hűtik a...

A macskák, hogyan hűtik a testüket a melegben?

Figyelt kérdés

2013. jún. 19. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvileg a tappancsukon keresztül adják le a hőt. De az enyémeknek nagy melegben a nyelve is lóg és időnként szaporábban veszik a levegőt, de azért a kutyák lihegéséhez még nem hasonlít.

Általában ilyenkor még többet fekszenek és alszanak, így csökken a testhőmérsékletük és jobban viselik a meleget.

Azért nem árt, ha el tudnak vonulni hűvös, árnyékos helyre és van előttük sok friss víz.

2013. jún. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Le lehet őket vizezni is egy kicsit. Mi vizes kézzel végigsimogatjuk őket párszor, hogy nedves legyen a bundája.

sokat isznak, mindig legyen elöttük friss víz (ivókút, vagy a lehető legtöbbször cserélni a vízet, de ne legyen jéghideg!!!)

A levizezésnél arra kell figyelni, hogy a mellkasát nem szabad!! Tüdőgyulladást kaphat. Orvosunk mondta ezeket.

2013. jún. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 borcsi02 ***** válasza:

A mieink sokszor ugyanúgy lihegnek, mint a kutyák, lógó nyelvvel, nagyon cuki hangon.

Én kb óránként cserélem az ivóvizüket.

Emellett szeretnek kifeküdni, teljes terjedelmükben kinyúlni a hideg csempén, ezt óránként többször megteszik. Kint a kertben pedig az árnyékos részekre húzódnak.

Nem tudom, igaz-e, de azt hallottam, azok a cicák, akiknek hosszabb a bundája, jobban bírják a meleget, mert jobban szigetel a dúsabb szőrük.

A kijárós cicáim közül a fekete bundájú cicámra rátéve a kezem, néha ledöbbenek, mennyire forró, sokkal jobban, mint a fehér és szürke esetében. Gondolom, ez azzal lehet összefüggésben, hogy a fekete szín magába szívja a meleget.

2013. jún. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!