Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagy hülyeség, ha 3 cicám lesz?

Nagy hülyeség, ha 3 cicám lesz?

Figyelt kérdés
Nagyon félek :/...Tudom, hogy nagy felelősség, nem is vagyok egy felelőtlen ember, csak eszembe jutott,hogy 3-mal kell foglalkozni, játszani. És valljuk be, elég nagy megpróbáltatás. Az biztos, hogy egyet se fogok ott hagyni a lakhelyükön,enyhén szólva nem lenne jó helyük :( Másnak sem akarom odaadni, csak,hogy kínozhassák őket! Valaki tud nekem tanácsot adni,hogy lehetne enyhén szólva könnyű 3-mal?
2013. jún. 23. 22:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Volt már 3 macskám, nem éreztem nagyobb nyűgnek mint 1 macskát, hiszen szeretem őket, jó velük játszani/foglalkozni néha, bár nagyrészt inkább csak alszanak, esznek meg elvannak, annyira nem vesz majd el sok időt az életedből szerintem 3 macska.
2013. jún. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Mort9 ***** válasza:
nekem 4 van és semmi gond nincs.ez csak rajtad múlik
2013. jún. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a problémát.

Nekem több cicám van és egyáltalán nem nehéz velük. Alapvetően nem igényelnek annyi nevelést mint egy kutya vagy egy gyerek, egyáltalán nem nehéz velük. Házban tartva kicsit más, de ha elpakolod a mérgező növényeket, amiket megrághatnak és macskabiztossá teszed a lakást, akkor velük sem nehéz. Mármint csak annyira, mintha 1 macskát hoznál. Kaját egy macskánál sem hagyhatnál kint, mert beleenne. Kb. csak akkor nagyobb költség, ha mindegyik megbetegszik, vagy az ivartalanítás és hasonlók, vagy mindegyikre kell spot-on stb. De amúgy nem különösebben bonyolult több cicával.

2013. jún. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
nekem volt hogy 8 cicám volt egyszerre.. 6 született.. Az már picit nehéz volt. 6 an vannak, hat fele mennek.. A végére 3 cica maradt(elajándékoztuk) de velük könnyű volt bánni:) Szóval ha szeretnéd akkor, nem hülyeség:) Csak kitartás kell hozzá, de ahogy olvasom benned az megvan.:)
2013. jún. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet jobb is nekik, hogy ennyien lesznek, mert tuti lekötik egymást és neked szinte "csak" etetni meg gondozni kell őket. Ha anyagilag megy a dolog, akkor nem hinném, hogy különösebben nehéz lesz, mert tesók is, még az összeszoktatással sem lesz gondod. Viszont ivartalanítani mindenképp kéne őket, mert nem nézik, hogy a lány/fiú a tesóm, becsúszhat a nem kívánt újabb nemzedék és az már nagy hülyeség lenne.
2013. jún. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Mort9 ***** válasza:
egyszer nyolc volt nekem
2013. jún. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 jázmin010 ***** válasza:
Nem,nem hülyeség.Ha tudsz róluk jól gondoskodni,akkor nem lesz probléma.Nekem 6 cicám van.
2013. jún. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ne mások véleményére adj.Ha te 3 cicát szeretnél akkor 3 lesz.Gondolom mérlegelted a kiadás részét.Így ugya a költségeid is háromszorosodnak.Orvos,etetés,alom ha bentiek..stb.
2013. jún. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem is 3 cicám van, ha a kiadásokkal bírsz, akkor szerintem nem lesz gond! Az ivartalanításukat is kalkuláld be! Egyébként hol vannak most, ahol nincs jó helyük? Ha csak azért akarod hazavvinni hogy ne legyenek azon a rossz helyen, akkor hazavihated ideiglenesbe, és kereshetsz nekik, vagy ha a 3-mal nem bírsz akkor 1-nek új gazdit. Ha lebeszélgetsz a gazdijelöltel és megkéred hogy tartsátok a kapcsolatot akkor nem kerülhet rossz helyre! Sok sikert! :)
2013. jún. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Szeretném megköszönni a válaszokat először is:). Igazából azért írtam ide,mert tanácstalan vagyok. Még soha nem volt 3 cicám egyszerre, de amint látom volt akinek kétszer ennyi volt, így kicsit megnyugodtam... Az anyagi keretet meg még valahogy tudjuk biztosítani,ha ezen múlik nem kérdés. Örökbe meg azért se szeretném adni, mert páratlanok,így egy magányos lenne. Jobb lesz ez így, és remélem,hogy menni fog, de ha lekötik egymást, és egy pár órára itthon lehet őket hagyni, különösebben tényleg nem lesz gond...
2013. jún. 24. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!