Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért fél a kutyám a macskánktól?

Miért fél a kutyám a macskánktól?

Figyelt kérdés
nem egy félős kutyus, és régen is votak cicáink, akik kicsiként kerültek oda, de egyiktől sem fél sohaa..de a mostani cicánktól egyszerűen fél.előszőr úgytűnt h csak nemakar tudomást veni róla, de aztán láttam h fél:$$ nem meert a közelébe menni, ha meg közelvittük a cicát, akkor meg elment:$ ez mitől van?!

2013. jún. 24. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Mekkora az a kutyus, ha szabad érdeklődnöm? És nem bánthatta a macska? Pl. a szemébe nem kapott, nem fújt rá vagy karmolta meg? Ez szokott lenni, akkor is ha ti nem vagytok ott
2013. jún. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a cicus helyre tette kicsit, hogy tudja ki a főnök :))
2013. jún. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
fújt rá, de máskor is szokott ilyet csinálni más macskánk is, és soha egyiktől sem félt..nemtudom most mi baja lehet:'/
2013. jún. 25. 13:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Elég muja kutya lehet, de ha a cica egy tigris, akkor esetleg érthető.
2013. jún. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálam van 1 kutya, és most épp 9 macska. Akik akkor születtek, mikor már itt volt a kutty és vele együtt nőttek fel (4 db), azok egyáltalán nem fújnak rá. Akik akkor ismerték meg, mikor már olyan fél évesek voltak (3 kandur), azoknak félévig tartott megbékélni vele.

Az anyamacska viszont csak most, kb egy év alatt fogadta el. Ami azt jelenti, hogy nem megy azonnal neki, ha mondjuk 1 méteren belül van, már el tudnak üldögélni egymás mellett. És nem félős kutya, de ez a macska jópárszor nekiment, úh a kutyám megtanulta, mi a rend.

Sztem valami ilyenről lehet szó nálatok is. Lehet, hogy mikor nem láttad, komolyabban megkarmolta pl. Ezt a kutyák megjegyzik. És nem biztos, h fél, lehet h inkább csak óvatos. A macska nagyon durva tud lenni és nagyon veszélyes, ha elereszti magát. Ez hogy a kutya alapból felzabálja a macskát, ez egy téves kép. A macska, ha a kutya hülye, egy pillanat alatt ki tudja kapni pl a szemét.

Én, amíg ellenséges volt a hangulat, igyekeztem távoltartani őket egymástól pont ezért. De egy idő után össze fognak békülni, ez biztos.

2013. jún. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem a macska megkarmolta vagy belekapott a szemébe és ezért nem barátkozik vele.
2013. szept. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
de már ez első pillanattól kezdve fél tőle.amikor legeslegelőszőr odavittem hozzá, akkor is félt, pediig akkor még tutii nem csinált vele semmit a cicus..
2013. szept. 2. 18:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez alapján egyértelmű, hogy korábbnan valami nagyon rossz élménye lehetett macskákkal kapcsolatban.
2013. szept. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!