Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire esélyes, hogy ahova...

Mennyire esélyes, hogy ahova a macska felmászik "bámészkodni", lepottyanjon?

Figyelt kérdés

A 6. emeleten lakunk, van egy lassan 1 éves szobacicánk. Eddig is mindig kinn volt az erkélyen, de csak alul, a korlát és a fal közt lévő lukon leskelődött. Ma viszont azt vette észre a férjem, hogy a korlát tetején ül... Onnan leszedte, és figyeljük, ha kinn van. Most viszont a szobában, a radiátorra ugrott fel, hátsó lába a fűtőtesten, elsők meg a párkányon, a nyitott ablaknál. Igazából párkány sincs, csak az ablak alsó kerete...


Féltem, de ablakot muszáj nyitni, panel, megsülünk...


Mennyire valószínű, hogy leessen?


Figyelünk rá, de minden pillanatban nem tudunk...


Most végigsray-zem a narancsolajos macskariasztóval a függönyt meg a korlátot, de ez eddig sem hatotta meg, mert a TV-szekrényt is befújtam, ugyan úgy felmászik... ötlet??


2013. jún. 23. 13:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek olyan cicát, aki már lepottyant, az ötödiken lakott, de nem lett semmi baja.
2013. jún. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
Szegény igy levegőzni sem tud ám ebben a melegben. Nem fog leesni nem hülye. Az enyém még a párkányra is kimegy úgy hogy az ablaknak csak az egyik szárnya van nyitva és a csukott rész mögé megy, ott sétál a hülye a párkányon.
2013. jún. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%

Nem fog leesni bár azért jó hogyha néha ránézel.

Egyébként a nyitott ablakon ki tud menni ha nem olyan cica aki csak bent él akkor mindegy de ha igen akkor lehet hogy majd ki akar menni.

2013. jún. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen kieshet, és nagyon komoly baja lehet. Ha bukó ablakotok van, akkor kisállat felszerelésben lehet venni külön erre a célra kialakított rácsot. Sürgősen szerezd be, mielőtt baj lesz.

Ha nem bukó, akkor legalább szúnyoghálót tegyetek föl, jó erősen rögzítve, mert ilyen esetben nem elég az egyszerűen felragasztható fajta. Nekünk ez a módszer bevált. Igaz, itt-ott kihúzta a szálát, de legalább biztonságban van.

2013. jún. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Ha a párkány és a korlát fémből van, akkor veszélyes lehet, mert nem tudja beleakasztani a kis karmait. Ha olyan anyagból, amibe a karmait bele tudja akasztani, akkor semmi gond, pl. a teraszkorláton van faburkolat, az ablakpárkány nincs lemezzel burkolva, hanem csak sima vakolat.

Ha mindkettő fém, a teraszkorlátot tekerd be valami vastag textillel és kösd körbe (pl. régi szőnyeg vagy más erős anyag, ami a súlya alatt nem szakad mindját), az ablatpárkányra bedig teríts egy kis szőnyeget, amit belül radiátorhoz vagy valamihez odakötsz.

2013. jún. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Miénk is mászott oda ki,sőt,a konyhaablakon is,a szabad levegőn sétált,le is eshetett volna!Mi a 9.-en lakunk,s már jó pár hálót szétszedett!
2013. jún. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Emeletes házban lakunk, ki szoktam engedni a 2 cicámat az erkélyre, de most már csak felügyelettel, többször is kiestek már, alig találtam meg őket...szerencsére nem lett komolyabb bajuk mondjuk nálad már nagyobb az esélye hogy ha kiesik megsérül. Mindig figyeld, hajlamosak felmászni a korlátra és onnan nézegetni a madarakat... a macskariasztó meg sztem nem ér semmit :)
2013. jún. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

hát.. szomszédénak most halt meg így a cicájuk... ők az erkélyen lévő rést becsinálták annyira hogy csak a cica feje fért ki, nem is ezzel volt a gond... valószínű egy galamb leszált nekik az erkélyre és a macska elakarta kapni, de elvétette az ugrást átesett a korláton, és le a betonra. regge a fűben találták meg odáig eltudott vánszorogni. elvitték orvoshoz, nem csak a négy lába tört el, hanem több bordája és egyébb belső sérülései is lettek, az orvos javaslatára elaltatták...


lehet kapni vlami cica hálót, lényegében olyan mint a szunyog háló, ablakra felhelyezitek ésakkor nem esik ki. de én az erkélyre sose engedtem a cicámat ki, mert onnan könnyen leugorhat (az ablakon meg szunyog háló volt szoval ott nem féltettem

2013. jún. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

ha nyitva minden, akkor nincs nagyon meleg, mert mozog a levegő+ventillátor is megy egész nap, szerintem nem levegőzni, hanem bámészkodni mászik.


A korlát betekerése jó ötlet, csak az a baj, hogy nem is a korláton volt, hanem az alatta lévő fémen, ami az üveget tartja, azt meg nem tudom betekerni :/


[link]

(itt látszik a háttérben)


Sajnos szúnyoghálót nem tudok feltenni, mert fúrni kellene, és albérletben lakunk, nem engedik :/


Nem bukóra van nyitva az ablak, hanem rendesen. Illetve most már bukón van, így nem tud odamászni, csak mi kukulunk meg.. :/


Nekem is van ismerősöm, akinek a 4-ről esett le és nem lett baja, de olyan is, akinek a családi emeletéről, és mind a 4 lába "összecsúszott"


benti cica, 2 hónaposan hoztuk be, egy hajléktalanszállón született, annyira nem ismeri a kinti világot, hogy azért menjen, csak nézelődik... Csak félek, hogy ha megint felmászik, esetleg megijed (nagyon ijedős), elveszti az egyensúlyát és lepottyan... :/

2013. jún. 23. 14:25
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én cicámnak 6 éves korában jutott először eszébe, hogy kipotyogjon az ablakon, éjszaka... Két emeletet esett, szerencsére nem lett komolyabb baja, az állát horzsolta le kicsit és nagyon megijedt. Addig is volt szúnyogháló az ablakon, de lazán rögzítve, a butus pedig kinyomakodott rajta.

Az eset után megcsináltam stabilabbra a hálót.

Egyébként nem kell furkálni hozzá, öntapadós csíkkal lehet feltenni, de a szélein ráhagyással nyomkodd rá a hálót és legalább alul és oldalt rögzítsd meg még jobban, akár széles cellux ragszalaggal, vagy kétoldalas ragasztóval. Én így csináltam.

2013. jún. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!