Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam le a macskám...

Hogyan szoktassam le a macskámat a harapdálásról?

Figyelt kérdés
Eddig csak karmolászott,de mióta levágtam a karmait azóta folyton harapdál leginkább engem és a takarót,lepedőt.3 hónapos lehet hogy van neki egy ilyen korszaka amikor mindent harapdál?Veletek hogy volt?

2013. jún. 30. 14:04
1 2
 11/13 anonim válasza:
Szerintem le lehet szoktatni róla, csak valamilyen nevelési módszert kell kitalálni, pl. amikor megharap, akkor gyengén, de határozott szavakkal koppints az orrára, vagy ilyesmi.:) Bízzunk benne, hogy beválik, de talán ahogy növekszik, magától is leszokik róla...Sok sikert!:)
2013. júl. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Lassanként fogja kinőni, de a macska az már csak ilyen. Sőt lehet hogy a legaktívabb és legvadabb macskából a leglustább lesz, szóval az is lehet hogy pár hónap múlva a cicádban pont az fog zavarni hogy nem játszik veled meg nem érdekled őt. A kiscicák játékosak, ez a "gyerekkoruk". Ha a függönyre mászik vagy olyan helyre ahol nem szeretnéd látni, akkor siccegj hangosan és lökd ki őt gyengén. Egy idő után megtanulja hogy te azt nem szereted ha ott van és magától leáll a dologgal, legalábbis a jelenlétedben... De mivel kiscica, ezért a játékos ösztön az velejár, azt csak később fogja kinőni.
2013. júl. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
nemfogja kinőni az enyém sem nőtte ki! már felnőtt cica de csak erősebben harapdálja a kezünket! mást nálam nem harapdál:)
2014. jan. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!