Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sziámi macskások! A ti cicátok...

Sziámi macskások! A ti cicátokkal is sok a gond?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos sziámi kiscicám, eddig folyton állatorvoshoz rohangáltunk vele. Először macskainfluenza, aztán allergia, az influenza alatt begyulladt szeme azóta is gyakran könnyezik, tüsszög, újabban bolhái is vannak.

Rendes körülmények között él nagy szeretetben. Ki szokott kéredzkedni, de azonnal vissza is jön a lakásba.

Most először tartok sziámi macskát, de mióta eszemet tudom, mindig is volt 2-3 házi macskánk, de soha eggyel se volt ennyi gondunk.

Tudom, hogy egy sziámi sok törődést igényel, de azt hiszem, ez már nem törődés kérdése, mert mindent megkap, valami még sincs rendben vele. Egyébként viselkedésre olyan, mint a többi társa: játékos, eleven, mindig dorombol, nagyon szereti a gazdáit, mindig az ölünkben alszik.

Két ismerősömnek is van sziámija. Az egyikük kicsapja az udvarra, ott tartja (faluban élünk, nincs macskalopás), de az égvilágon semmi baja nincs soha. A másik csak lakásban tartja, de ő is azt mondja, hogy rengeteg a baja vele és mindig betegeskedik.

Szerintetek mit kellene másképp tennem, hogy az enyém se betegeskedjen ennyit? Ha felnő, akkor kevesebb baj lesz vele? Ti mit tapasztaltatok?



2013. jún. 25. 19:00
 1/7 Vicuska87 ***** válasza:

Sajnos valószínű szaporított cicád van, és ez a baj....

Később se lesz jobb a helyzet valószínűen!

2013. jún. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ismerős. Mi nekünk évekig voltam fajtatiszta sziámi cicánk. Az első 2 évben minden közös legjobb percünket a dokinál kellett vele tölteni! Nekünk is kintiek voltak, mi is falun élünk. És 2 év után megszűnt az állandó betegeskedés. Lehet csak azért mert akkor döntöttem el hogy kintiek is legyenek, vagy csak a sok antibiotikum, gyógyszeres kúra volt az oka. A sziámik nagyon érzékenyek, éppen azért fontos odafigyelni a tenyésztőnél, vásárlásnál.
2013. jún. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát nekem szaporítótól van sziámim. Ugye rá nem mondhatnám, hogy sziámi, mert nincs törzskönyvi kivonata, de ugyanúgy megvannak a jegyei, a színe, a testalkata a viselkedése, szóval nekem sziámi.

Nekem 2 éves lesz a jövő hónapban és eddig egyszer volt beteg, benyalt valami vírust, de a doki kikezelte és azóta minden oké. Szoba cicának akartam, de nem hagyott békén így kinti-benti lett. Semmi probléma vele, makk egészséges és szerintem én nem is törődök vele többet, mint egy házi cicával, mert szerintem ők nem igénylik úgy mint pl. a szfinx (akit hetente fürdetni kell, mindig melegben kell tartani meg stb. vagy mint mondjuk egy perzsa, akinek folyamatosan szőrfésülés, szem törölgetés).

Lehet nálatok genetikai is, de lehet majd megerősödik az immunrendszere, erre próbálj neki te is ráerősíteni, van többféle cicáknak való készítmény. Meg nem tudom mivel eteted, de próbálj minőségi eledelt adni neki, talán ezekkel tudsz rajta segíteni.

2013. jún. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lassan 3 éve vagyunk egy csodás sziámi gazdija. Soha, semmi baja nem volt, igaz lakásban él. Majd kicsattan az egészségtől, gyönyörű bunda, égszínkék szem. Valószínűleg kifogtál egy egészségileg gyengébb cicust. Kitartás!
2013. jún. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a biztatást! Reménykedem benne, hogy később már nem lesz ennyi gondom vele, addig pedig nagyon figyelek rá.
2013. jún. 26. 19:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekünk van egy 18 éves sziámi öreglányunk, én nem emlékszem, hogy sokat betegeskedett volna korábban. Most sem jellemző rá. Igaz, a gyomra szokott gyengélkedni, a száraz táptól hányni szokott. A tesója is ilyen volt, ő már sajnos egy pár éve nincs velünk (őt vesebetegség vitte el).

Annak idején mi sem hivatalos tenyésztőtől vettük őket.


Esetleg kérdezz rá az állatorvostól, hogy milyen immunerősítőt ajánlana. Kérdezz rá, hogy adhatsz-e neki Vetri-DMG Liquid-t (nekünk ezt javasolta a doki).


Kitartást a cicához, remélem, később nem lesz beteges!

2013. jún. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a javaslatot, érdeklődni fogok. :-)
2013. jún. 29. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!