Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagy hülyeség, ha 3 cicám lesz?

Nagy hülyeség, ha 3 cicám lesz?

Figyelt kérdés
Nagyon félek :/...Tudom, hogy nagy felelősség, nem is vagyok egy felelőtlen ember, csak eszembe jutott,hogy 3-mal kell foglalkozni, játszani. És valljuk be, elég nagy megpróbáltatás. Az biztos, hogy egyet se fogok ott hagyni a lakhelyükön,enyhén szólva nem lenne jó helyük :( Másnak sem akarom odaadni, csak,hogy kínozhassák őket! Valaki tud nekem tanácsot adni,hogy lehetne enyhén szólva könnyű 3-mal?
2013. jún. 23. 22:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Hát... azért a picik tudnak rumlizni. Ha szoba cicák lesznek, akkor nem árt elpakolgatni. Mondjuk ez is változó, hogy melyik mit "rongál". Van amelyikük rágcsálja a növényeket, kábeleket, de nálunk ezzel nem volt probléma a 2. cicám még csak a növényeimet sem piszkálja a nagy az nyírta kiskorában. A tapéta (ha van) az tuti nem fogja megúszni, szerintem akkor sem, ha van kaparófájuk. Majd ki kell tapasztalnod. :)
2013. jún. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Ezekkel egyáltalán nem lesz gondom, mivel a garázsban fognak lakni :))...De azt már tudom,hogy a tapéta nem úszná meg :DD!
2013. jún. 24. 22:32
 13/16 anonim ***** válasza:

Ugye úgy értve fognak ott lakni, hogy az lesz a "kutyaóljuk"/kuckójuk, de amúgy bármikor kijárhatnak az udvarra is?

Mert a garázsba bezárva megbolondulnak, ha csak nem olyan garázsról van szó, amibe 100 kocsi fér és tágas, fényes hely...

2013. jún. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Hát a garázsba fognak aludni, úgy értem h este 9 óra vagy sötétedéskor (télen nyilván hamarabb) be rakom őket és 6-7 órakor reggel kiengedjük őket. Igazából csak ennyi haszna lesz a garázsnak. Nem akarom őket a szabad ég alatt hagyni, mert sok rossz emlék fűz hozzá. Egyébként a garázsba van kivezetve a kazánunk, így ott jó meleg lesz a hideg téli napokon :)...Csak egy a baj, hogy ha nincs felkapcsolva a villany,akkor a garázsba sötét van.
2013. jún. 25. 23:56
 15/16 anonim ***** válasza:

Hát, éjszaka amúgy is sötét van...

De nem értem, miért zárod be őket éjszakára, ha napközben szabadon csavaroghatnak? Télen jó lenne nekik a hely, esetleg kisajtóval meg lehetne nekik oldani, hogy mindig be tudjanak menni melegedni. De amúgy simán elég nekik egy kényelmes doboz egy esőtől védett helyen.

Ráadásul a macskák többsége este, szürkületkor kezd igazán felébredni, olyankor kezdenek játszani és indulnak nézelődni. Reggel pedig már 4-5 körül nyávogni fognak, reggel 6-ra berekednek és szétrámolnak mindent. Felnőtt macska nem fogja bírni a bezártságot, kivéve ha alapvetően benti cica.

Csak addig érdemes őket bezárva tartani, amíg megszoknak téged és az új helyet (pár hét), hogy tudják hol kapnak enni és ne szökjenek el.

2013. jún. 26. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
hát ez az... "Ráadásul a macskák többsége este, szürkületkor kezd igazán felébredni, olyankor kezdenek játszani és indulnak nézelődni." az egyik macskám épp akkor kezdett el "nézelődni" éjszaka.... és ennek az lett az eredménye h reggelre kint az udvaron volt meghalva, ráadásul még a bele is ki volt jönve :'(. Vagy kutya szedte szét, vagy egy kocsi üthette el...tudod, én mindent megadtam neki, kaját, esőtől védett fekhelyet is...Bár erről ő nem tehetett... Majd ha nagyok lesznek, rá fűzöm apukámat, hogy csináljon egy olyan cica ajtót, de míg kicsik semmi kép se... még a végén itt járnak kelnek össze vissza, elkóborolnak, vagy egy mérges kandúr bejön az udvarra és megöli őket...
2013. jún. 26. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!